drukuj

łazienka w schowku na miotły

Zdjęcie 1 z 3 Następne
łazienka w schowku na miotły

łazienka dla grupy ponad 20 dzieci - ujęcie na lewo

autor: godziemba Zdjęcie pochodzi z: Przedszkola w Puławach: pokaż co godzi w Twoje dzieci Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: przedszkola w Puławach, żłobki, Puławy, place zabaw
  • łazienka w schowku na miotły
  • łazienka w schowku na miotły
  • łazienka w schowku na miotły
Katolik Narodowiec - neofita samoistny
godziemba
Autor:godziemba

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
wlostowicejan
wlostowicejan sob., 2010-10-16 14:26

ul. Norblina

ul. Norblina jakże bliska sercu obecnego preezydenta - który właśnie przyniej ma swój dom - to dla tych bardziej niezorientowanych.
Zadziwiającym jest jak obronna ręką wyszła z projektu miasteczka holenderskiego niema na niej ani jednego spowalnicza przejścia dla pieszych - nic jednak dziwnego władza nie może podskakiwać jadąc do pracy.
Nikomu napewno fakt ten by nie przeszkadzał gdyby nie my rodzice dzieci które chodzą do przedszkola znajdującego się właśnie przy tej ulicy.
Przedszkole istnieje w tym miejscu od lat ale do dzisiaj nie posiada parkingu, przejścia dla pieszych oraz spowalniaczy ruchu.
Pani dyrektor przedszkola fakt ten oczywiście nigdy nie przeszkadzał nie zrobc przeciwko swojemu chlebodawcy.

Z tego miejsca pytam się na co czekamy?
Czy musi wydażyć się tragedia żeby władza coś z tym zrobiła ?

godziemba
godziemba sob., 2010-10-16 14:51

dzięki za odwagę :)

@wlostowicejan:

- trzeba pukać, żeby otworzyli ;)jam... z tego co mnie boli
tomtom
tomtom sob., 2010-10-16 20:02

własciwie to do do żadnego przedszkola nie ma dogodnego

@wlostowicejan:

dojazdu dla rodziców. Ważniejszy problem to moim zdaniem, malejąca dostępność "usług przedszkolnych" dla ludzi uboższych. To, że przedszkola nie są darmowe to fakt powszechnie znany. Płaci się za wyżywienie, zajęcia dodatkowe, czas przebywania w przedszkolu (im dłużej tym więcej), za wyprawki ... Jest tego ok 250 zł na miesiąc. To dużo dla osób, które są niezamożne i mają kilkoro dzieci w wieku przedszkolnym. Niestety ani miasto ani państwo nie ułatwiają tym osobom egzystencji, kasując kolejne ulgi rodzinne. Co zostaje ... pełne frazesów gęby, mówiące o polityce prorodzinnej i mieście z myślą o człowieku. Problemy z kasą nie dotyczą z pewnością dyrektorów naszych przedszkoli. Na stronach www.um.pulawy.pl są ich zeznania majątkowe z zarobkami na poziomie 50 - 60 tys zł na rok.

tom-tom
oltom
oltom sob., 2010-10-16 21:29

ogromne wydatki

@tomtom:

Za pobyt dziecka w przedszkolu rodzice nie płacą. Opłata to głównie zwrot kosztów wyżywienia dziecka (po cenie surowca) - czyli śniadania, podwieczorku i obiadu. Zajęcia dodatkowe są dobrowolne i nie ma przymusu, żeby za nie płacić ...

Poza kosztami wyżywienia na koszt utrzymania jednego dziecka składa się koszt eksploatacji budynku (woda, prąd, ogrzewanie, itd ...), koszty wynagrodzeń nauczycieli i pomocy, wynagrodzenia kucharek, intendentki, pozostałych pracowników, do tego dochodzą koszty zakupu zabawek i pomocy dydaktycznych. Mało ??? ZA TO RODZICE NIE PŁACĄ !!!

Myślę, że gdyby ci "niezamożni rodzicie" zostawili dziecko w domu i musieli mu przez te ponad pół dnia dać jeść, kupić zabawki, środki czystości, a do tego zająć się przez te parę ładnych godzin WYŁĄCZNIE swoim dzieckiem, to na pewno by ich kosztowało dużo drożej, niż w tej chwili płacą za przedszkole ...

Oczywiście, to sprawa polityki Państwa i samorządów - popieram pomoc rodzinom wielodzietnym, nie chciałbym wszystkiego sprowadzać do czystej komercji. Ale oprócz rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym mieszka w Puławach jeszcze kilku innych ludzi ... Im też się coś należy :-)

tomtom
tomtom ndz., 2010-10-17 10:32

Ja napisałem za co płacą a ty za co nie płaca...

@oltom:

Dwoje dzieci w przedszkolu to 500 zł wydatku. Ja wiem że mogło być 1000 albo 2000.
Mnie bardziej interesuje, że mogło być taniej a nie drożej. A, że jest wszędzie coraz drożej nie muszę nikogo przekonywać.
Jeśli chcesz wiedzieć za co PŁACIMY w puławskich przedszkolach przeczytaj proszę:
http://edziennik.lublin.uw.gov.pl/WDU_L/2010/38/842/Akt.pdf

tom-tom
MamaMi
MamaMi ndz., 2010-10-17 11:42

Tomtom przesadzasz!

@tomtom:

Ja płacę niecałe 200zł za 9 godzinny pobyt dziecka w przedszkolu. Oprócz tego jeśli choruje mam odliczenia. Życzę powodzenia w poszukiwaniach tańszej opieki. Oczywiści babcie czy dziadkowie są darmowi, o ile ich ktoś ma...

Płaca minimalna to nieco ponad 1 000 zł, więc przeznaczając piątą część za całodzienną opiekę nad dzieckiem to nie jest majątek.
Ja apeluję do władz miasta, aby była możliwość przyjmowania dzieci bezrobotnych rodziców (przynajmniej czasowo), aby mieli możliwość "ruszyć" i znaleźć pracę. Jak bezrobotna mama ma szukać pracy? Nie znaczy to wcale, że przedszkole ma być darmowe - zasady normalne, ale znalezienie i opłacenie niani przy zerowych zarobkach graniczy z cudem...

Mnie bardziej martwi zamiatanie pod dywan i uciszanie takich spraw jak choroby dzieci. Jest jasne, że grupa dzieciaków to wylęgarnia bakterii i nikt do nikogo nie powinien mieć pretensji, że dziecko zaraziło się np. ospą w przedszkolu.
Tyle, że fajnie byłoby gdyby obowiązkowe były np. zeszyty gdzie rodzice wpisują datę i grupę, w której u dziecka stwierdzono chorobę zakaźną (nie ważne u którego).

A tak w ogóle spóźnione acz szczere:
"Najlepsze życzenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego w Puławach"

ps. w Puławach nie mamy od lat żadnego żłobka - są obecnie 4 grupy żłobkowe przy przedszkolach, gdzie dzieci przyjmowane są od 18 miesiąca życia.

~mamaMi
oltom
oltom ndz., 2010-10-17 19:34

dzięki za link

@tomtom:

tomtom - dzięki za link, warto było się z tym zapoznać.

Teoretycznie opłata za zajęcia dotyczy zajęć PONAD minimum programowe - piszę "teoretycznie", bo pewnie wszyscy i tak płacą, bo "inni płacą" ... Nie wiem, nie mam dziecka w przedszkolu. Natomiast wyczytałem tam, że niezamożnym wielodzietnym rodzinom (korzystających z pomocy socjalnej) przysługuje zwolnienie z opłat, tak więc nie jest tak, że wszyscy za wszystko muszą płacić, a ich na to nie stać. Wiadomo, że każdy by chciał płacić jak najmniej, a najlepiej wcale :-) Nie jestem wcale przeciwny takim rozwiązaniom, są wprowadzane w różnych krajach europejskich, w których przyrost naturalny jest bardzo niski lub ujemny. Tylko, że taka polityka jest polityką PAŃSTWA i na to PAŃSTWO daje pieniądze z naszych podatków (i OK - nie neguję tego). A u nas znowu jest to zrzucone na samorządy, które z całej, łącznej puli swoich dochodów mają finansować coraz więcej spraw, w tym też przedszkola.

Chodzi mi o to, że braki w wyposażeniu przedszkoli lub pobieranie opłat od rodziców nie mogą, według mnie, być argumentem w walce politycznej w okresie wyborczym (nie piję tu do Ciebie) - bo podczas wyborów zawsze mamy pełny "koncert życzeń" ... Rodzice małych dzieci by chcieli większego dofinansowania przedszkoli i placów zabaw, rowerzyści chcą ścieżek rowerowych w całym mieście i okolicach, kierowcy natychmiastowego remontu wszystkich ulic, kibice chcą stadionu i dofinansowania klubu sportowego, itd., itp ...

A wracając "do rzeczy" - mnie jakoś bardziej przekonuje zdanie MamyMi, niż opowieści o tym, jak to ciężko jest utrzymać swoje dziecko w przedszkolu ...

godziemba
godziemba ndz., 2010-10-17 11:06

im też się coś należy !?!

@oltom:

"też" - zgoda, ale jak do tej pory obowiązuje spójnik "przede wszystkim"...jam... z tego co mnie boli
oltom
oltom ndz., 2010-10-17 19:44

Ej, godziemba, nie przesadzaj

@godziemba:

Ej, godziemba, nie przesadzaj - chyba KAŻDY by znalazł powód do narzekania, a nie tylko do chwalenia władzy :-) Mnie się wydaje, że jednak w Puławach nie ma jakiejś specjalnej dyskryminacji dzieci i rodzin z małymi dziećmi - nie wiem (bo nie sprawdzałem), jakie pieniądze miasto przeznacza w skali roku na dofinansowanie wychowania małych dzieci, ale chyba wcale nie takie bardzo małe ... Mam tu na myśli nie tylko utrzymywanie przedszkoli, ale także dotacje dla domów kultury, zespołów dziecięcych, wydatki na zajęcia z dziećmi w "Domu Chemika", różnego rodzaju imprezy dla dzieci, sponsorowane przez władze miejskie, zajęcia z dziećmi w czasie ferii szkolnych w bibliotekach miejskich, itp ... Myślę, że trochę tego by się uzbierało.

godziemba
godziemba ndz., 2010-10-17 20:19

tutaj specjalnej dyskryminacji dzieci i rodzin z małymi dziećmi

@oltom:

raczej nie można udowodnić bezpośrednio, ale sam kiedyś szukałem możliwości podłączenia ciepłej wody do łazienki przy sali 4-latków POZA BUDŻETEM UM Puławy. niestety o fakcie, że nasze dzieci nie mają ciepłej wody dowiedzieliśmy się (my rodzice) z pewnym opóźnieniem. na skutek tego z własnym sprzętem oraz wykonawstwem wprowadziliśmy to podstawowe współczesne udogodnienie cywilizacyjne dopiero w październiku...

może niezręcznie takie zdarzenia bezpośrednio określić "specjalną dyskryminacją dzieci i rodzin z małymi dziećmi" - ale na pewno jest TO DYSKRYMINACJA POTRZEB REMONTOWYCH sygnalizowanych z pewnością przez administracje.

przy odrobinie "siły przebicia" każdy Obywatel Puław mógłby zdobyć zestawienia roczne ZGŁOSZONE POTRZEBY vs. ZATWIERDZONE WYKONANIE i przekonać się o skali tej dyskryminacji.

PS.
wydatki, które powyżej opisujesz to tzw. inwestycje "higieniczne" czyli powierzchowne, a ja protestuję przeciwko ograniczaniu inwestycji "fizjologiczno-bytowych" czyli infrastrukturalnych. widziałeś tą "klitkę" dla 20 dzieci z kranem na wysokości głowy i ręcznikami na kupie? myślisz, że to wymysł dyrekcji przedszkola?jam... z tego co mnie boli
oltom
oltom ndz., 2010-10-17 21:21

No tej klitki nie widziałem,

@godziemba:

No tej klitki nie widziałem, też mi się w głowie nie mieści, że tak to może funkcjonować ... Przecież przedszkola samorządowe są w budynkach specjalnie do tego projektowanych i budowanych "pod małe dzieci" - tam są specjalnie przystosowane dla dzieci toalety. Nie wiem, o jakim przedszkolu piszesz, czy na pewno samorządowym, no i czy to jest taki "standard", czy też jakaś prowizorka na czas jakiegoś remontu, lub coś w tym rodzaju ... Ale jeśli to jest "rozwiązanie docelowe", to chyba to narusza jakieś przepisy, chociażby sanitarno-epidemiologiczne !!! Może warto interweniować w "Sanepidzie" ?

press27
press27 ndz., 2010-10-17 16:16

Sytuacja z brakiem miejsc w przedszkolach

pokazuje że dziadkowie mogą się jeszcze dzieciom i wnukom przydać. Wzywam więc polityków PO do odłożenia na bok projektów legalizacji eutanazji w Polsce.

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
agunia
agunia ndz., 2010-10-17 17:27

Higiena

Warto zwrócić też uwagę na szkoły, bo w przedszkolach ten problem nie występuje:Pierwszoklasista w łazience nie może liczyć na papier toaletowy, nie wspominając o mydle i ręcznikach papierowych- a tyle mówi się o higienie...ale okazuje się, że to tylko teoria. Wstyd!

oltom
oltom ndz., 2010-10-17 19:50

nie chce się wierzyć ...

@agunia:

Agunia - nie chcę zaprzeczać, bo nie wiem, jak jest. Po prostu to się w głowie nie mieści ...

Ale jeżeli tak naprawdę jest (nie wiem, czy w jakiejś jednej konkretnej szkole, czy we wszystkich ???), to jest to granda po prostu !!! Tylko, że w każdej szkole jest jakaś Rada Rodziców, są inni rodzice (którzy nie weszli do Rady) - mają prawo do interweniowania w tej sprawie. Uważam, że jeśli to prawda, co piszesz, to rodzice powinni natychmiast ŻĄDAĆ zapewnienia dzieciom takich podstawowych rzeczy, a jeśli szkoła nie chce tego zapewnić, to powinni interweniować gdzie się da, łącznie z interwencjami w prasie, radiu i telewizji.

gebels
gebels ndz., 2010-10-17 20:48

oltom jesteś rodzicem ?

oltom jesteś rodzicem - to nie wiem czy na własne życzenie skarzesz swoje dziecko na gnębienie. Od sprawdzania takich rzeczy są odpowiednie instytucje. Szkoda tylko że inspekcja zaczyna się od gabinetu dyrektora :) pod warunkiem że będzie tygodniowe zaanonsowanie się

oltom
oltom ndz., 2010-10-17 21:31

gebels - najlepiej położyć uszy po sobie

Myślę, że przesadzasz z tym strachem o gnębienie dziecka - gdyby sprawa wyszła od kilku, czy kilkunastu osób na zebraniu rodziców, to chyba szkoła by nie szukała "zemsty" na dzieciach ich wszystkich. Ostatecznie możesz przecież powiadomić o tym jakąś gazetę anonimowo ... Od narzekania we własnym "rodzicielskim" gronie i krytykowania szkoły i nauczycieli (często przy dzieciach) na pewno sytuacja się nie poprawi ...

Szczerze mówiąc, to nie znam sytuacji, opieram się tylko na opisach, ale jestem bardzo ciekawy, czy ten brak podstawowych środków higienicznych to jest NORMA we wszystkich puławskich szkołach, czy tylko jakaś wyjątkowa sytuacja w jednej ze szkół. Bo jeśli to NORMA, to może warto właśnie w tej sprawie zrobić "zamieszanie", a nie tylko ruszać temat gdzieś na boku na forum ...

godziemba
godziemba pt., 2010-11-19 18:47

sami wiecie

kogo NIE WYBIERAĆ, aby dzieci wychowywały się w GODNYCH warunkach.jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba wt., 2010-12-07 08:38

zemsta MEGA-DEBECIAKA na przedszkolakach !?!

mam informacje, że po wyborach postanowiono znacząco skrócić termin płatności za przedszkola. jedynym wyjaśnieniem takiego zaostrzenia warunków płatności może być tylko okrojenie budżetu przeznaczonego przez UM Puławy na jedyne dzienne schronienia dla naszych milusińskich...

do 1 stycznia 2011, można było płacić za przedszkola do 10go każdego miesiąca. od nowego 2011r. SKRÓCONO termin płatności do 5go.

DZIĘKUJĘ CI MEGA-DEBECIAKU GROBLU !!! dziękuję również tym 68 procentom lemingów, które na niego głosowały...jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl wt., 2010-12-07 09:21

Zemsta za co? Że maluchy

@godziemba:

Zemsta za co? Że maluchy głosowały za Kamińskim?He he, czy może na złość pewnemu starszakowi imieniem Ględzięba, a tak naprawdę to który to już rok kiblujesz w grupie starszaków, nie czas do szkoły?

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
godziemba
godziemba wt., 2010-12-07 09:37

dla mnie to oczywiste, że rodziny dbające o swe dzieci i kraj

@Bazyl:

głosują na PiS. na PO głosują rozrywkowe single, a na towarzystwo wzajemnej adoracji MEGA-DEBECIAKA GROBLA głosują zagonieni za pieniądzem dorobkiewicze, którzy albo nie mają czasu na przemyślenie swego wyboru, albo zostali przekonani przez wesołą kompanię AGORA&ITI że Prawo i Sprawiedliwość to "obciach" i "ciemnogród". i w ten właśnie sposób głosowali na Grobla - bo go "znają" od lat ;)jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba śr., 2011-03-02 07:11

a Grobel NADAL milczy w swoim grajdołku obok Kauflandu

NIE ODPOWIEDZIAŁ DO TEJ PORY dlaczego po wyborach postanowiono znacząco skrócić termin płatności za przedszkola ???

przypominam - do końca 2010 roku, można było płacić za przedszkola do 10go każdego miesiąca. od nowego 2011r. SKRÓCONO termin płatności do 5go każdego miesiąca.

poDZIĘKUJmy MEGA-DEBECIAKowi GROBLowi i tym 68 procentom lemingów, które głosowały na niego. to dzięki takim "mniej rozgarniętym" - Urząd Miejski wydaje dziesiątki milionów na zbyteczny stadion i port przy nieżeglownej Wiśle, a małe DZIECI W PRZEDSZKOLACH i ŻŁOBKACH CIERPIĄ w nędznych warunkach - BO TAK CHCE MEGA-DEBECIAK GROBEL...

ile jeszcze lat DYSKOMFORTU zostanie dane naszym dzieciom przez nieprzytomnych wyborców puławskich ???

dlaczego w styczniu ZNOWU podwyższono opłaty za przedszkola, pomimo ewidentnego wykazania przez apologetów MEGA-DEBECIAKA GROBLA, iż Miasto stać na baaaaardzo wiele:
- na wielki stadion dla skromnej III-ligowej drużyny
- na port nad nieżeglowną Wisłą
- na nowe hale sportowe dla wymierającego Miasta

nowy "prawdziwek" ofiarowany mieszkańcom Puław z kierunku UM, to faszystowski OBOWIĄZEK przegnania 6latków z przedszkola do NIEPRZYSTOSOWANYCH zerówek na terenie szkół podstawowych... ile trzeba pieniędzy by można było odpowiednio przygotować szkoły na wakacjach !?! więcej niż na ober-stadion - POmnik absurdu MEGA-DEBECIAKA GROBLA !?! chyba nie...

PS.
nikt z UM jeszcze nie odpowiedział czy:
- UE NIE CHCIAŁA inwestować w poprawę warunków najmłodszych mieszkańców Bolandii ?
- komisarzy Brukseli interesuje tylko finansowanie lokalnej INFRASTRUKTURY ROZRYWKOWEJ ?
- eksperymentalne PRZESZKODY DROGOWE są konieczną inwestycją na DRODZE KRAJOWEJ ?jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby śr., 2011-03-02 07:17

Czy wszyscy bolandyjscy narodowcy są tak beznadziejnie tępi,

@godziemba:

jak nasz pocieszny "godziemba"? ;-(

Przyspieszenie terminu płatności spowoduje,ze wcześniej beda pieniadze potrzebne na działalnośc przedszkoli.
Czy to przekracza Twoje mozliwosoi pojmowania, Mój "godziembo"? ;-)))*;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba śr., 2011-03-02 10:28

gdyby wszystkie wpłaty RODZICÓW nie płynęły do jednego wora

@Gruby:

na POmnikowy stadion, holenderskie przeszkody drogowe tudzież dzielnicę portową nad nieżeglowną Wisłą i inne rozrywkowe pomysły "rady starszych", to może bym się i ucieszył z ironicznego spostrzeżenia sqrv...g....

ALE póki co:

MEGA-DEBECIAK GROBEL ma w nosie najmłodszych mieszkańców Puław - nie odpowiedział dlaczego po wyborach postanowiono znacząco skrócić termin płatności za przedszkola ???

przypominam - do końca 2010 roku, można było płacić za przedszkola do 10go każdego miesiąca. od nowego 2011r. SKRÓCONO termin płatności do 5go każdego miesiąca.

poDZIĘKUJmy MEGA-DEBECIAKowi GROBLowi i tym 68 procentom lemingów, które głosowały na niego. to dzięki takim "mniej rozgarniętym" - Urząd Miejski wydaje dziesiątki milionów na zbyteczny stadion i port przy nieżeglownej Wiśle, a małe DZIECI W PRZEDSZKOLACH i ŻŁOBKACH CIERPIĄ w nędznych warunkach - BO TAK CHCE MEGA-DEBECIAK GROBEL...

ile jeszcze lat DYSKOMFORTU zostanie dane naszym dzieciom przez nieprzytomnych wyborców puławskich ???

dlaczego w styczniu ZNOWU podwyższono opłaty za przedszkola, pomimo ewidentnego wykazania przez apologetów MEGA-DEBECIAKA GROBLA, iż Miasto stać na baaaaardzo wiele:
- na wielki stadion dla skromnej III-ligowej drużyny
- na port nad nieżeglowną Wisłą
- na nowe hale sportowe dla wymierającego Miasta

nowy "prawdziwek" ofiarowany mieszkańcom Puław z kierunku UM, to faszystowski OBOWIĄZEK przegnania 6latków z przedszkola do NIEPRZYSTOSOWANYCH zerówek na terenie szkół podstawowych... ile trzeba pieniędzy by można było odpowiednio przygotować szkoły na wakacjach !?! więcej niż na ober-stadion - POmnik absurdu MEGA-DEBECIAKA GROBLA !?! chyba nie...

PS.
nikt z UM jeszcze nie odpowiedział czy:
- UE NIE CHCIAŁA inwestować w poprawę warunków najmłodszych mieszkańców Bolandii ?
- komisarzy Brukseli interesuje tylko finansowanie lokalnej INFRASTRUKTURY ROZRYWKOWEJ ?
- eksperymentalne PRZESZKODY DROGOWE są konieczną inwestycją na DRODZE KRAJOWEJ ?jam... z tego co mnie boli
gin
gin śr., 2011-03-02 14:07

Puławy wg. godziemby...

@godziemba:

...
Było trzy karczmy, bram cztery ułomki,
Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki... (I.Krasicki)
......
tak by widział godziemba Puławy,
no może jeszcze cztery place im. JP II.
Niepotrzebny stadion, hala, baseny, miejsca wypoczynku, port.
Macie Puławianie płakać nad martylorogią narodu, śpiewać pieśni historyczne i złorzeczyć tym co myślą inaczej , czyli wg, godziemby nieprawomyślnie, bo tylko on zna prawdę, została mu objawiona.... przez Maciarewicza i Lepera.
ergo... do kauflandu po wory pokutne!

gin-niezależny radykał bez sztandaru
Gruby
Gruby śr., 2011-03-02 17:25

Bolandyjczyku, nie bądź żłób i zamiast mędzić załóż żłobek

@godziemba:

alibo przedszkole i pokaz prezydentowi Groblowi jak sie to robi ;-)))
Ten wstretny rzad koalicji PO - PSL niedawnio stworzył Ci na to szanse.
Nudzisz tymi pytaniami, dlaczego termin zapłaty jest wczesniejszy.
A przeciez to bardzo dobre!
Tam gdzie chodzi o pieniadze, ci co dzialaja racjonalnie staraja sie jak najwczesniej zebrac przysługujace im naleznosci , a jak najpóżniej regulować zobowiazania.

CA Ty ciagle twisz w stereotypach komuszej PRL

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba czw., 2011-03-10 06:49

równie dobrze XXX mógłby założyć cmentarz, szpital,

@Gruby:

stołówkę, hospicjum, lotnisko i całą resztę instytucji, na których POdobno świetnie się zna i na których tematy ostukuje się na Szanownym Forum MMPulawy od miesięcy ;)))

ale póki co

ALE póki co nikt nie odpowiedział dlaczego:

MEGA-DEBECIAK GROBEL ma w nosie najmłodszych mieszkańców Puław - nie odpowiedział dlaczego po wyborach postanowiono znacząco skrócić termin płatności za przedszkola ???

przypominam - do końca 2010 roku, można było płacić za przedszkola do 10go każdego miesiąca. od nowego 2011r. SKRÓCONO termin płatności do 5go każdego miesiąca.

poDZIĘKUJmy MEGA-DEBECIAKowi GROBLowi i tym 68 procentom lemingów, które głosowały na niego. to dzięki takim "mniej rozgarniętym" obywatelom Puław - Urząd Miejski wydaje dziesiątki milionów na zbyteczny stadion i port przy nieżeglownej Wiśle, a małe DZIECI W PRZEDSZKOLACH i ŻŁOBKACH CIERPIĄ w nędznych warunkach - BO TAK CHCE MEGA-DEBECIAK GROBEL...

ile jeszcze lat DYSKOMFORTU zostanie dane naszym dzieciom przez nieprzytomnych wyborców puławskich ???

dlaczego w styczniu ZNOWU podwyższono opłaty za przedszkola, pomimo ewidentnego wykazania przez apologetów MEGA-DEBECIAKA GROBLA, iż Miasto stać na baaaaardzo wiele:
- na wielki stadion dla skromnej III-ligowej drużyny
- na port nad nieżeglowną Wisłą
- na nowe hale sportowe dla wymierającego Miasta

nowy "prawdziwek" ofiarowany mieszkańcom Puław z kierunku UM, to faszystowski OBOWIĄZEK przegnania 6latków z przedszkola do NIEPRZYSTOSOWANYCH zerówek na terenie szkół podstawowych... ile trzeba pieniędzy by można było odpowiednio przygotować szkoły na wakacjach !?! więcej niż na ober-stadion - POmnik absurdu MEGA-DEBECIAKA GROBLA !?! chyba nie...

kolejne niespodzianki MEGA-DEBECIAKA GROBLA to likwidacje szkół opuszczonych dzięki emigracji zarobkowej z najbardziej cofającego się w rozwoju kraju UE - Rosja i Białoruś już dawno nas przeskoczyły ;)))
PS.
nikt z UM jeszcze nie odpowiedział czy:
- UE NIE CHCIAŁA inwestować w poprawę warunków najmłodszych mieszkańców Bolandii ?
- komisarzy Brukseli interesuje tylko finansowanie lokalnej INFRASTRUKTURY ROZRYWKOWEJ ?
- eksperymentalne PRZESZKODY DROGOWE są konieczną inwestycją na DRODZE KRAJOWEJ ?jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby czw., 2011-03-10 07:02

Bolandyjczyku, rzad koalicji PO - PSL

@godziemba:

uproscił sprawe zakładania prywatnych żłobkow , a nie cnmentazy, wiec nie ma zadnego rownie dobrze ;-)
Cmentarza nie mozesz załozyc, złobek tak!
Ale watpliwe czy znajjdziesz tak durnych i nieodpowiedzialnych rodziców, ktorzy by Ci powierzyli swoje dzieci ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba czw., 2011-03-10 07:29

XXX zapomina, że to on epatuje wyuzdaniem i bezbożnością

@Gruby:

więc zapewne większość Rodziców Chrześcijan preferowałaby jednak mnie, ponieważ surowość obyczajów i wymagania moralne są nadal w cenie ;)))

ALE póki co - nikt nie odpowiedział dlaczego:

MEGA-DEBECIAK GROBEL ma w nosie najmłodszych mieszkańców Puław - nie odpowiedział dlaczego po wyborach postanowiono znacząco skrócić termin płatności za przedszkola ???

przypominam - do końca 2010 roku, można było płacić za przedszkola do 10go każdego miesiąca. od nowego 2011r. SKRÓCONO termin płatności do 5go każdego miesiąca.

poDZIĘKUJmy MEGA-DEBECIAKowi GROBLowi i tym 68 procentom lemingów, które głosowały na niego. to dzięki takim "mniej rozgarniętym" obywatelom Puław - Urząd Miejski wydaje dziesiątki milionów na zbyteczny stadion i port przy nieżeglownej Wiśle, a małe DZIECI W PRZEDSZKOLACH i ŻŁOBKACH CIERPIĄ w nędznych warunkach - BO TAK CHCE MEGA-DEBECIAK GROBEL...

ile jeszcze lat DYSKOMFORTU zostanie dane naszym dzieciom przez nieprzytomnych wyborców puławskich ???

dlaczego w styczniu ZNOWU podwyższono opłaty za przedszkola, pomimo ewidentnego wykazania przez apologetów MEGA-DEBECIAKA GROBLA, iż Miasto stać na baaaaardzo wiele:
- na wielki stadion dla skromnej III-ligowej drużyny
- na port nad nieżeglowną Wisłą
- na nowe hale sportowe dla wymierającego Miasta

nowy "prawdziwek" ofiarowany mieszkańcom Puław z kierunku UM, to faszystowski OBOWIĄZEK przegnania 6latków z przedszkola do NIEPRZYSTOSOWANYCH zerówek na terenie szkół podstawowych... ile trzeba pieniędzy by można było odpowiednio przygotować szkoły na wakacjach !?! więcej niż na ober-stadion - POmnik absurdu MEGA-DEBECIAKA GROBLA !?! chyba nie...

kolejne niespodzianki MEGA-DEBECIAKA GROBLA to likwidacje szkół opuszczonych dzięki emigracji zarobkowej z najbardziej cofającego się w rozwoju kraju UE - Rosja i Białoruś już dawno nas przeskoczyły ;)))

kolejnym obciążeniem dla Puławskich Rodzin będzie zapewne jugendamt tuskofaszystów tworzony za nasze pieniądze i dający możliwość do odbierania dzieci Katolickim Patriotom za np:
a/ doktrynalny pogląd na homoseksualizm
b/ podkreślanie udziału Żydów w Holokauście Polaków w latach 1939-1956
c/ wpajanie wstydu i skromności w kwestiach seksualności
itp. itd...

PS.
nikt z UM jeszcze nie odpowiedział czy:
- UE NIE CHCIAŁA inwestować w poprawę warunków najmłodszych mieszkańców Bolandii ?
- komisarzy Brukseli interesuje tylko finansowanie lokalnej INFRASTRUKTURY ROZRYWKOWEJ ?
- eksperymentalne PRZESZKODY DROGOWE są konieczną inwestycją na DRODZE KRAJOWEJ ?jam... z tego co mnie boli
Frantic
Frantic czw., 2011-03-10 07:53
Frantic
Frantic czw., 2011-03-10 07:52
Bazyl
Bazyl czw., 2011-01-20 08:21

WCz Ględziębo, nie sądzisz że

WCz Ględziębo, nie sądzisz że to najpierw rodzice swoich pociech powinny zadac o swoje dzieci, a nie pan Grobel, ja akurat jestem przeciwko dotowaniu przedszkoli dla małych Gędziebiątek, których przodek obraża większość mieszkańców z który podatków te dotacje pochodzą. Lemingi ci nie odpowiadają, to WCz. Ględziego ich pieniążki też powinny ci śmierdzieć.

"ile jeszcze lat DYSKOMFORTU zostanie dane naszym dzieciom przez nieprzytomnych wyborców puławskich ??? "

Tak Czcigodna Ględziebo waszym, czyli twoim,bo o moje sam zadbam, a na Ględziębiątka nie będę płacił. Brawo panie Grobel!

Nieprzytomny Leming z kociego środowiska

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
godziemba
godziemba czw., 2011-01-20 09:03

czy to przejaw wstrętu Bazyla do dzieci jako takich,

@Bazyl:

czy tylko polskich ? ;)jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl czw., 2011-01-20 09:25

To wstręt do ludzi którzy

@godziemba:

To wstręt do ludzi którzy gardzą innymi ale kochają ich pieniądze, Już nawet prostego tekstu nie potrafisz zrozumieć WCz. Ględziębo martwię się o ciebie i twoje Ględziębiontka szczególnie że zachowujesz się niczym kukułka podrzucając Ględziębiontka innym, nie martwisz się że w tym przedszkolu zarządzanym przez p.Grobla, a finansowanym przez Lemingi wyrosną ci Bazyle a może nawet Grubaski a nie Ględzięby

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
godziemba
godziemba czw., 2011-01-20 09:42

ciekawe co na to inni rodzice ?

@Bazyl:

może wśród nich są także i wyborcy MEGA-DEBECIAKA GROBLA ?

przecież nie każdy wyborca MEGA-DEBECIAKA GROBLA, to bezdzietny egoista ;)jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl czw., 2011-01-20 10:56

WCz. Gledziębo, a niby co

WCz. Gledziębo, a niby co interesują Cię nierozumne Lemingi, wiem szukasz poparcia, jak tak to nie rozumne, ale jak potrzebne poparcie dla swoich roszczeniowych postaw to wtedy rodzice., już nie nierozumne Lemnigi?

WCz. Ględziębo jeżeli człowiek odpowiedzialny, który bierze odpowiedzialność za swoje czyny to egoista to ja mogę być egoistą ba nawet cyklistą, bardziej mi to odpowiada jaka zrzucanie odpowiedzialności na innych i słuchanie jak na moje dzieci wołają, 'kukułcze jajo"

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche