drukuj

O Powązkach Wojskowych

Zdjęcie Previous 4 z 4
O Powązkach Wojskowych

Fot. "StaKam"

autor: Gruby Zdjęcie pochodzi z: O Powązkach Wojskowych Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: historia, katastrofa, pomnik, Katyń, Smoleńsk, Powązki
  • Powązki wojskowe
  • O Powązkach Wojskowych
  • O Powązkach Wojskowych
  • O Powązkach Wojskowych
Urodziłem się w Puławach w rodzinie mieszkającej tu od wieków - mój prapradziadek był kierowca i księżnej Izabeli ;-))) Jednak w moim więcej »
Gruby
Autor:Gruby

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Nałęczowianin
Nałęczowianin pon., 2010-08-30 09:20

Jedyna słuszna kara za kłamstwa i insynuacje "Grubego"

to olać go i 'zamilczeć na śmierć'!
Zobaczyć jego minę -
- BEZCENNE!

wedrowycz
wedrowycz pon., 2010-08-30 10:10

Masz rację Gruby - z Powązek

Masz rację Gruby - z Powązek zrobiono burdel chowając tam te komunistyczne k...wy. Dopóki nie ekshumują ich zwłok i nie wywalą na jakieś wysypisko to nie masz o czym nawet pisać, zwłaszcza, że twoją specjalnością jest wyrywanie zdań z kontekstu i przedstawianie ich w kłamliwej dodanej przez ciebie tak jak to zropbiłeś w przypadku Kaczyńskiego i krzyża. Przypomnę, że bezczelnie kłamałeś twierdząc, że Kaczyński żąda usunięcia pomnika POniatowskiego, jednak nie potrafiłeś dodać jego wypowiedzi, która mogłaby uprawdopodobnić twoje bajeczki...

Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 18:10

"wedrowycz", wiem już, że katolikiem Ty nie jesteś

@wedrowycz:

ale nie ulega wątpliwości ,że jesteś mentalnym synem ubeków, takich jak ci, kktorzy po zamordowaniu na lubelskim Zamku mojego kuzyna "Granata", zakopali go gdzieś na wysypisku :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
press27
press27 pon., 2010-08-30 14:21

POzatym POwązki to świetne miejsce spotkań biznesowych

Sobiesiaka z Drzewieckim np.

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 18:01

"pess27" to dla mnie cos nowego!

@press27:

Czyżby dr Rydzyk tam właśnie sprzedał narodowe srebra, czyli połowe geotermii toruńskiej spółce z Luksemburga? ;-)))*;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Antyk
Antyk pon., 2010-08-30 15:34

Jestem tutaj ostatni raz

Słownictwo używane przez niektórych forumowiczów wyklucza moją obecność na tej stronie. Szkoda, MMPulawy.pl zapowiadały się całkiem dobrze, ale wyszło jak zwykle. Proponuję Redakcji ukrycie treści komentarzy z jednoczesnym umożliwieniem ich rozwinięcia. Kto chce niech czyta i komentuje. Ale nie każdy ma ochotę uczestniczyć mimowolnie w szambie.

Antyk
godziemba
godziemba pon., 2010-08-30 20:07

na początku myślałem, że Gruby to zaprogramowny BOT sieciowy,

który zawsze miesza w przypadkowych proporcjach te same słowa: "Jarek, Lech, kłamca, samobójca, szpital, Starosta" + coś ekstra z kwerendy zmienianej raz na tydzień.

ale po tym artykule stwierdzam, iż stopień przewrotności tego zjawiska sieciowego prezentowanego pod nickiem "Gruby" przekracza jednak możliwości zwykłej aplikacji JAVA, które zazwyczaj zdeterminowane są do działania wg ogólnie znanych reguł logicznych ;)

niemniej jednak "GWno prawdzie" należy dać odpór, więc wklejam właściwe układy odniesienia dla młodzieży, której aspiracje sięgają dalej niż używki lub wyrób krzyży z puszek po piwie ;)
http://www.tvn24.pl/12691,1618335,0,1,usunac-bieruta-z-alei-zasluzonych,...
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/158967,co-zrobic-z-bie...
http://filipstankiewicz.salon24.pl/169743,ofiary-katastrofy-pochowajmy-z...
- to powinno wystarczyć rozumnym, by uzmysłowić stopień pokalania Powązek i ukazać kontekst tego co zamierza absurdalnie sfałszować autor...
i przy okazji - Berman Jakub (1901-1984) [kwatera: 35B-7-15] http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman

PS.
widzę, że Antyk właśnie rozpoczął akcję "przyjazny nieznajomy":
http://www.mmpulawy.pl/artykul/powodzianie-z-gm-wilkow-scigaja-sie-z-cza...
- czekamy teraz na "obywatelski komitet ocalenia forum", akcje mailingowe, listy protestacyjne, bannery i plakaty ;)



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby śr., 2010-09-15 07:11

"godziemba", masz wiele wspólnego z Bermanem

@godziemba:

jemu tez przeszkadzał pomnik ksiecia Józefa Poniatowskiego :-(

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
gisbern
gisbern pon., 2010-08-30 21:36

Uczyć się uczyć i jeszcze raz uczyć!!!

Antyk ja też stąd spadam. Gruby dzięki za bardzo dobry artykuł. A spadam z tych samych powodów co Antyk. No nie da rady pić szampana w musztardówce.
Ajak gazeta Dziennik Wschodni za pośrednictwem MMPULAWY toleruje chamstwo to niech im tam.
Kiedyś sie śpiewało niech nam żyją te Puławy..... U większości forumowiczów brzmi to niestety jak pijacji ryk Niech nam żyją k..... Puławy.

gisbern
godziemba
godziemba wt., 2010-08-31 06:21

przesadna reakcja na oburzenie oraz protest, to drugi krok,

@gisbern:

pierwszy polegał na tym, aby zbudować wrażenie, iż zbrodnia stała się czymś normalnym i przestała niepokoić. draństwo w artykułach tego autora zostało zalegalizowane i w świadomości najbardziej biernych mentalnie lemingów może śmiało pulsować, jako istotna wskazówka na drodze życia ;)

tu i teraz okazuje się, że dopuszczalna jest myśl, iż towarzystwo Bermana oraz Bieruta nikomu nie uwłacza, a krytyka takiego twierdzenia paradoksalnie ma budzić obrzydzenie...



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 06:20

Puławianie na Powązkach Wojskowych

Porucznik Julian Opania, „Zych” – ojciec mojego szkolnego przyjaciela Miśka Opani - którego grób znajduje się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w kwaterze pułku dyspozycyjnego Komendy Głównej AK „Baszta” nie jest jedynym puławianinem pochowanym na tym cmentarzu.

Spoczywa na nim mój inny przyjaciel z – porucznik Zbyszek Zastąpiłło, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Zginął w wypadku, a nie poległ za ojczyznę jak nawiedzeńcy mówią o ofiarach katastrofy smoleńskiej, chociaż zginął będąc dysponentem woskowego samochodu, wykonując zadanie służbowe.

Byłem na Jego pogrzebie można powiedzieć przez przypadek.
Wtedy, moja jednostka stacjonowała w forcie na Okęciu, tym samym w którym wiele lat późnie rozbił się lecący z Nowego Jorku samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Ił-62.
Zginęło wtedy tylko 9 osób mniej niż w Smoleńsku, a mimo upływu 30 lat nie ma ani na Krakowskim Przedmieściu, ani na innej ulicy w Warszawie pomnika upamiętniającego ich tragiczna śmierć.

W forcie w którym mieliśmy koszary nie było łaźni, dlatego raz w tygodniu woziliśmy swoich żołnierzy do łaźni w innych, lepiej wyposażonych jednostkach.
Tego dnia wróciliśmy z kilkudniowych ćwiczeń. Zabłoceni i brudni po „biwaku” na skraju lasu ;-)
Padło na mnie i zamiast do domu musiałem pojechać z wojskiem do łaźni . Tym razem była to łaźnia na terenie brygady łącznościowców przy Al. Żwirki i Wigury, w której służył Zbyszek.

Moje wojsko poszło się pluskać, a ja czekałem spacerując w pobliżu. Pomyślałem, że może uda mi się zobaczyć Zbyszka. Nie wiedziałem jednak gdzie na rozległym terenie znajduje się kwatera jego kompanii dlatego aby tego się dowiedzieć zaczepiłem przechodzącego żołnierza, czy zna por. Zastąpiłło.
Ze zdziwieniem zauważyłem, że chłopakowi zwilgotniały oczy. Po chwili wyksztusił, że porucznik nie żyję i ze właśnie dzisiaj za parę godzin będzie jego pogrzeb Ne Wojskowych Powązkach. Korzystając z taksówek udało mi sie wpaśc do domu, wykąpać, przebrać i zdążyc na pogrzeb, zabierając ze sobą Staszka J. - jeszczcze jednego kolegę z tej samej klasy, do ktorej chodziliśmy ze Zbyszkiem.

Jeżeli ktoś czytający te słowa wie o innych puławianach pochowanych na Powązkach Wojskowych, bardzo proszę o kontakt za pośrednictwem Redakcji

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba wt., 2010-08-31 06:28

ripostą dla powyższego wyznania nie-na-miejscu,

@Gruby:

niech będzie proza znacznie godniejszego autora:

http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3600&Itemid=3

>>Tutaj jest miejsce wiecznego spoczynku tych, którzy rządzili Polską w XX wieku. Tutaj pochowani są najwięksi bohaterowie Polski, ale także najgorsi zdrajcy i renegaci w służbie wrogów i okupantów. Tutaj leżą również najwybitniejsi polscy poeci, pisarze, artyści, naukowcy, sportowcy. Warszawskie Powązki Wojskowe są unikatowym cmentarzem w skali całej Europy ze względu na niezwykle ważne mogiły symboliczne, które znajdują się tutaj, a świadczą o zbiorowej pamięci Polaków. Takim symbolicznym grobem tysięcy pomordowanych oficerów Wojska Polskiego - bezbronnych jeńców, jest Dolina Katyńska. Trzy białe marmurowe krzyże to z kolei symboliczna mogiła sybiraków - w sumie co najmniej trzech milionów Polaków, którzy zesłani w XIX i XX wieku na Syberię, pozostali na zawsze w śnieżnych bezkresach na Wschodzie. Dla mnie osobiście miejscem szczególnie symbolicznym jest Kwatera "Ł" tzw. Łączka na końcu cmentarza. To tutaj komunistyczni oprawcy wrzucali do dołów pod śmietnikiem (!) zamęczonych lub zamordowanych więźniów politycznych z Rakowieckiej. Pomnik na Łączce symbolizuje tysiące więźniów politycznych PRL z lat 1984-1989. Kwatera Armii Krajowej i pomnik Gloria Victis symbolizuje tysiące żołnierzy Polski Podziemnej, którzy nie mają własnego grobu, w tym bohaterskich komendantów głównych AK: generała Grota-Roweckiego zakatowanego w Sachsenhausen przez Niemców oraz generała Niedźwiadka-Okulickiego zakatowanego przez Rosjan w Moskwie.

Jeśli ten cmentarz jest tak wyjątkowy w Polsce, a nawet w Europie, to już zupełnie unikalnym jego fragmentem jest Aleja Zasłużonych. To najpiękniejsza aleja cmentarna w naszym kraju, ale także miejsce politycznych, moralnych i historycznych kontrowersji. W tej alei pochowani zostali bohaterowie Legionów Piłsudskiego: generał Jaksa-Rożen i płk Harasymowicz, zdobywca Wilna generał Żeligowski, bohater Polski i Ameryki pułkownik WP i armii USA Ryszard Kukliński, bohaterowie wojny obronnej z września 1939: generałowie Kutrzeba i Wład.

W Alei Zasłużonych znajdują się też niestety monumentalne sarkofagi największych zdrajców Polski, targowiczan XX wieku, służących Rosji sowieckiej w imię imperialnej władzy Moskwy nad Polakami. Wielu z nich to komunistyczni zbrodniarze i mordercy, m.in. Bierut, Gomułka, Rola-Żymierski, Marchlewski, Zawadzki, Spychalski. Ci ludzie są naprawdę zasłużeni nie dla Polski, ale dla Rosji, tak jak Dzierżyński albo Rokossowski pochowani na honorowych miejscach w Moskwie. Jak wytłumaczyć młodzieży XXI wieku - uczniom, studentom, harcerzom, żołnierzom, których tak liczne wycieczki zwiedzają Powązki - co te groby zdrajców Ojczyzny robią w Alei Zasłużonych?

Józef Szaniawski<<



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 17:57

"godziemba", ale nawet Szaniawski nie jest tak podły

@godziemba:

i nie proponuje przeniesienia kilku tysiecy Polaków poległych walce o Ojczyzne z tej Nekropolii Narodowej tylko dlatego, że pochowano tam parudziesięciu komunistów i zdrajce "Kuklinowskiego" :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby śr., 2010-09-08 06:00

„Antyk” & „gisbern”, rozumiem Wasza reakcję, ale...

Ale nie oddawajcie pola nawiedzeńcom otumanionym kaczystowsko-moherową propagandą!

Wprawdzie oni pracowicie przerabiają wszystko na swoje środowisko naturalne, ale jak słusznie zauważył „ermi”
na szczęście nie tylko tacy jak "godziemba" i jego kolesie są mieszkańcami Puław i czytelnikami MM Puławy.

I to własnie ci normalni puławiania stanowia wiekszość i w mieście i wsród czytelników MM Puławy oraz powiązanych tytułów.
(31 VIII , 8:40)
Powtrzam, bo to ciągle aktualne!

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba wt., 2010-08-31 06:49

niech urażeni konformiści poczytają o innych mogiłach,

a właściwie o braku mogił np. w Mielcu:

http://floo.bloog.pl/?ticaid=681fd
>>Artykuł z dnia 28 Listopada 1991r. „KORSO" (Tygodnik Mielecki)
„Cmentarzyk ofiar UB odsłania dalsze tajemnice"
We czwartek, 14 listopada, po tygodniowej przerwie kontynuowano poszukiwania szczątków ofiar terroru stalinowskiego na cmentarzyku w Mielcu przy ul. Kościuszki 12. Prace prowadzono pod nadzorem prokuratora Okręgowej Komisji Badania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu.
W wykopie usytuowanym w północno-zachodniej części parceli dotychczas nie natrafiono na ślady pochówku zwłok. Rozpoczęto drugi wykop w południowym narożu podwórka, gdzie na głębokości około pół metra pod powierzchnią natrafiono na metalowy kocioł z kuchni polowej (?) zawierający przemieszane z węglami i popiołem pozostałości szczątków ludzkich. Odnaleziony w trakcie prac badawczych materiał wskazuje, że natrafiono na „podręczne krematorium" ofiar stalinizmu. Na jego miejscu urządzono następnie wysypisko śmieci. W chwili oddawania numeru do druku prace w tym wykopie jeszcze nie zostały ukończone.
<<

- tak właśnie ginęli narodowcy - ścierani z powierzchni ziemi na popiół. a teraz różowi apologeci III.RP dorabiają "gębę" wołającym w ich imieniu o pomstę do nieba. i to pod jakim pretekstem? pod hasłem kultury i tolerancji dla zewłok narzuconych nam sowieckich okupantów...



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 08:48

"godziemba" i to ma być argument za likwidacją

@godziemba:

Narodowej Nekropolii na Powazkach?
Naprawde nie zdajesz sobie sprawy, że w gruncie rzeczy prezentujesz mentalność tych, ktorzy odmawiali grobów pomordowanym narodowcom.
Chłopie, przeciez ty w pogladach prawie niczym sie nie róznisz od stalinowskich zbrodniarzy!
Gdyby ciCi dano mozliwosci to byś mordował i grzebał pod płoyem tak jak oni, tyle że kogo innego ! :-(((
Ps. Katolik to z Cienie jest taki bardzo inaczej :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba wt., 2010-08-31 14:48

zlikwidować Powązki? a więc o to mnie posądzasz...

@Gruby:

mylisz się - nie chciałbym likwidować Powązek - chciałbym by pochowano gdzie indziej tych, którzy mogliby mieć coś przeciwko Bierutowi i Bermanowi. na dowód tego, że źle odczytujesz moje posty jeszcze raz wkleję dokładnie to samo - dla mnie to nie problem:
>>kto jest za tym aby stworzyć nowe miejsce pamięci dla Polskich Bohaterów, przenieść tych godnych i wiernych, a Powązki zostawić prostytutkom i zdrajcom? marzy mi się godny pomnik płk. Ryszarda Kuklińskiego obok grobu Prezydenta Kaczorowskiego w Świątyni Świętej Opatrzności Bożej :D<<
- jak to jest, że wkleiłeś mój powyższy tekst do swojego artykułu i nie przeczytałeś go ze zrozumieniem? masz problemy z głową, czy po prostu szukasz tzw. "dymu" ? ;)



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 17:49

"godziemba: nienawiść tak Cię zaślepia, że nie rozumiesz

@godziemba:

co piszesz.

Chesz przenieś kilka tysiecy grobów z kilkuwiecznej polskiej Nekropolii NArodowej, bo t razi cie paredziesiat grobow komunistów?
Przeciez to jerst idiotyzna zarówno historyczny jak ekonomiczny.
To pysł tak kretyński jakim by był pomysł przenuesienia z Wawelu krołow polskich, Marszałka Piłsudskiego i innych wielkich Polaków bo pochowani tam najgorszego w prezydenta z czasów III RP.
Chłoptysiu pomyśł najpierw na brudno zanim zproponujesz cos ronie głupiego, a teraz nie idź w zaparte i nie broń tej swojej haniebnej ppropozycji. Odczekaj, ochłoń i przeproś!

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba wt., 2010-08-31 18:52

no nareszcie Gruby pisze od serca,

@Gruby:

dopóki zarabiał słowotokiem na premię od Karpińskiego czy innego Pali-Kutza, to jego pisanina była okropnie beznadziejna ;)

niemniej jednak wracając do tematu - to super, że ja już nie "plugawię pamięci pochowanych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach wielu tysięcy Polaków, którzy oddali życie w walce o Polskę". cieszę się niezmiernie z wycofania takiego zarzutu, choć był tak absurdalny, iż sam z siebie dyskwalifikował zarzucającego ;)

na podejrzenie o szerzenie idiotyzmów - mogę się dla odmiany zgodzić. muszę przyznać, że taki pogląd może być uzasadniony, choćby z punktu widzenia "pewnej agresywnej mniejszości", która wyznaje prostą zasadę dość lapidarnie przedstawiona w filmie "Psy" - "a kto umarł, ten nie żyje", czyli każdy zmarły kolokwialnie zostaje odfajkowany, nie liczy się i koniec jego spraw pośród żywych. może to być też i racja dla podobnych Grubemu darwinistów, uznających, że życie zaczyna się urzędowym stwierdzeniem 12-go tygodnia ciąży, a kończy urzędowym stwierdzeniem zgonu i gniciem w gruncie.

tak więc z pewnego punktu widzenia MOJE MARZENIE może być idiotyczne, tak jak wiele innych marzeń niePOprawnych romantyków,

ALE NIE JEST TO PLUGAWIENIE PAMIĘCI BOHATERÓW Ty arogancki komandosie PRLu, miłośniku ślepowrona i kapitalisto z odzysku... czyli jednym słowem Gruby ;)



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 19:28

"godziemba", tylko kompletny (pik) ma takie marzenia :-(((

@godziemba:

Chcesz zlikwidować mająca dwuwiekową tradycję POLSKĄ NARODOWA NEKROPOLIĘ , czyli Powązki Wojskowe, bo Twoje katolickie INACZEJ uczucia razi paredzieśiąt grobów ludzi, których nie lubisz?
Chcesz niszczyć ten cmentarz, tak jak Hitler niszczył żydowskie, a Stalin polskie?
Chesz, tak jak to zrobili komuniści, zamienić historyczny Cmentarz Wojskowy znowu w cmentarz komunalny?

Zacznij wreszcie myśleć ogłupiony propagandą dzieciuchu :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba wt., 2010-08-31 19:37

myślę że byłoby pięknie mieć aleję zasłużonych,

@Gruby:

gdzie nie byłoby prostytutek i zdrajców. gdzie nie musiałbym potykać się o takie trolle jak Gruby, umawiające się na wódkę ze swoimi wicie-rozumicie-towarzyszami. gdzie nie nikt zamiast modlitwy nie śpiewałby "podmoskownyje wieczera", czy "wstawaj strana narodnaja"...

to byłoby tak piękne, że wielu ochotników za darmo pomogłoby przenieść wszystkich Bohaterów z daleka od k...ew

drugie moje marzenie - to lustracja w kołach myśliwskich. nie wiem jak w innych Prawdziwych Polakach, ale we mnie budzi przerażenie świadomość, że takie psychole jak Gruby i inna UBecja nadal mają w dyspozycji broń oraz amunicję. brrrrr...



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 19:42

Zgoda, , byłoby pieknie, ale to nie powod aby zmieniac historię

@godziemba:

tak jak to opisywał Orwell w "Roku 1984" i wykopywać po barbarzyńku, już pochowanych.

Mnie tez sie marzy sie, zeby na Wawelu chować ludzi naprawde wielkich, a przede wszystkim nie spieszyć sie z pochówkiem tam tych, w przypadku ktorych okolicznosci ich śmieci są przedmiotem nadal trwajacego postepowania prokuratorskiego oraz pracy Państwowej Komisji ds. Badania Wypadków Lotniczych.
Pmijając nie ulegającą watpliwosci odpowiedzialnośc moralna za rownoczesnaśmierć wszystkich najwyższych dowódców naszych Sił Zbrojnych, to przeciez nie mozna wykluczyć,ze wspomniane postepowania wykazą,ze ten tak ospiesznie pochowany na Wawelu jednak ma krew na rekach :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba wt., 2010-08-31 19:50

rok 1984

@Gruby:

i wszystkie inne koszmary Orwella to nam już zrobili Bierut, Berman i Jaruzelski, więc jeden więcej o charakterze czysto sanitarnym nie zaszkodzi ;)

PS.
ten ostatni też ma już chrapkę na Powązki:
http://rybitzky.salon24.pl/144299,jaruzelski-na-powazkach
beczelność...



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby śr., 2010-09-01 06:46

"godziemba" znowu użyłeś metod z "Roku 1984" Orwella :-(

@godziemba:

Skrzętnie ukryłeś date tego wywiadu, a jest ona istotna dla oceny tego, co powiedial gen. Jaruzelski! ;-(

Powązki Wojskowe, które w szaleńczym zapedzie chcesz zlikwidować - zresztą również metodami opisanymi przez Orwella - są cmentarzem WOJSKOWYM,
a Wojciech Jaruzelski jest GENERAŁEM i ma prawo na nich spoczac.

Co więcej, cierpiacy na manię wielkości Jarosław Kaczyński, wciskajac swojego brata na Wawe,
otworzył drogę do pochówku na waWawelu pozostałym prezydentom RP ,
w tym rownież prezydentowi Jaruzelskiemu. ;-)))

JARK najwyraźniej nie zna starej rzymskiej maksymy:

*Quidquid agis prudenter agas et respice finem*

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby śr., 2010-09-01 06:41

;-(

@godziemba:

:-(

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby śr., 2010-09-01 06:43

:-((

@godziemba:

:-(( Błąd - wypowiedź do usuniecia przez moderatora

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 08:01

"godziemba" idziesz w zaparte! :-(((

Myślałem, że się opamietasz i przeprosisz za swoją podłą wypowiedź o narodowej nekropolii na Powązkach!

Niestety, widęe ze podtrzymujesz swoja tezę, ktora skomentowałem w artykul, czyli żadanie
LIKWIDACJĘ CMENTARZA WOJSKOWEGO NA POWAZKACH.

Narodowiec domagający się likwidacji cmentarza tysięcy żołnierzy którzy oddali życie za Polskę!!!!
Tego chyna jeszcze nie było w historii ruchu narodowego! :-(

Wiem, że obecne pseudonarodowe kanapki czesto są warte raczej uśmiechu politowania, ale Ty "godziemba" przekraczasz wszelkie granice głupoty i zoologicznej nienawisci.
Przynosiż wstyd Polakom, puławianom, a także kolegom narodowcom i herbowi ktorego nazwą sie cynicznie posługujesz :-(((

Wątpie czy madrzejsi członkowie Twojego ugrupowania pochwalą Cie za to, ze ich kompromitujesz do reszty .

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
MARIO
MARIO wt., 2010-08-31 10:14

Gruby masz problemy wzrokowe czy z...?

@Gruby:

Gruby Twoje ulubione zajęcie na tym forum polegające na imputowaniu niewygodnym adwersarzom słów które nigdy nie zostały wypowiedziane sugeruje, że albo masz poważne problemy wzrokowe i nie widzisz co ludzie piszą, co już Ci kiedyś udowodniłem http://www.mmpulawy.pl/artykul/czy-do-katastrofy-pod-smolenskiem-musialo... albo też masz poważne problemy natury psychicznej objawiające się wręcz zoologiczną nienawiścią do osób, którym zależy na poznaniu historycznej prawdy i którzy są w przeciwieństiwei do Ciebie dalecy od relatywizmu moralnego. Zarówno jeden jak i drugi przypadek dyskredytuje Cię jako rzetelnego i uczciwego dyskutanta tego forum.
Ps Czy Wy towarzyszu Gruby lub Wasi rodzice nie zmieniliście nazwiska? To przynajmniej tłumaczyłoby Wasze chore obsesje...

Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 17:51

"MARIO" to Ty masz problemy ;-))

@MARIO:

Nie zauważyłes,ze ten temat dotyczy Powazek Wojskowych i antypolskiej propozycji pseudonarodowca "godziemby" a nie katastrofuy smoleńskiej ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
MARIO
MARIO śr., 2010-09-01 09:12

Zauważyłem, zauważyłem

@Gruby:

Gruby oczywiście, że zauważyłem zmianę tematu, zauwżyłem również, że Ty mimo zmiany tematu dalej posługujesz się tą samą,(zapewne wyuczoną w LWP lub też innych szkoleniach propagandowych metodami, których celem było utrwalanie PRLu) metodą imputowania niewygodnym adwersarzom słów i zdań których nigdy nie napisali. Co utwierdza mnie w przekonaniu że albo masz problemy wzrokowe albo też jako zaprogramowany obrońca reżimu PRLowskiego dostrzegłeś w obecnym rządzie nierobów i sprzedawczyków zadłużających nasz kraj bez opamietania godnego epigona "słusznie minionego systemu" i postanowiłeś go wspierać...

Bund
Bund wt., 2010-08-31 18:08

Antypolska postawa to

Antypolska postawa to klamstwa pod adresem Kuklinskiego. towarzyszu Zdzislawie widzicie drzazge w czyims oku a nie widzicie belki w swoim.

Gruby
Gruby wt., 2010-08-31 19:42

"Bund", dla mnie "Kukliński" to sprzedawczyk, ale...

@Bund:

Ale ja mimo ze nim gardzę, nie domagam sie wyrzucenia go z Aleji Zasłuzonych na Powazkach, ani tym bardziej przenoszenia kilku tysiecy grobów polskich patriotów poległych w walce o Ojczyzne, tylko dlatego, że aby podlizać de aktualnemu Wielkiemu Bratu, pochowano tam zdrajcę.
Skoro juz tam leży, to niech spoczywa w spokoju.

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Nałęczowianin
Nałęczowianin śr., 2010-09-01 18:17

RP pod rządami PO staje się Republiką Bananową!

w której jak ryba w wodzie czują się polityczne prostytutki i alfonsy.
W normalnym i szanującym się kraju:
płk. Kukliński pośmiertnie zostałby dawno awansowany na stopień generała,
a polityczna prostytutka - Jaruzelski - zdegradowana do szeregowca. A po powieszeniu
jego truchło odesłane do Moskali. Jemu jako człowiekowi radzieckiemu byłoby chyba wsie rawno.

press27
press27 czw., 2010-09-02 00:35

POkemony zacierają rączki-naród zajęty kłótniami o pierdoły

fiskalny bandyta Rostowski i jego herszt Tusk przez nikogo nie niepokojeni rozpoczynają wielki skok na kasę Polaków. POdwyżka vaty,akcyzy na prąd,gaz czy benzynę jest już przesądzona....Bronek podpisze wszysto in blanco.

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
Gruby
Gruby pon., 2010-09-06 11:19

'press27" dzieki ze pokazałeś jakimi poparańcami sa

@press27:

moherowi kaczysci i obrońcy kaczyńskiego krzyza
JARK rozpoczynając kampanie na rzecz budowy pomnika dla swego brata akurat tam gdzie stoi pomnik bohatera narodowego ksiecia Józefa Poniatowskiego sam strzelił sobie w kolano.

Nie tylko odwrocił uwage od istotnych problemów na rzecz prywaty, ale jeszcze pokazał ze idzie w ślasy carów Aleksandra II i Mokołaja I oraz Hitlera i Bieruta.

I to jest polski patriota?

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Nałęczowianin
Nałęczowianin pon., 2010-09-06 11:53

Światowid o 5 twarzach, Przyjaciel Islandii i Norwegii w Mumii

@Gruby:

Europejskiej i fedrowania gazu łupkowego - pierwszy palnął w Goownianej Gazecie o przeznaczeniu krzyża na podpałkę i normalnych ludzi krew zalała.

Gruby
Gruby ndz., 2011-01-16 13:27

W grudniu dodałem trzy zdjęcia z Powązek Wojskowych

To właśnie te mogiły POLSKICH ŻOŁNIERZY, chciał usunąć bolandyjski narodowiec "godziemba" :-(((
Ps.
Zdjęć "symbolicznego grobu" małżeństwa Lecha i Marii Kaczyńskich" jeszcze nie mam ;-)))

Swoją droga ciekawe, kto płaci za miejsce na ten grób na pPowązkach?
Jarosław Kaczyński kartą swojej mamy, czy my wszyscy z naszych podatków? ;-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby śr., 2011-04-06 12:03

"Nepotyzm regulowany." - tekst znaleziony w sieci ;-)

Wtorkową przerwę lunchową poświęciłem na działalność nepotyczną.
Poszłem (!) sobie pomierzyć literki nagrobne tatulowi własnemu... któren do grobu zasłużonych przynależy.
Znaczy sie na te Powązki komunistyczne... jak kto woli ... woskowe.

Na wejścu - miałem małego szoka. 30 metrów od głównej bramy ---> Kukliński, Kisielewski, Kuroń... między nimi, ledwie obtrawiony Bronisław Gieremek.
To ja się pytam : czy Korfu swoje zrobił... czy decydentole sprawę
przespali ?
JAK JUŻ SOBIE POMIERZYŁEM ... TO POD POMNIK KATASTROFY IDĘ...
i co widzę ?
Pod tą częścią - co o katastrofie napisane ... ze dwieście zniczy.
Pod tą - gdzie wyryte nazwiska ofiar... ZERO ZNICZY.
To ja świętokradztwo robię - znalazłem znicz niechlujnie zapalony (wygasły z aprioryzmu)... zapaliłem ... i tak daleko ( w kucki ) wlazłem - żeby się nikomu nie opłaciło tam włazić... pod tą część, która o nazwiskach stanowi.
Ja jestem porąbany. To wiem.
/ 05.04.2011 17:38~jan /

Ps.
Wspomniany wyżej "Korfu", to na forum TVN 24 osobnik podobny do naszego "godziemby" ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby śr., 2011-05-18 09:15

"Nasz Dziennik" chce wykopków na Wawelu? :-(((

Nasz "godziemba" chciał wykopac wielu pochowanych na Woskowych Powązkach..

A "Nasz Dziennik" zjął sie sprawa, ktora moze sugerować potrzebe wykopków na Wawelu

"Protokół identyfikacji ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego po katastrofie smoleńskiej może zawierać fałszywe dane, pisze "Nasz Dziennik". Nie zgadzają się dane przynajmniej jednej osoby uczestniczącej w tej czynności ze strony rosyjskiej." - wiecej znajdziecie tu:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Protokol-identyfikacji-Lecha-Kacz...

Ciekawe, czy tak naprawdę jest to wymierzone w Lecha Kaczyńskiego, czy może dr Rydzykowi bardziej chodzi o wykomanie z Wawelu "CZAROWNICY" - pani Marii Kaczyńskiej? :-(((

Jedno jest pewne, jęzeli Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.
To co spłodzili pismacy z "ND" wskazuje, że własnie zostali pokarani przez Pana Boga ww. standadowa karą :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby wt., 2011-08-02 23:43

"godziemba", masz powody do zadowolenia.

Jest wiecej takich jak Ty, którzy maja w doopie pamięć o Polakach poległych w obronie Ojczyzny spoczywających na Powązkach Wojskowych:-(((

Kaczysrowski motłoch sprofanował miejsce święte dla polskich patriotów chamskim buczeniem i gwizdami. :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba śr., 2011-08-03 09:54

maniery dobra sprawa, ale...

@Gruby:

<<
Nurkującego lorda atakuje rekin. Lord próbuje bronić się nożem. A fe, rybę nożem?- gorszy się rekin. Zawstydzony lord upuszcza nóż i pozwala spokojnie się zjeść.
<<
- najwyraźniej Polacy doszli do wniosku, że tuskofaszystowskim "rybom" się należy, wszak nigdzie indziej swych tchórzliwych łbów publicznie nie wystawiają. ;)))

niestety skompromitowani POlitycy - prowokują uczciwych Polaków tylko w takich świętych miejscach :(((

ps.
a'propos swołoczy:
http://www.youtube.com/watch?v=d0S41AGoeYw



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby śr., 2011-08-03 10:27

To nie byli Polacy lecz Wolacy Jarosława Rajmundowicza :-(((

@godziemba:

W czasach pierwszej PRL komuniści nie porządkowali kwater żołnierzy z wojny polsko-bolszewockiej, cichcem usuwali krzyż katyński, ale nigby nie organizowali na Powazkach Wojskowych takich łajdackich, chamskich ekscesów, jakie systematycznie organizują kaczyści. :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba śr., 2011-08-03 10:52

POdziw dla komiunistów???

@Gruby:

jakie to znamienne...



jam... z tego co mnie boli