drukuj

Związkowcy piszą do Komisji Europejskiej ws. połączenia Azotów

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach

Fot. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach

Akcjonariusze Puław już na początku przyszłego roku będą mogli zapisywać się na akcje Azotów Tarnów. Obie firmy czekają też na zgodę na połączenie ze strony Komisji Europejskiej. Z kolei list do Komisji wysłali związkowcy z Azotów.
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Azotów Tarnów w związku z ofertą akcji, które mają posłużyć na sfinansowanie drugiego etapu przejęcia Zakładów Azotowych "Puławy". Akcje zostaną zaoferowane jedynie akcjonariuszom "Puław". Zapisy na nie będą się odbywać od 7 do 10 stycznia.

Jednocześnie Azoty Tarnów poinformowały w komunikacie prasowym, że oczekują do 18 stycznia 2013 roku zgody Komisji Europejskiej na połączeniu obu firm.

Tymczasem związki zawodowe z Zakładów Azotowych "Puławy" napisały do Komisji Europejskiej w sprawie konsolidacji puławskiej spółki z Tarnowem. Związkowcy sugerują w nim, żeby Komisja nie zgadzała się na koncentrację.

"Uważamy, że przedstawiona przez Polskie Ministerstwo Skarbu Państwa koncepcja połączenia obu spółek może tylko i wyłącznie zaszkodzić gospodarce Polski i Unii Europejskiej" - czytamy w liście.

Przeczytaj cały list.

Zdjęcia

  • Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach
  • Związkowcy piszą do Komisji Europejskiej ws. połączenia Azotów
redakcja
Autor:redakcjagg: GG2231337

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
pawlek
pawlek pon., 2012-12-24 15:27

Konsolidacja powinna się

Konsolidacja powinna się odbyć, ale w poszanowaniu odrębności jednych i drugich zakładów. A nie tak jak niektórzy próbują forsować, że firma o marginalnych wynikach finansowych próbuje przejąć nasze Zakłady. A ta dzisiejsza propozycja wymiany akcji to kpina w biały dzień - 2,5 za akcje Puław, warte co najmniej 4 razy tyle co akcje Tarnowa. Niech minister Mikołaj się trzy razy zastanowi nad tym połączeniem, żeby nie zakończyło ono jego kariery.

Gruby
Gruby śr., 2012-12-26 05:14

"pawlek", jestes jak SOCJALIZM ;-)))

@pawlek:

"Konsolidacja powinna się odbyć, ale w poszanowaniu odrębności jednych i drugich zakładów."
Tak przecież będzie!  Spółka Grupa Azoty - Zakłady Azotowe Puławy pozostanie  odrębną spółka w Grupie Azoty tak samo jak  spółki 
Grupa Azoty - Zakłady Chemiczne Police, Grupa Azoty - Zakłady Chemiczne Kedzierzyn. Odrebną spółką pozostanie również jednostka dominujaca, czyli spółka Grupa Azoty - Zakłady Azotowe Tarnów.
  "firma o marginalnych wynikach finansowych próbuje przejąć nasze Zakłady."
 "pawlek", 493.810.000 zł zysku nettow ciagu  4 ostatnich rozliczonych kwartałow to dla Ciebie jest marginalny wynik finansowy" pezeciez to raptem tylko o  7,78% procent mnierj niż  miały w tym samym czasie Puławy!!! A moze  535.482.000 zł zysku netto uzyskanego przez Puławy tez uwazasz za wynik marginalny?;-)))
Tradycyjnie zwracam uwagę na aktualna kapitalizację  9stan z 21 grudnia godz. 17:30). Gdyby dzisiaj ktoś chciał kupic na giełdzie wszystkie akcje obu spółek giełdowych trupy tarnowskiej, to musiałby wyłożyć dokładnie 4.327.514.709,60 zł a na nasze Puławy wystarczyło by mu tylko 2.637.870.000,00 zł czyli tylko 60,96% tego ile kosztują spółki giełdowe Tarnowa!
"A ta dzisiejsza propozycja wymiany akcji to kpina w biały dzień - 2,5 za akcje Puław, warte co najmniej 4 razy tyle co akcje Tarnowa."
Po pierwsze primo to nie jest dzisiejsza propozycja tylko lipcowa!
A po drugie primo  to KŁAMIESZ ""pawlek" w żywe oczy i to w wigilię urodzin Boga, w którego rzekomo wierzą "godziemba" i "siwy71" :-(((
Ostatni kurs akcji Puław to 138 zł, a Tarnowa 53,40 zł. A wiec dzisiaj  jedna akcja  Puław nie jest warta 4 razy wiecej niz akcja Tarnowa lecz tylko 2,58 razy wiecej.
Owszem, jest to nieco wiecej niż propozycja  Tarnowa, ale poczekajmy  do 28 grudnia.
 Teraz akcje Puław idą w górę, bo dzieki łaskawosi Skarbu Państwa każdy kto  kupi akcje Puław do 27 grudnia dostanie 9,4 zł dywidendy.
Niech minister Mikołaj się trzy razy zastanowi nad tym połączeniem, żeby nie zakończyło ono jego kariery.
Minister  Mikołaj i tak zamieni odpowiednią liczbe akcji Puław na akcje Tarnowa, bo nie jest egoistycznym parafianinem takim jak SAK i niektorzy związkowcy z Puław. Minister dba interes POLSKI i dlatego dąży do  uzyskania dominacji w udziałach  Tarnowa, bo to zabezpieczy Grupę Azoty przed wrogim przejeciem.
 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 śr., 2012-12-26 18:29

Gruby

@Gruby:

Kto KŁAMIE w żywe oczy przekonamy się pod koniec 2013 r ......jakoś nie było chętnych którzy założyli by się ze mną ,ze ZAP i ZAT ...zostaną w całosci opylone po tzw."konsrolidacji "...Zakład podtrzymuję" krata" Żywca przyjmujesz Pan zakład .....??????
.
   .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .

Gruby
Gruby śr., 2012-12-26 23:34

A o co sie tu zakładać?

@siwy71:

Przecież SkarbPaństwa nie ukrywa,ze zamierza sprzeda c swoje akcje Tarnowa. Ja tezs o tym pisałem od wioelu miesuięcy i tylko do matołow to nire docierało ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 czw., 2012-12-27 06:03

Gruby

@Gruby:

 Pan o tym pisał to fakt niemniej zaprzeczał gdy ja o tym pisałem .....a pisałem tak ...."Nie kijem ich tylko pałą ....",a czy to Synthos czy Tarnów nie ma znaczenia zapędy Rosjan jak i Niemców są ogromne ,a jak mogą się im przeciwstawić  "CHŁOPCZYKI W PRZYKRÓTKICH SPODENKACH"...nie mogą.... zatem "kuglarze  bez peseli "kupczą czym się da ,a już niewiele jest czym ......A moja Babcia mawiała ...."co wróg nie wziął siła hołota oddała ( sprzedała )....."
.
  .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .

Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 17:26

Po co mam sie zakładac o coś co jest oczywiste?

@siwy71:

Przecież nic sie nie zmieniło od czasów, gdy kaczystowskie rzady wpisały puławskie  i tarnowskie Azoty na liste spółek do sprzedażyy
Konsolidacja  zmieni tylko to  to,ze Grupa Azoty nie padnie ofiara wrogiego  przejecia ani tez nie kupi jej jakis słup w postaci spółki naszego "RafNowaka" 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
pawlek
pawlek czw., 2012-12-27 12:33

Piszesz o tym, że Zakłady

@Gruby:

Piszesz o tym, że Zakłady będą odrębne, ale o tym, że istnieje spore ryzyko, że w wymianie udział weźmie akcjonariat w tym również Acron to już nie wspominasz. Przecież oni spokojnie mogą wejść w posiadanie sporego pakietu akcji Tarnowa, a w tym spokojnie wprowadzić swoich ludzi do władz połączonej Grupy. Więc wymiana - tak niekorzystna dla akcjonariatu, jak obecnie, zniechęci rozdrobnionych do sprzedaży i otworzy furtkę dla wszystkich grubych ryb chcących przejąć kontrolę nad polską chemią. O wynikach finansowych z Tobą nie dyskutuje, bo piszesz KŁAMSTWA. Poza tym jeżeli dla Ciebie wymiana przy rosnącym kursie akcji Puław i stabilnym kursie Tarnowa jest sprawiedliwa i rozsądna ekonomicznie to myśl tak dalej. Ludzie, których znam i mają akcje Puław nie zamierzają ich wymieniać, bo widzą, że tu ktoś ich próbuje zrobić w jajo. A to czy minister zyska dominującą pozycję w Azotach to się jeszcze okaże. To że tak deklaruje to wcale nie oznacza, że tak się stanie. Zresztą aktywność Jakubasa i Rosjan pokazuje, że się może minister przeliczyć i wówczas zostanie mu... powrót na uczelnie.

Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 17:36

w wymianie udział weźmie ... również Acron to już nie wspominasz

@pawlek:

A po jaka epse wspominać o czymś czego niema?
Acron NIE MA akcji Puław, wiec nie może ich wymienić na akcje Tarnowa ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
gin
gin wt., 2012-12-25 13:42

nie zdziwię się kiedy zarząd po zakończeniu

przejecia rozpocznie procedury zwalniania sygnatariuszy listu. Totalny brak wyobraźni,
głupota  (a może cwaniactwo związkowców) zostanie odpowiednio ,,nagrodzona'' 
pawlek powinienieś zaliczyć jakiś podstawowy kurs matematyki.
Są święta więc na tej radzie poprzestanę.
Nic nie przeszkadza byś kupował za cenę razy 4. 

gin-niezależny radykał bez sztandaru
Piotr Szymański
Piotr Szymański śr., 2012-12-26 18:35

Gruby a ty swoje beznadziejne

Gruby a ty swoje beznadziejne wyliczenia. Weź ty czasem zastanów się co piszesz. Wydajesz się całkiem oblatanym w wielu kierunkach człowiekiem a kolejny raz kompromitujesz się.
Na każdym spotkaniu ze stroną społeczną minister deklaruje, że fuzja itp. Jednak te wszystkie działania pokazują jedno. To będzie wrogie przejęcie Puław przez Tarnów. Nawet głupie logo o tym świadczy. Grupa Azoty a logiem będzie jaskółka. Gruby czy umiesz wyciągać wnioski ze słowa pisanego??????? Herbem grupy Azoty będzie JASKÓŁKA!!!!!!!!! Czyim symbolem jest jaskółka????? Tarnowa Gruby Tarnowa!!!!!!!  

siwy71
siwy71 śr., 2012-12-26 19:01

Piotr Szymański

@Piotr Szymański:

Piotrze to nie tylko logo ,co z zarządem ,ponadto kto wie ile akcji kupił Synthos i komu je sprzeda lub dla kogo je skupywał ...Problem w tym ,że na wszelakiej maści pisma jest już za późno jest wiele racji w tym co pisał "gin" teraz to musztarda po obiedzie ,Było o tym myśleć kiedy pisałem o jedności ZZ .teraz to Panowie Związkowcy mogą uczyć się  jedynie na przyszłość od Pań Pielęgniarek jak nie dać sobą manipulować i stanowić jedność ....Jest już POzamiatane i wszystko w temacie .......Nikomu o zdrowych zmysłach nie przyszłoby prywatyzować Puław ze względu na wyniki ,po "konsrolidacji" z DOTOWANYM i wielokrotnie ODDŁUŻANYM Tarnowem nikt planów prywatyzacji  nie POdważy ....Gruby kiedyś pisał o rozwodnieniu ........a my jesteśmy właśnie świadkami takiego rozwodnienia tylko ,ze  to dotyczy Puław ......

Gruby
Gruby śr., 2012-12-26 23:16

"kto wie ile akcji kupił Synthos "

@siwy71:

Jeżeli nawet ki\upił, ti\o mniej niZ 5%. Natomiast wiadomo,że swój udział  pułqawskich aAzotacg \h zwiekszzyli akcjonariusze NIEZALEŻNI od Skarbu Państwa, a mianowicie pan Jakubas  oraz  ING OFE:

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 czw., 2012-12-27 06:18

Gruby

@Gruby:

Ma Pan rację do 5% nie musi się tym chwalić ,,,niemniej ilu Jasiów ,Stasiów ,Józiów z Koziej Wólki  mogło się stać szczęśliwymi posiadaczami akcji jakoż typowe SŁUPY np od Wołodii  ,czyli "naszyje ,wielkije druzja ...".?????.Rosjanie mają 13 % akcji Tarnowa czy uważa Pan ,ze nie mają jeszcze 7 % Puław aby mieć swojaka w radzie nadzorczej ...Jednym słowem Pańskie wielkie marzenie o powrocie Rosjan do Puław może się spełnić ....Nowa Aleksandria BIS .......proponuję tylko zmianę na    Tuskolandię ....bo Polski już coraz mniej w Polsce .....
.
  .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .

Gruby
Gruby śr., 2012-12-26 23:31

Chłoptysiu, przecież ja to piszę od kilku miesięcy!

@Piotr Szymański:

To Tarnów bedzie własxcicielem Puław i tylko zwiazkowi durnie majajesacze jakieś złudzenia,
Natomiast moze byc mowy o wrogim przejęciu skoro włascicielemj Puław pozostaniwe Skarb Państwa.
Wyglada jednak na to, że do zwiazkowych matołow ta prawda nadal nie dociera :-((( 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 czw., 2012-12-27 06:29

Gruby

@Gruby:

Związkowcom pozostało jedynie   ratowanie twarzy .i wizerunku ZZ ..jak pogłówkują to będą wiedzieli co zrobić ,lecz wspólnie !!!!,mam nadzieję ,że drugi raz nie dadzą  kuglarzom   zrobić  z siebie durni ....Ja nadal w to wierzę ...tak jak wierzę ,ze  podjęte działania otworzą oczy kuglarzom  ......
.
  .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .

Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 17:21

"drugi raz nie dadzą kuglarzom zrobić z siebie durni ...."

@siwy71:

Nie ma potrzeby robić durni z takich, którzy twierdzą, że 2.637.870.000,00 zł to jest więcej niz 4.327.514.709,60 zł.
Oni juz p-rzecież sa  durniami! ;-((( 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
pawlek
pawlek czw., 2013-01-03 12:47

To jeszcze raz dla

@Gruby:

To jeszcze raz dla utrwalenia, żeby było jasne dlaczego Puławy są mocniejszym graczem w chemii niż cały Tarnów http://forsal.pl/grafika/667695,118867,kapital_prywatny_sfinansuje_inwes...

Gruby
Gruby czw., 2013-01-03 15:41

"pawlelek", nie podniecaj się niezdrowo ;-)))

@pawlek:

Wprawdzie  Tarnów miał w ciagu  ostatnich czterech rozliczonych kwartałów zysk netto o 7,78% niższy od Puław, ale  sprzedaż Tarnowa była w tym okresie  o 89% wyższa niż Puław, aktywa na koniec II kwartału 2012 r.  o 64,10% wyższe niż Puław, kapitał własny o 22,34% wyższy niz Puław, a zatrudnienie  o 131,71% wyzsze niż Puław.
Zysk raz jest raz go nie ma, ale potencjał  Tarnowa jest zdecydowanie wiekszy niz Puław i dlatego dzisiaj o 14:48 giełda wyceniała  1 akcje Puław  na 2,46 akcji Tarnowa, czyli NIZEJ niż oferuje  Tarnów. 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
pawlek
pawlek śr., 2013-01-09 21:43

http://forsal.pl/grafika/6676

@Gruby:

http://forsal.pl/grafika/667695,118867,kapital_prywatny_sfinansuje_inwes... Wszystkie dane które podajesz w pierwszej kolejności tworzone są na podstawie zysków, można mieć mega sprzedaż i żadnych zysków. Jak pójdę na targ i zacznę sprzedawać chleb za 10 groszy to też mi powiesz, że to jest świadectwo mojej siły na rynku. To, że ktoś sprzedaje więcej to o niczym nie świadczy. Realnym miernikiem wartości spółki w danym okresie są zyski. Dlatego proszę ustosunkuj się do tego co piszę.
Bo podajesz zatrudnienie jako dowód czego? Tego, że Tarnów nie przeprowadził restrukturyzacji. Że Tarnów oferuje ludziom gorsze warunki pracy niż u nas.

Gruby
Gruby czw., 2013-01-10 05:35

"pawlek" przypomnę Ci co pisałem na ten temat kilka dni temu ;-)

@pawlek:

GrubyGruby czw., 2013-01-03 15:41 "pawlelek", nie podniecaj się niezdrowo ;-)))@pawlek:

Wprawdzie  Tarnów miał w ciagu  ostatnich czterech rozliczonych kwartałów zysk netto o 7,78% niższy od Puław, ale  sprzedaż Tarnowa była w tym okresie  o 89% wyższa niż Puław, aktywa na koniec II kwartału 2012 r.  o 64,10% wyższe niż Puław, kapitał własny o 22,34% wyższy niz Puław, a zatrudnienie  o 131,71% wyzsze niż Puław.
Zysk raz jest raz go nie ma, ale potencjał  Tarnowa jest zdecydowanie wiekszy niz Puław i dlatego dzisiaj o 14:48 giełda wyceniała  1 akcje Puław  na 2,46 akcji Tarnowa, czyli NIZEJ niż oferuje  Tarnów. 
Vide:
 http://www.mmpulawy.pl/artykul/zwiazkowcy-pisza-do-komisji-europejskiej-ws-polaczenia-azotow#comment-356205
Odpowiadając mi napisałeś totalną, kompromitujaca Cię bzdurę:
" Wszystkie dane które podajesz w pierwszej kolejności tworzone są na podstawie zysków"
 Merde prawda, to zysk jst pochodna  tych danych.
To zysk zalezy miedzy innymi od sprzedaży a nie  sprzedaż od zysku

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz czw., 2013-01-10 07:03

Akcjonariusze wyceniają akcje

@Gruby:

Akcjonariusze wyceniają akcje danej spółki. Akcjonariuszy charakteryzuje krótkowzroczność i owczy pęd. Każdy, kto trochę dłużej bawił się akcjami na parkiecie wie, że wartość akcji często nijak ma się do rzeczywistości. Co do puławskich Azotów ustaliliśmy już jedno - każda wydana złotówka wypracowuje tutaj większy zysk niż w Tarnowie...

Gruby
Gruby czw., 2013-01-10 09:07

"wedrowycz" uwazasz, że p. Jakubas jest głupcem?

@wedrowycz:

Uważasz, że kierował sie owczym pędem  kupujac  przed 18 grudnia 27.055 akcji Puław od giełdowej drobnicy?
Uwazasz, że kierownictwo  ING Nationale Nederlanden Polska OFE to jeszcze wieksi głupcy niż p. Jakubas, bo oni w tym samym okresie kupili od drobnicy 440.569 akcji ZAP?
-     *     -
Twierdzisz, cytuję:
Co do puławskich Azotów ustaliliśmy już jedno - każda wydana złotówka wypracowuje tutaj większy zysk niż w Tarnowie..."
wedrowycz", nic nie ustalilismy. Najpierw podaj o jaki konkretnie okres czasu i o jakie konkretnie  "wydane złotówki
Ci chodzi .  Dopiero wtedy będzie można cokolwiek ustalać ;-) 
To jest wazne, bo na przykład  zysk netto Tarnowa w IV Q 2011 wynosił  230.990 tys  zł  a Puław tylko 166.556 tys zł ;-))) * ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz czw., 2013-01-10 15:52

Nie podawaj mi tu zysku netto

@Gruby:

Nie podawaj mi tu zysku netto za ten okres tylko podaj stopę zwrotu!

Gruby
Gruby pt., 2013-01-11 07:40

"wedrowycz" im dalej las tym więcej drzew

@wedrowycz:

Ale i tak coraz wyrażniej widać, że nie wiesz o czym piszesz. ;-)
Pojęcie stopy zwrotu odnosi się  do INWESTYCJI!!!
Musisz więc określic o które inwestycje  Puław i Tarnowa Ci chodzi ;-)))
A tak w ogóle, to najlepiej nie epatuj czytelników pojęciami których znaczenia nie rozumiesz 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz pt., 2013-01-11 14:28

Raczej widać, że odpowiedź na

@Gruby:

Raczej widać, że odpowiedź na moje pytanie pokazałyby jak łatwo manipulujesz wynikami. Zadam je więc jeszcze raz - Ile złotówek wypracowuje jedna złotówka wydana przez puławskie Azoty a ile wydana przez tarnowskie?

gin
gin czw., 2013-01-10 17:11

akcjonariusze nie mają nic do wyceny akcji na giełdzie...

@wedrowycz:

cena ustalana jest na podstawie zamówień kupna i sprzedaży i ograniczona widełkami regulaminu giełdy.
Wartośc akcji, to właśnie rzeczywistość. Miałeś chyba na myśli cenę akcji. 

  

   

 
 

gin-niezależny radykał bez sztandaru
wedrowycz
wedrowycz czw., 2013-01-10 23:45

Stopa zwrotu łamagi:)

@gin:

Stopa zwrotu łamagi:)

Piotr Szymański
Piotr Szymański śr., 2012-12-26 19:53

Tarnów akcje Puław kupił od

Tarnów akcje Puław kupił od Kompanii Węglowej de facto kontrolowanej przez Skarb Państwa. Oznacza to, że prywatni i myślący inwestorzy nie widzą żadnego sensu sprzedawać akcji Puław 

Gruby
Gruby śr., 2012-12-26 23:10

A teraz Skarb Państwa wymieni swoje akcje Puław

@Piotr Szymański:

na akcje Tarmnowa i Tarnów b edzie miał pakiet jkontrolny Puław. Pisze o tym od lipca, a do niektorych prawda nie dociera :-(
 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 czw., 2012-12-27 06:51

Gruby

@Gruby:

Po tym jedynie wspomnienia .ostaną ...zatem może poczuć Pan dumę obowiązek partyjny spełniony.... ?????...CORAZ MNIEJ POLSKI W POLSCE .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.
 .
..
  .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .
 

Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 08:41

Mniej Polski w Polsce?

@siwy71:

A dowodem na to ma według Ciebie być, to,że pakiet kontrolny  akcji Puław bedzie miała społka kontrolowana przez Skarb Państwa?
Toż to piramidalna bzdura! 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 pt., 2012-12-28 00:20

Gruby

@Gruby:

Proszę sięnie wysilać i nie robić z siebie durnia ,bo doskonale Pan wie ,ze chodziło mi o to co sam pisał ...cytuję .......
....: A o co sie tu zakładać?@siwy71:

Przecież SkarbPaństwa nie ukrywa,ze zamierza sprzeda c swoje akcje Tarnowa. Ja tezs o tym pisałem od wioelu miesuięcy i tylko do matołow to nire docierało ;-))
)......"
Czyżby to była kolejna piramidalna manipulacja z Pańskiej strony ????????
.
  .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .
 
.

Gruby
Gruby śr., 2012-12-26 23:21

Prywatni inwestorzy sprzedakli swoje akcje p. Jakubasowi ;-)))

@Piotr Szymański:

;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 08:36

Zresztą nie tylko Jakubasowi

@Gruby:

Do 17 grudnia p. Jakubas kupił od drobnych inwestorów 27.055 akcji  puławskich Azotów, a ING Nationale Nederlanden Polska OFE dokupiło w tym samym czasie 440.569 akcji
Drobnica pewnie sprzedała akcje żeby mieć forse na wóde i szynkę no i być może przewidujac, że od 28 grudnia  akcje naszych Azotów zaczna spadać.
Dzuzi inwestorzy sa bardziej odporni na wahania kursu a majac te dokupione  467.624 akcje - dzieki łaskawości Skarbu Państwa  zgarną dodatkowo 4.395.666 zł dywidendy ;-)

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
pawlek
pawlek czw., 2012-12-27 12:36

Hahaha... ciekawe teorie.

@Gruby:

Hahaha... ciekawe teorie. Gdyby akcjonariusze myśleli tak jak Ty to większość z nich pracowałaby teraz na kasie w Biedronce. To co zrobią może Cię mocno zdziwić. Myślisz, że jak ktoś ma akcje warte 180-220 złotych - według analityków - tyle warte są Puławy, to odda je za 133 złote, przy kursie 140 złotych na dzisiejszym otwarciu. Musiałby albo liczyć tak jak Ty, albo być tylko ideowcem, który chce "ratować polską chemię". Bo ktoś kto dba o swój interes tych akcji nie wymieni. I minister jak wymieni przy takim parytecie, to też musi być przygotowany na problemy z opozycją i koalicją - bo raczej trudno nazwać wymianę na takich zasadach "obroną interesu MSP"

wedrowycz
wedrowycz czw., 2013-01-10 07:09

Problem w tym, że kompetencje

@pawlek:

Problem w tym, że kompetencje obecnych ministrów zbliżone są właśnie do kompetencji kasjerów z biedronki...

Piotr Szymański
Piotr Szymański czw., 2012-12-27 10:18

...........................

Gruby
Związki Zawodowe ZAP od samego początku mówiły, że Tarnów będzie właścicielem Puław. Czyli słabszy podmiot przejmie mocniejszy. Takie dziwne prawa ekonomii.
Ty tylko w swojej zawziętości przeciwko Puławom nie słuchałeś tego. To minister Budzanowski przekonywał wszystkich o konsolidacji na równych prawach. Niestety potwierdza się, że będzie to przejęcie. Gruby mało było frajerów,. którzy sprzedali akcje po tej cenie oferowanej przez Tarnów, mając na GPW cenę akcji 138 a nawet i więcej.
Już nie mówię, że sprawa wymiany akcji Puław jest zbyt niska. Uważam że jeśli już powinno być to w stosunku 4:1 a nie jak jest to obecnie.

Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 10:52

Tylko 4do 1? Piotrze nie bądź taki skromny ;-)))

@Piotr Szymański:

A dlaczego nie  5 do 1 albo nawet 10 do 1?
Skoro bierzesz  dane z totolotka to proponuje  10: 1 bo będzuie łatwiej  liczyć ;-)))
!0: 1 jest takim samym  bredzeniem jak  4 : 1 wiec co masz sobie żałować ;-)))

Rzecz jednak w tym ,że  o tym ile sa warte akcje spółek giełdowych decyduja nie komunizujace zwiazki zawodowe lecz inwestorzy  giełdowi.
 A według nich dzisiaj o godz. 10:05  jedna akcja Puław była  tyle warta co 2,58 akcji Tarnowa 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
gin
gin czw., 2012-12-27 10:56

panie Szymański, kilka zdań i same bzdury

@Piotr Szymański:

uparcie pan twierdzi, że koń jest większy od słonia. Równe prawa nie oznaczają, że ten co ma mniej
dostanie więcej. Nawet w małżeństwie silniejszy dominuje. Frajerzy, to kupowali złoto w Amber Gold.
Akcjonariusze sprzedają, bo to ich sprawa. Pańska pobożne życzenie odnośnie kursu akcji, jest
tyle samo warte co modlitwa przed wysłaniem totolotka. Podsumowując, zastanawiam się co
sądzi pański pracodawca o pańskim intelekcie.

gin-niezależny radykał bez sztandaru
siwy71
siwy71 pt., 2012-12-28 00:31

gin

@gin:

Czyżby oddłużany moloch był wg Ciebie więcej wart niźli dobrze prosperująca lokalna firma  ,na oddłużanie której nie wydano ani grosza ????..
Skoro  lepszy to bolszy jak u naszych tawariszczy  to gratuluję intelektu  ,a swoją drogą to jesteś  w małżeństwie rodzicem nr. 1 czy nr 2 ,bo trudno się już w tej frajerskiej bolandii POłapać .....??????
.
   .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .
 

Gruby
Gruby pt., 2012-12-28 01:20

Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr ;-)))

@siwy71:

Tarnów dostał w swoim czasie pieniadze na oddłuzenie i bardzo dobrze je wykorzystał  - nie tak jak  "kolebka" czy Ursus, gdzie  zwiazkowcy zmarnotrawili  otrzymywana pomoc.
Tarmów  wykorzystala swoja szansę i dlatego jego spólki giełdowe były warte  dzisiaj o  17:30 4.356.499.342,80 zł, a więc 164,67% tego co są warte nasze puławskie Azoty
-     *     -
Dzisiaj  o 17:39 jedna akcja Puław  była warta 2,6 akcji Tarnowa. ale dzisiaj  był wazny dzień - ostatni dzień, gdy kupując jedną akcję  Puław  automatycznie zarabiało sie 9,40 zł  brutto.
 Zobaczymy jak to bęedzie  jutro i w dniach nastepnych do 06 stycznia, czyli do wigilii rozpoczecia zapisów na akcje Tarnowa.
 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 11:00

"Związki Zawodowe ZAP od samego początku mówiły,(,,,)"

@Piotr Szymański:

Ja też  to mówiłem od samego poczatku i to wcześniej niż zwiazki zawodowe.. Mówiłem też, że nie rozumiecie tego co mówił minister i słyszycie nie to co on naprawde powiedział lecz to co chcieliście usłyszeć. Nic wiec dziwnego że znowu obudziliscie się z reka w nocniku ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
pawlek
pawlek czw., 2013-01-03 12:52

Ta konsolidacja nadal może

@Piotr Szymański:

Ta konsolidacja nadal może przebiegać na zasadach równorzędności - i to jest jeden z celów. Jednak istotniejsze jest to, że równorzędność jest ważna, natomiast dużo ważniejsze jest to żeby aktualna sytuacja finansowa firm była odzwierciedlona w tym nowym podmiocie. I tutaj Puławy powinny grać pierwsze skrzypce - i nie dlatego, że ja tak uważam, bo jestem z Puław, tylko dlatego, że lepiej radzimy sobie na rynkach, więcej sprzedajemy, mamy lepsze wyniki. Więc nie wiem, dlaczego i z jakiej paki równorzędność ma polegać na tym, że Tarnów będzie dominował, albo że będziemy mieli taką samą rolę jak Tarnów. Dlatego, że to my będziemy wypracowywać większe zyski więc o co chodzi? Ciekawa lektura http://forsal.pl/grafika/667695,118867,kapital_prywatny_sfinansuje_inwes...

Gruby
Gruby czw., 2013-01-03 13:19

Puławy powinny grać pierwsze skrzypce dlatego, że lepiej radzim

@pawlek:

Mozesz podać kilka konkretnych danych  bedacych dowodem ze Puławy  lepiej sobie rada na rynku?
Ale weż pod uwage,ze w tej chwili na giełdzie  spółki giełdowe   Grupy Azoty s a warte 4.624.595.674,80 zł , a nasze Azoty TYLKO  2.693.303.500,00 zł czyke zaledwie 58,24% tego co spółki Tarnowa
A  w tej chwilik giełda uwaza,ze 1 akcja Puław jest warta 2,49 akcji Tarnowa, czyli nieco mniej niz oferuje Tarnów 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
pawlek
pawlek śr., 2013-01-09 21:45

Z tą wartością akcji to

@Gruby:

Z tą wartością akcji to jesteś zabawny :/ nie kumasz biznesu i całości zagadnienia, ale wypisujesz swoje mimo wszystko. Akcje Puław są więcej warte, dlatego, że jest to od lat spółka dywidendowa. Tarnów nie wypłaca dywidendy. Dlatego akcjonariat ceni bardziej naszą firmę. Dlatego, że Zakłady wypracowują zysk, który potem przechodzi na akcjonariuszy, na inwestycje, na pracowników. Zarządzanie jest dużo racjonalniejsze, niż w Tarnowie - i to jest argument o naszej pozycji na rynku w stosunku do Tarnowa. I jeszcze raz dla utrwalenia - bo nie chcesz przyjąć do wiadomości: http://forsal.pl/grafika/667695,118867,kapital_prywatny_sfinansuje_inwes...

Gruby
Gruby czw., 2013-01-10 01:48

tak mysli Mały Jasio i mniej rozgarnieci pod moherami ;-) * ;-)

@pawlek:

"Akcje Puław są więcej warte, dlatego, że jest to od lat spółka dywidendowa".
"pawlek" akcje spółek  giełdowych sa tyle warte ile sa skłoonni za nie zapłacic  giełdowi inwestoryz.
 Jutro rano przed rozpoczęciem sesji  akcje Tarnowa bedą warte 3.269.887.644 zł, a akcje Puław tylko 2.456.277.500 zł czyli o 24,88% mniej niż akcje Tarnowa.
Dywidenda rzecz wazna, ale zbyt wysokie dywidendy, na przykład takie bandyckie, jakie Skarb Państwa  wyznaczył po roku obrotowym 2008/2009 (*0% zysku netto do podziału) aby ratować budżet, to  rabunek w biały dzień. Skarb Państwa, a przy okazji inni akcjonariusze  zgarnęli forsę, a nasze Azoty musialy brać kredyt na niezbędne inwestycje. To nie ma nic wspolnego z racjonalnym zarzadząniem. :-(((
A ponadto gdybyś naprawde znał  mechanizmy giełdowe, to bys wiedział,ze bardzo czesto akcje społek , ktore zapowiedziały wypłate dywidendy sa kupowane  tuz przed dniem  ustalenia prawa do dywidendy a sprzedawane wkrotce po tym dniu i wtedy  kurs akcji zwykle rośnie.
I własnie między innymi dlatego akcje Puław  19 grudnia 2012 r. były warte  2.754.471.500 zł, a dzisiaj  o 298.194.000 zł mniej

 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
gin
gin czw., 2013-01-10 12:17

jest akurat odwrotnie , pawlek

@pawlek:

Puławy są spółką SP i jako taka służy do dojenia, bo jak się wydoi, to się sprzeda.
Akcjonariusze Tarnowa wolą inwestować zyski w firmę i dzięki temu mogą taką wydojona krowę
jaką są Puławy kupić. Jeśli chodzi o zarzadzanie to macie szefów z nomenklatury, a to nie jest najlepszy
materiał. 
Jak czytam wpisy pracowników PZA, to zaczynam mieć obawy czy oni na pewno powinni
mieć dostęp do tych zaworów. 

gin-niezależny radykał bez sztandaru
Gruby
Gruby pt., 2013-01-11 22:01

Akcje Puław są więcej warte, dlatego, że jest to od lat(...)

@pawlek:

Akcjonariusze mają na ten temat odmienne zdanie. ;-)))
Oprócz Skarby Państwa na wymianę akcji Puław na akcje Tarnowa zapisałi sie akcjonariusze posiadajacy łącznie 4.345.769 akcji ZAP

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby czw., 2012-12-27 11:09

Zaiste dziwne jest rozumienie ekonomii przez związkowców

Dla komunizujacych związkowców ideologia a nawet idée fixe są wazniejsze od  praw ekonomii
Dla tych mądralii puławskie Azoty, których kapitalizacja  dzisiaj przed sesją  stanowiła  zaledwie 60,96% kapitalizacji spólek giełdowych  tarnowskiej Grupy Azoty, sa mocniejszym podmiotem  od Tarnowa.

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 pt., 2012-12-28 00:44

Gruby

@Gruby:

Prawami ekonomi to proszę tak zbytnio nie szafować bo jedna miernota  już mówiła ,ze ekonomia i kapitał nie zna granic .....Problem w tym ,ze ta kaleka intelektualna  nie wzięła pod uwagę jednej rzeczy ...KRYZYSU .....a w  czasie tego  kapitał i majątek narodowy stają się orężem PATRIOTYZMU .......tylko nieudacznicy ,zdrajcy lub kuglarze nie potrafią tych zależności dostrzec ...."Własne matki ,żony i córki niech POsprzedają to se mogą kanalie jedne "......babka Kiepska ..
.
   .'POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ ..."... .' Dlatego proszę cię wielki Boże usłysz wołanie moje w pokorze ocal Ojczyznę przed łachudrami.A kim są oni? Też wiedzą ... sami. .
 

  • 1 Strona
  • 1
  • 2