drukuj

Ferie w mieście z Galerią Zieloną

Data wydarzenia
18 stycznia 2011, godz. 11:00 - 29 stycznia 2011, godz. 14:00
Miejsce
Bilet
-

Zimowe Igrzyska Olimpijskie, bal karnawałowy czy pokaz gry na PS3 to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowała Galeria Zielona dla najmłodszych z okazji ferii zimowych.

Ferie rozpoczniemy we wtorek 18 stycznia balem karnawałowym w Fikolandzie. Będą mogły w nim wziąć udział dzieci w wieku do 9 lat. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy gry, konkursy i na zakończenie słodką niespodziankę dla naszych milusińskich. W środę i czwartek zapraszamy na zmagania umysłowe w turniejach w warcaby i scrabble. W piątek będziemy poszukiwać ukrytego w Galerii skarbu.

Drugi tydzień ferii rozpoczniemy od turnieju w sudoku. We wtorek na lodowisku w Galerii Zielona odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W czwartek zaplanowany został pokaz gry na PlayStation 3. Dzieci będą mogły zagrać m.in. w strzelanie z łuku czy ping ponga. Do gry nie będziemy potrzebować pada. Wystarczy tylko specjalny kontroler, którego ruchy śledzi specjalna kamera. W piątek odbędą się zawody w jeździe na „bele czym". Wybierzemy najszybsze i najładniejsze nietypowe konstrukcje, którymi można poruszać się po lodzie. Ferie zakończą Walentynkowe Warsztaty Ceramiczne.

Wszystkie imprezy są bezpłatne. Organizatorami Ferii w mieście są: Galeria Zielona, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, Adam Skalski oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Puławach.

Program szczegółowy

wtorek 18 stycznia, godz. 11.00-13.00 Fikoland II piętro

Bal karnawałowy

Na początek ferii zapraszamy wszystkie dzieci (w wieku do 9 lat) do wspólnej zabawy na balu karnawałowym. Wśród osób, które będą miały przebranie wybierzemy królową i króla balu. Nie zabraknie też innych gier i konkursów. Impreza jest współorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.

środa 19 stycznia, godz. 10.00 II piętro

Turniej gry w warcaby

Do wzięcia udziału w Turnieju zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy będziemy przyjmować od godziny 10.00 do godz. 10.30. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 10.45. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody. Imprezę poprowadzi Adam Skalski.

czwartek 20 stycznia, godz. 10.00 II piętro

Turniej gry w scrabble

W zabawie mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Zawodnicy będą układać słówka z liter znajdujących się na specjalnej karcie. Zapisy będziemy przyjmować od godziny 10.00 do godz. 10.30. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 10.45. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody. Imprezę poprowadzi Adam Skalski.

piątek 21 stycznia, godz. 11.00-13.00 II piętro

Poszukiwanie skarbu

Na terenie Galerii Zielona zostanie ukryty skarb. Dzieci, będą musiały go odnaleźć kierując się ukrytymi wskazówkami. Impreza jest współorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.

poniedziałek 24 stycznia, godz. 10.00 II piętro

Turniej gry w sudoku

Gra polega na wypełnieniu planszy cyframi od 1 do 9 w ten sposób, aby w tym samym wierszu, w tej samej kolumnie, oraz w każdym sektorze 3x3 oznaczonym pogrubioną linią, znajdowała się tylko jedna taka sama cyfra. Innymi słowy w żadnej kolumnie, wierszu, lub oznaczonym sektorze nie może powtórzyć się dwa razy ta sama cyfra. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody. Zabawę poprowadzi Adam Skalski.

wtorek 25 stycznia, godz. 11.00-13.00 Lodowisko

Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Wyścigi na łyżwach, strzały na bramkę i slalom. To tylko niektóre dyscypliny, w których będzie można zmierzyć się na Olimpiadzie w Galerii Zielona. Wszystkie osoby, które przyjdą na Igrzyska będą mogły korzystać z Lodowiska za darmo. Dla wszystkich uczestników zabawy przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Impreza jest współorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.

czwartek 27 stycznia, godz. 10.00-12.00 parter

Pokaz gry na PlayStation 3

Dzięki kontrolerowi ruchu Move każdy będzie mógł zagrać bez użycia pada czy klawiatury. Dzięki takiemu rozwiązaniu gry są bardziej realistyczne i wymagają od gracza dużego wysiłku. PlayStation 3 to doskonała zabawa dla całej rodziny.

piątek 28 stycznia, godz.11.00-13.00 Lodowisko

Jazda na „bele czym"

Stara miska, worek na śmieci czy deska do prasowania. To tylko niektóre pomysły na jazdę na „bele czym". Wśród autorów najciekawszych i najszybszych konstrukcji, wybierzemy zwycięzcę, który otrzyma nagrodę. Impreza jest współorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.

sobota 29 stycznia, godz.11.00-14.00 II piętro

Walentynkowe warsztaty ceramiczne

Wszyscy chętni będą mogli wykonać walentynkowe ozdoby z gliny. Wyroby zostaną następnie pokryte warstwą czerwonego szkliwa i wypalone w piecu ceramicznym. Zrobione w ten sposób ozdoby, będzie można odebrać w Administracji Galerii Zielona od poniedziałku 14 lutego. Imprezę poprowadzą opiekunowie pracowni ceramicznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Puławach.

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać