drukuj

Strażacy z OSP w Kurowie

Zdjęcie 1 z 1
Strażacy z OSP w Kurowie
Strażacy z OSP w Kurowie

Zdjęcie ze zbiorów OSP w Kurowie
Fot. Arkadiusz Małecki

autor: Kado Zdjęcie pochodzi z: Przekaż 1 proc. podatku na rzecz OSP w Kurowie Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: Kurów, straż pożarna, 1 proc. podatku, OSP
  • Strażacy z OSP w Kurowie
Kado
Autor:Kado

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
press27
press27 wt., 2010-03-09 14:43

Nie polecam przekazywania strażakom z OSP gotówki

do ręki. Na 99% przepiją,to wynika z moich obserwacji. Lepiej kupić im coś trwałego-węże,gaśnice itp.

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
rato
rato wt., 2010-03-09 15:23

Kazdy ma inne zdanie

Press27 skąd ty masz takie informacje, że je przepiją. Widzę, że nic nie znasz się na zasadach przekazywania 1 % podatku. Zapraszam na stronę Zarządu Głównego OSP http://www.zosprp.pl/?q=content/apelujemy-o-%E2%80%9E1-podatku-dla-zwiaz... lub zapraszam do przeczytania regulaminu http://www.zosprp.pl/files/1proc10/Regulamin.pdf a także odsyłam do wykazu wydatków jakie mogą zostac sfinansowane z 1 % podatku http://www.zosprp.pl/files/1proc10/wykaz_wydatkow.pdf
Strażacy napewno wiecej robią niż komentują. Na marginesie proszę zauważyć, że strażacy ochotnicy są też ludzmi i mogą pić co im się podoba, a że praca ochotnika nie jest regulowana żadnymi przepisami kodeksu pracy np. 8 godzin dziennie a polega na tylko na bezpłatynym zaangażowaniu i pracy i 24 godzinnym "czuwaniu" powoduje tylko niemiłe komentarze. Jeżeli sądzisz, że w osp jest źle to wydaje mi sie, że powinieneś do niej wstąpić, zmienić wewnetrzną mentalność i działąć na jej rzecz i rzecz mieszkańców.

maj
press27
press27 wt., 2010-03-09 16:23

Już napisałem skąd skąd mam informację...

@rato:

...z obserwacji własnych-mieszkam w małej miejscowości to widzę. Co do bezpłatnego zaangażowania OSP to z tego co wiem dostają jakieś pieniądze za gaszenie pożarów(niektóre sami wywołują),wiem że niewielkie kwoty,ale dostają.

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
rato
rato wt., 2010-03-09 16:46

Co do ekwiwalentu i pożarów

mieszkasz w małej miejscowości czyli rozumiem, że nie pisałeś o Kurowie i obserwacjach o tutejszej straży tylko o swojej. Zgadzam się strazacy zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej otrzymują ekwiwalent za udziała w działaniach ratowniczych i szkoleniach. Sa to niewielkie pieniądze, a odpowiedzialność i ryzyko bardzo duże - choćby przy udzielaniu pierwszej pomocy czy ratowaniu czyjegoś dobytku. Odsyłam na strone Gminy Kurów tam znajduje się uchwała o wspomnianym ekwiwalencie. Co do Twojego stwierdzenia, że strazacy ochotnicy wywołują pożary, bardzo poważnego uważam, że jeżeli jesteś w posiadaniu informacji o konkretnym przypadku powinieneś powiadomić prokuraturę. Przypominam, że tym samym jesteś odpowiedzialny za ukrywanie takich informacji zgodnie z kodeksem karnym. A jeżeli jest tylko rzucone przez Coebie na wiatr to stwierdzenie to wybacz jest to lekka przesada podchodzaca pod pomówienia i robienie złej opini o ochotniczej straży i w tym przypadku pewnie o to tylko chodzi.

maj
press27
press27 wt., 2010-03-09 17:06

Jestem w posiadaniu informacji i Ty też możesz za chwilę być

miłej lektury________
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Strazak-podpalacz-aby-zmylic-trop...
stodole,wid,11467002,wiadomosc.html?ticaid=19c72
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.tvs.pl/informacje/18916/-------------------------------------...
http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/4403/kraj,strazak,ochotnik,ktory,oka... .........................................................................................i nie strasz mnie sądem mecenasie "rato'

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
Kurowski
Kurowski wt., 2010-03-09 17:25

No tak!

@press27:

Oczywiście najlepiej podać przykłady czarnych owiec i zniechęcać.
Moim zdaniem, kurowskim strażakom należy się ten 1 % od naszych podatków. Jak wyje syrena -to po prostu są w gotowości. Poza tym w zeszłym roku umilili nam święta wystrojem strażnicy.
Powiem tak, widać, że coś robią w Kurowie i dla Kurowa .

press27
press27 wt., 2010-03-09 17:30

Wasze 1%,dajcie je komu chcecie-

@Kurowski:

ja wyraziłem swoją opinię.

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
rato
rato wt., 2010-03-09 20:50

moje 1 % rzeczywiscie przekazałem na OSP

@press27:

press27 co do strażaków podpalaczy - są i tacy ale przy ogólnej liczbie strażaków i straży w polsce jest ich bardzo mało. Z wczesniejszej wypowiedzi zrozumiałem, że może jakiś strażak z gminy Kurów dopuszcza się podpaleń. Co do przekazania 1 % podatku z cięzko zarobionej pensji decyzję strażacy pozostawiają przekazującemu. Nikt nie neguje że nie ma lepszych celów, ale jeżeli straż może apelować i go pozyskiwać to jestem za! Trzeba im pomóc! Wiele osób nie przekazuje 1 % podatku i zabiera je państwo. Czego nie pomóc organizacji działającej lokalnie. Ja jestem za pompowanie pieniędzy w swoich czy to bedzie straż czy inna organizacja. A co do opinii to mamy prawo je wyrażać, po to aby ten portal spełniał swoje cele. Ja mam, jak już poznałeś opinię na ten temat i będę jej bronić.

maj
windows7
windows7 śr., 2010-03-10 05:16

Artykuł nie dotyczy strażaków

@press27:

Artykuł nie dotyczy strażaków w Kurowie więc się nie ośmieszaj. W Polsce najlepiej jest krytykować wszystko i wszystkich. Jeśli masz coś do kurowskich strażaków to pofatyguj się osobiście "z dowodami". Chętnie Cię wysłuchają...

windows7
windows7 wt., 2010-03-09 18:11

mmpudelek

Oto kolejny przykład na to, że na tej stronie panuje BURDEL. Można każdego obrażać.