Cześć Gościu! Witaj na www.mmpulawy.pl
Thursday
28-05-2020
Kontakt z Nami: redakcja@mmpulawy.pl
STRONA INFORMACYJNA PROWADZONA PRZEZ PASJONATÓW POLSKI

PUŁAWY - PIĘKNE MIASTO WSCHODNIEJ POLSKI

puławy rzeka
Miasto:

Puławy
Wschodnia Polska
Cel:

Informacje, Zdjęcia, Atrakcje, Zabytki
opowieści, opinie i recenzje
Kontakt:

redakcja@mmpulawy.pl
Polska

Gospodarka - Puławy

Na terenie Puław w latach 2007 – 2012 przeprowadzany był program „Puławski Park Naukowo-Technologiczny”. W ramach tego projektu zbudowano trzy dwukondygnacyjne budynki, których budowa była współfinansowana przez Unię Europejską. Warto wspomnieć, że cały projekt kosztował 78 000 000 zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło niemal 69 000 000 zł.

Obiekt ten daje możliwość wynajęcia biura, pomieszczenia do świadczenia usług, do produkcji oraz laboratorium. W wewnątrz budynku znajduje się recepcja, bar, pokoje hotelowe i parking (wszystko to wyposażone jest w ogrzewanie i klimatyzację).

Głównym celem Puławskiego Parku Przemysłowego jest zdobycie, jak największej ilości inwestorów, dla których zachętą inwestycji jest niższy podatek. Oczywiście zaletą jest również lokalizacja, nieopodal znajduje się instytucja nawozowo-chemiczna, jedna z największych w Polsce. Inwestorzy mają także szanse na posiłkowanie się wiedzą i badaniami zespołów instytucji badawczych znajdujących się w Puławach. Należą do nich: Instytut Nawozów Sztucznych, Wojskowy Instytut Epidemiologii i Higieny, Państwowy Instyt Weterynaryjny, Instytut Ogrodnictwa Odział Pszczelnictwa i Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.

Przedsiębiorcy mają możliwość współpracy z innymi firmami, które funkcjonują na terenie Parku Przemysłowego. Wszystkie szkolenia i konferencje są przeprowadzane na wysokim poziomie, a sprzęt, na którym odbywa się prezentacja, jest jednym z najnowszych i najlepszych dostępnych na rynku.

W przemyśle można wyróżnić kilka najbardziej rozwijających się firm, są to m.in.: Zakłady Azotowe Puławy (obecnie są największym producentem nawozów sztucznych w Polsce) i Mostostal Puławy (skupia się infrastrukturze komunikacyjnej, budownictwie kubaturowym i przemysłowym oraz energetyce i ochronie środowiska).

W najbliższych latach, na terenie Puław, planowana jest także budowa elektrowni lub elektrociepłowni.