drukuj

Starostwo Powiatowe w Puławach

Zdjęcie 1 z 1
Starostwo Powiatowe w Puławach
Starostwo Powiatowe w Puławach

Starostwo Powiatowe w Puławach

autor: Paweł Buczkowski / Archiwum Zdjęcie pochodzi z: Kierownik ze Starostwa Powiatowego w Puławach ma wyrok. Ale będzie dalej pracował Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: Starostwo Powiatowe w Puławach
  • Starostwo Powiatowe w Puławach

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Hylexuly
Hylexuly pt., 2012-05-04 15:33

Ustawa sobie ...

... a życie sobie.
Ciekawe co by powiedział Pan starosta, jakby w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę (np. Roberta S.) ucierpiał ktoś mu bliski.

UM
UM pt., 2012-05-04 20:26

(....)

@Hylexuly:

(...)

Wpis edytowany z powodu naruszenia regulaminu
Paweł Buczkowski

wedrowycz
wedrowycz pt., 2012-05-04 16:00

A pamiętacie może tą

A pamiętacie może tą nieszczęsną kuchnię w domu dziecka, która pogrążyła poprzedniego starostę? Jak myślicie, czy jest już otwarta...?

Gruby
Gruby sob., 2012-05-05 06:09

"wedrowycz" o ile wiem, tę cześć budynku były starosta

@wedrowycz:

przyzielił  lokalnemu bisnesmenowi, który urzadził tam  potajemny hotel robotniczy.
Przypadkowo podsłuchałem rozmowę wiewiórek w parku.
Jeżeli to co usłyszałem to prawda, to zachlani klienci tego biznesmena włażą na teren domu dziecka. Czyli powtarza się  sytuacja  podobna do tej, która była powodem doprowadzenia  przeze mnie do zamkniecia speluny na  rogu Partyczantów i Bema. Historia  zatoczyła koło, tylko ze pijacy sa teraz w buudynku :;(
Nawiasem mówiąc, wiewiórki twierdziły, że obecnie policja jest w tej sprawie tak samo  nieskuteczna, jak przed wielu laty nieskuteczna była milicja  :-(((    

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz sob., 2012-05-05 07:16

Czy aby te wiewiórki nie

@Gruby:

Czy aby te wiewiórki nie stołowały się w tej zamkniętej kuchni, kiedy jeszcze działała? Nie pytałem się co zrobił były starosta z kuchnią, ponieważ to wiem. Pytałem się, czy została otwarta przez obecnego starostę czy też nie a jeżeli nie to dlaczego? Przecież ten "biznesmen" nie płaci za wynajem byłemu staroście tylko obecnemu właścicielowi budynku... Jeśli postępowanie byłego starosty było nieetyczne to dlaczego obecny je kontynuuje?

Gruby
Gruby sob., 2012-05-05 15:21

"wedrowycz", łatwo zniszczyć, trudniej odtworzyć.

@wedrowycz:

A są rzeczy nieodwracalne. Mielismy kiedys swietny nadzur bankowy, ale JARK-owi zamarzyło sie cos w  w rodzaju bierutowskiego  ministerstwa kontroli  i w rezultacie mamy to co mamy :-(
Ps.
Ale pytanie o nieskuteczność dzialań policji pozostaje otwarte.
Chetnie dowiem sie ile razy wzywano ją do Domu Dziecka i jakie były rezultaty interwencji.  

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz sob., 2012-05-05 17:40

I czy postawiono zarzuty

@Gruby:

I czy postawiono zarzuty którejś z kucharek, bo to mnie bardzo interesuje. Nie gadaj bzdur, że nie można odtworzyć kuchni. Przecież to był jeden z argumentów by głosować przeciw Kamińskiemu - "Kamiński głodzi małe dzieci!" a teraz w ten sam sposób "głodzi" je Popiołek. Kuchni jak nie ma tak nie było a obrońca sprawiedliwości nie atakuje starosty za "głodzenie" dzieci i kucharek...

UM
UM pt., 2012-05-04 20:28

Zdaje się że kuchnie wtedy

Zdaje się że kuchnie wtedy zamknęli z prostej przyczyny :) Więcej posiłków wydawała niż miała dzieci :)

wedrowycz
wedrowycz sob., 2012-05-05 07:11

Czyli ta troska o dzieci była

@UM:

Czyli ta troska o dzieci była udawana - po prostu Starosta ukrócił złodziejstwo uskuteczniane przez lata...

Gruby
Gruby sob., 2012-05-05 15:24

"UM" & "wedrowycz", widzę że w dyscyplinie OSZCZERSTWA

@wedrowycz:

jesteście dobrzy prawie jak  Jarosław Aleksander Kaczyński & Antoni Macierewicz ;-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz sob., 2012-05-05 17:43

Nie martw się, Tobie nie

@Gruby:

Nie martw się, Tobie nie dorównam nigdy. Ty jesteś za to oszczercą wybiórczym. Dowód? Nie atakujesz obecnego starosty, mimo iż wciąż trwa proceder "głodzenia dzieci" brakiem kuchni. A przecież wiadomo, że Tylko jedzeniem przygotowanym w kuchni na miejscu można się najeść. 

hot dog
hot dog sob., 2012-05-05 21:34

Chłopie idź się leczyć

@Gruby:

Czy ty wszędzie tylko kaczora widzisz???? Tym razem sprawa dotyczy chłopaków Waldemara Pawlaka

Szukasz pracy, najlepiej dobrze płatnej? Koniecznie zapisz się do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z zatrudnieniem się w państwowej instytucji i niezłą pensją nie będziesz miał wówczas problemów.

Cały artykuł : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11275789,Tydzien_z_glowy...

http://www.youtube.com/watch?v=pwGwap0Ozsg&feature=player_embedded
1234
1234 śr., 2012-05-09 19:43

Akurat fuchy kierowników to

@hot dog:

Akurat fuchy kierowników to zawsze polityczny łup w odróżnieniu od funkcji czysto yrzędniczych. Żeby nie latać po GW - w puławskim biurze  ARiMR za poprzedniego premiera /tego przed Tuskiem/ kierownikiem była pani bibliotekarka.

miko
miko pt., 2012-05-04 20:58

Ciekawi mnie bardzo jak dalej

Ciekawi mnie bardzo jak dalej potoczyła się sprawa syna pana starosty, przyłapanego na przypadkowym pływaniu po Wiśle łódką wyposarzoną w sieć rybacką?

wedrowycz
wedrowycz sob., 2012-05-05 07:17

Podejrzewam, że została

@miko:

Podejrzewam, że została umorzona z braku dowodów. W końcu co wolno wojewodzie to....

ksieciunio14
ksieciunio14 ndz., 2012-05-20 14:03

po pierwsze

@wedrowycz:

po odpowiedź powinieneś zwrócić się do taniego redaktorzyny, który szukał sensacji tam gdzie jej nie ma

.....moim zdaniem skoro oskarża kogoś przed wydaniem wyroku to jego świętym obowiązkiem jest przedstawienie nam wyroku lub uniewinnienia a co a tym idzie PUBLICZNYCH PRZEPROSIN....łatwo jest komuś zepsuć opinię ale  bardzo trudno przywrócić...

....po drugie sprawa nie była umorzona, odbyła się, śpij spokojnie, prawo jest równe dla wszystkich....a o jej finał poproś na łamach forum redaktora, który oszkalował syna starosty                 

audikom
audikom pt., 2012-05-04 22:06

Nie znam ani sprawy ani

Nie znam ani sprawy ani człowieka.
Z tego co piszecie popełnił czyn wysoce naganny i został za to przykładnie ukarany.
Dodatkowo jest chodzącym dowodem na to że jak pijesz nie jedź , że dostaje się za to wyrok nawet gdy się jest urzędnikiem.
Jak widać jest to sprawa publiczna poprzez  osobę spektaklu więc tym bardziej ta dobra wiedza rozchodzi się w narodzie a więc i kara jest bardziej dolegliwa.
Więc po co człowieka karać dwa razy za to samo wykroczenie.

KK
ADAMS
ADAMS ndz., 2012-05-13 15:34

Jakby to było

@audikom:

wykroczenie, to pal to licho, ale to przestępstwo było i to nie jedno.

http://www.facebook.com/pages/Pu%C5%82awskie-Rajdy-Rowerowe/157877214336728
Zgred
Zgred pt., 2012-05-04 23:10

Czym Pan Starosta mierzy jakość pracy?

Od kilku lat mam wątpliwą przyjemność być petentem Starostwa usiłującym załatwić ważną sprawę dotyczącą nieruchomości, niestety bezskutecznie i to z winy urzędu. Nieudolność i opieszałość w załatwieniu mojej sprawy dotyczy całego okresu pracy kierownika wydziału, o którym mowa w materiale. Ponieważ mam nadzieję załatwić swój problem jeszcze w tym dziesięcioleciu, a do tego potrzebne są odpowiednie decyzje Starosty (czytaj - jego urzędników), nie podam szczegółów, jednak z oceną "dobry pracownik" absolutnie nie mogę się zgodzić.

audikom
audikom pt., 2012-05-04 23:59

To wypada cztery miesiące opieszałości

na kilka lat załatwiania sprawy.
Dziwny ten artykuł i komentarze pod nim , tak jakby  ktoś komuś chciał zrobić kuku za pomocą mediów i nadgorliwych komentatorów.

KK
Gruby
Gruby sob., 2012-05-05 05:56

Dura lex, sed lex, A czasem nawet durne lex, sed lex.

Miedzy zakazem zatrudniania, a nakazem zwolnienia jest kolosalna różnica!
Swego czasu z takiej różnicy skorzystał p.  Lech Aleksander Kaczyński.
Nie widze powodu, aby nie mógł z niej skorzystać  p. Robert 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 ndz., 2012-05-06 00:27

Gruby

@Gruby:

....." 2) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;...'
I gdzie tu Pan widzi" twarde prawo ' czyli wspomniane 
Dura lex, sed lex.
...."POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ .."D. TUSK   

Gruby
Gruby ndz., 2012-05-06 07:51

"siwy71", orócz dura napisałem rowniez durne ;-)

@siwy71:

A durne dlatego, że ten pan nie może byc pracownikiem samorządowym, ale może zostać prezydentem  Rzeczypospolitej Polskiej, jak jak to miało miejsce w przypadku Lecha Kaczyńskiego!
Tyle tylko, że LARK tak długo się migał i udawał, że go nie ma, ani w domu, ani w pracy, że zanim zapadł prawomocny wyrok  w sprawie karnej , to zdążył się schronić za immunitetem głowy państwa :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Bund
Bund ndz., 2012-05-06 11:07

widocznie towarzyszu

@Gruby:

widocznie towarzyszu Zdzislawie taki urok urzedu prezydenta w Polsce. prawie sami przestepcy. Jaruzelski to zbrodniarz co kazal strzelac do Polakow. Walesa i Komorowski tez siedzieli w wiezieniu.  Kaczynski z nich wszystkich uchodzi za najbardziej poszkodowanego bo wielokrotnego przestepce nazwal wielokrotnym przestepca i za to zostal skazany. a ten wielokrotny przestepca byl pupilkiem Walesy. jedynie Kwasniewskiego nigdy nie zlapali, ale nikt normalny nie da glowy ze to uczciwy i prawy czlowiek.

Bund
Bund ndz., 2012-05-06 11:10
wedrowycz
wedrowycz ndz., 2012-05-06 20:47

Zauważ, że Lech Kaczyński nie

@Gruby:

Zauważ, że Lech Kaczyński nie piastuje już stanowska Prezydenta Polski...

UM
UM sob., 2012-05-05 11:24

(...)

(...)

Wpis edytowany z powodu złamania regulaminu
Paweł Buczkowski

admin
admin sob., 2012-05-05 21:26

Wstyd i tyle!

Art. 6. 1. Pracownikiem samorządowym może być osoba, która:

1) jest obywatelem polskim, z zastrzeżeniem art. 11 ust. 2 i 3;

2) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;

3) posiada kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku.

2.  Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie wyboru lub powołania może być osoba, która spełnia wymagania określone w ust. 1 oraz nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

3.  Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na stanowisku urzędniczym może być osoba, która spełnia wymagania określone w ust. 1 oraz dodatkowo:

1) posiada co najmniej wykształcenie średnie;

2) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;

3) cieszy się nieposzlakowaną opinią.

4.  Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na kierowniczym stanowisku urzędniczym może być osoba, która spełnia wymagania określone w ust. 1 i ust. 3 pkt 2 i 3 oraz dodatkowo:

1) posiada co najmniej trzyletni staż pracy lub wykonywała przez co najmniej 3 lata działalność gospodarczą o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku;

2) posiada wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym.

----------------------------------------
admin
admin sob., 2012-05-05 21:28

Jeszcze fragment ustawy o pracownikach samorządowych

Art. 18. 1. Przed przystąpieniem do wykonywania obowiązków służbowych, z zastrzeżeniem art. 19 ust. 9, pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, składa w obecności kierownika jednostki lub sekretarza ślubowanie o następującej treści: „Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania”. Do treści ślubowania mogą być dodane słowa „Tak mi dopomóż Bóg”. Złożenie ślubowania pracownik potwierdza podpisem.

2. Odmowa złożenia ślubowania, o którym mowa w ust. 1, powoduje wygaśnięcie stosunku pracy.

----------------------------------------
siwy71
siwy71 ndz., 2012-05-06 00:23

admin

@admin:

Witaj dawno tu nie gościłeś ,a szkoda .....Czyli wg. Art.18.1...." Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej,........... przestrzegać porządku prawnego....!!!!!!!!! i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania”. to fakt tak powinno być ,a jak jest każdy widzi .Osobiście nie mam nic przeciw żadnej partii niemniej zawsze i wszędzie będę walczył z kolesiostwem ,głupotą i cwaniactwem reprezentowanym przez  przedstawicieli  partyjnych ....i Tak mi dopomóż Bóg ......
Na koniec rzecz najważniejsza ......" 
2) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;...."
Z przestępstwami ściganymi i skarbowymi to niestety w Starostwie różnie bywa ...... 

admin
admin sob., 2012-05-05 21:29

i na zakończenie:

Obowiązki pracownika samorządowego

Art. 24. 1. Do podstawowych obowiązków pracownika samorządowego należy dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli.

2. Do obowiązków pracownika samorządowego należy w szczególności:

1) przestrzeganie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i innych przepisów prawa;

2) wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie;

3) udzielanie informacji organom, instytucjom i osobom fizycznym oraz udostępnianie dokumentów znajdujących się w posiadaniu jednostki, w której pracownik jest zatrudniony, jeżeli prawo tego nie zabrania;

4) dochowanie tajemnicy ustawowo chronionej;

5) zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami, zwierzchnikami, podwładnymi oraz współpracownikami;

6) zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim;

7) stałe podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Art. 27. 1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, podlega okresowej ocenie, zwanej dalej „oceną”.

2. Oceny na piśmie dokonuje bezpośredni przełożony pracownika samorządowego, nie rzadziej niż raz na 2 lata i nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

3. Ocena dotyczy wywiązywania się przez pracownika samorządowego z obowiązków wynikających z zakresu czynności na zajmowanym stanowisku oraz obowiązków określonych w art. 24 i art. 25 ust. 1.

4.  Bezpośredni przełożony niezwłocznie doręcza ocenę pracownikowi samorządowemu oraz kierownikowi jednostki, w której pracownik jest zatrudniony.

5. Pracownikowi samorządowemu od dokonanej oceny przysługuje odwołanie do kierownika jednostki, w której pracownik jest zatrudniony, w terminie 7 dni od dnia doręczenia oceny.

6. Odwołanie rozpatruje się w terminie 14 dni od dnia wniesienia.

7. W przypadku uwzględnienia odwołania ocenę zmienia się albo dokonuje się oceny po raz drugi.

8.  W przypadku uzyskania przez pracownika samorządowego negatywnej oceny, ponownej jego oceny dokonuje się nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy od dnia zakończenia poprzedniej oceny.

9. Uzyskanie ponownej negatywnej oceny, o której mowa w ust. 8, skutkuje rozwiązaniem umowy o pracę, z zachowaniem okresów wypowiedzenia.

----------------------------------------
hot dog
hot dog sob., 2012-05-05 21:30

Sprawa jest skandaliczna !!!!

Przecież to szczyt prywaty, kolesiostwa, żeby nie powiedzieć rozbój w biły dzień. Uważam, że ta sprawę powinno się bardziej nagłośnić medialnie, może telewizja ????

http://www.youtube.com/watch?v=pwGwap0Ozsg&feature=player_embedded
wedrowycz
wedrowycz ndz., 2012-05-06 06:54

Z przepisów ustawy jasno

Z przepisów ustawy jasno wynika, że urzędnik nie może piastować swojego stanowiska, jeżeli złamie prawo. Prościej się tego nie da napisać. Nie ma tu żadnych dwuznacznych zdań. Jeśli urzędnik złamał prawo to nie dotrzymał również słów składanej przysięgi i już sam ten fakt daje podstawę do wypowiedzenia umowy o pracę. 

Gruby
Gruby ndz., 2012-05-06 07:53

Nie znam wszystkich istotnych szczegółów,

@wedrowycz:

ale chyba rzeczywiście nie powinien nadal pracować, a przynajmniej nie powinien awansować na kierownicze stanowisko.
Tym niemniej sprawa bynajmniej nie jest tak  jasna i prosta skoro w podobnej sprawie w 2009 r.  musiał wypowiadać się Trybunał Konstytucyjny, a sędzia TK Bohdan Zdziennicki zgłosił do do wyroku zdanie odrębne. (wyrok TK  z 20 stycznia Sygn. akt P 40/07)
 

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz ndz., 2012-05-13 14:19

Hahahaha! TVN w Starostwie w

Hahahaha! TVN w Starostwie w Puławach! Popiołek ośmieszony na całą Polskę! http://www.tvn24.pl/-1,1744341,0,1,maja-wyroki-i-dalej-pracuja-w-urzedac...

Znowu o nas głośno, szkoda, że z takiego powodu:(

ADAMS
ADAMS ndz., 2012-05-13 15:32

Przed chwilą

@wedrowycz:

oglądałem, w Rykach jest podobnie.

http://www.facebook.com/pages/Pu%C5%82awskie-Rajdy-Rowerowe/157877214336728
ksieciunio14
ksieciunio14 ndz., 2012-05-20 14:09

i z czego ha??????????

@wedrowycz:

...nie pochlebiaj sobie i Puławom....myślisz, że  ktoś oprócz złośliwców  z Puław zwrócił uwagę na ten artykuł....wątpię

....a jeśli chodzi  o starostę to wcale się nie ośmieszył tylko olał w grzeczny sposób jakąś skaczącą małolatę z TVN

....ciekawe  czy ona zna ustawę o samorządzie czy tylko dla celów rozgłosu nauczyła się kilku paragrafów...

.....jak starosta znał tę ustawę  to jej nie było w planach....mogłaby być jego wnuczką....

kazimierzanin
kazimierzanin ndz., 2012-05-13 16:10

Korozja

Szczyt szczytów, już kiedyś pisałem że to co się dzieje w Puławach przypomina film Miś. Nie korzystam zbyt często z usług starostwa ale to co się dzieje w UM przechodzi ludzkie pojęcie. Jaka bezstronność, udostępnianie informacji, dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli? Sentencje te brzmią jak kpina albo ponury żart w zetknięciu z większością urzędników pracująch w UM.
Nawet juz się nie chce tego komentować.Widać potężną korozję, która postepuje i jest widoczna z każdą moją wizytą w UM Puławy. Nikt i nic nie chce jej zatrzymać a pajęczyna wzajemnych powiązań i układów jest widoczna nawet dla osoby z zewnątrz. Nie wiem jeszcze jak te miasto się kreci, chyba z siły rozpędu.....