drukuj

Tragiczny wypadek na obwodnicy Puław. Zginęło dwóch robotników

Kategorie: Tagi:
Tragiczny wypadek na obwodnicy Puław

Fot. Jolanta Głazik (Drachal)

Ciężarowa scania wjechała w grupę robotników i przygniotła ich do zaparkowanego mercedesa sprintera. Jeden z mężczyzn zmarł na miejscu, drugi podczas reanimacji.
Do wypadku doszło kilkadziesiąt metrów za nowym mostem na Wiśle, w kierunku Radomia.

– Czterech robotników przyjechało na miejsce, aby przeczyścić studzienki odpływowe. Stali z tyłu dostawczego mercedesa sprintera. Wjechała w nich rozpędzona ciężarówka scania. Jeden zginął na miejscu, kolejny zmarł podczas reanimacji – mówi st. aspirant Paweł Matraszek z Komendy Miejskiej Policji w Puławach.

Trzeci robotnik został odwieziony do szpitala, a czwarty cudem wyszedł bez szwanku z wypadku.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy.
Współpraca: (p.p.)

Zdjęcia

  • Tragiczny wypadek na obwodnicy Puław
  • Tragiczny wypadek na obwodnicy Puław
  • Tragiczny wypadek na obwodnicy Puław

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Cezary
Cezary ndz., 2013-08-04 23:10

Czy powodem bylo to, ze nie

Czy powodem bylo to, ze nie zabezpieczyli sobie  terenu prac ?
W piatek kosili trawe na ul. lubelskiej, az dziw, ze nikt nie sprzatnal pracownika, ktory zdmuchiwal trawe z jezdni. Zero.zabezpieczen, nawt kamizelki nie mial na sobie.

bania
bania pon., 2013-08-05 00:37

to co da pracodawca...

@Cezary:

... w tym pracownik pracuje

bania
bania pon., 2013-08-05 00:36

Wypadek miał miejsce 3 dni temu...

...ale autor ma zapłon. Na dodatek słowo w słowo zerżnięte z DW.

Rodaczka z Wielkopolski
Rodaczka z Wiel... pon., 2013-08-05 10:49

"Życie do bani"...

@bania:

...Bania, chyba takie masz życie bo przyjemność sprawia Ci krytykowanie innych ;P
Pozdrawiam :)
   - Jola

Rodaczka z Wielkopolski
RnieZ
RnieZ pon., 2013-08-05 14:01

A tobie przyjemność sprawia

@Rodaczka z Wiel...:

A tobie przyjemność sprawia czepianie się cudzego życia? :)


Drodzy Internauci! Na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania i dodawania treści.
Gotek
Gotek pon., 2013-08-05 06:52

To nie autor ma zapłon tylko

To nie autor ma zapłon tylko red. dyżurny nie uaktualniał strony, piszący nie ma na to wpływu.
Poza tym jak ma się zdjęcie to trzeba znaleźć wiarygodne źródło, które poda co się stało.
Po co pytać służby wiele razy jeśli ktoś już pytania zadał i opublikował. Nie ma co samemu wymayślać w takich sprawach.
Dobrym źródłem jest strona KWP-, o wypadku piszą:
Do najbardziej tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj przed godziną 16.00 na al. 1000-lecia Państwa w Puławach. Kierujący ciężarową Skanią 59-latek z powiatu kieleckiego, najprawdopodobniej na skutek nie zachowania należytej ostrożności najechał na pieszych, znajdujących się za samochodem marki Mercedes sprinter. Byli to mężczyźni wykonujący prace przy drodze. W wyniku tego zdarzenia śmierć ponieśli dwaj pracownicy w wieku 28 i 46-lat. Kolejny z pracujących przy drodze mężczyzn 25-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierujący Skanią został zatrzymany.

Kristop
Kristop pon., 2013-08-05 07:46

zabezpieczenie

Witam, fakt, że ostatnio w całej Polsce z powodu złych zabezpieczeń zginęło kilkanastu pracowników, którzy wykonywali prace w pasie drogowym. Zabezpieczenie jedno - a bezmózgowiec lub ślepy za kierownicą to drugie. Gdyby byli bez pojazdu na pasie drogowym, byłoby bardziej prawdopodobne, że ciężko ich zauważyć. A tu długa prosta, samochód a za nim ludzie. Spał ten kierowca ? Często widać pseudo zawodowych kierowców, którzy jeżdżąc po Polsce nie mają nawet zestawu głośnomówiącego - i prowadząc 40 ton gadają przez telefon.Mam nadzieje, że dostanie wysoki wyrok bezwarunkowego pozbawienia wolności na kilka lat i dożywotnio straci prawo jazdy. Resztę pozostawiam bez komentarza.

bolek12
bolek12 pon., 2013-08-05 11:02

życie...

@Kristop:

Kristop wiesz co żal mi Ciebie...Jakim prawem wypowiadasz się na temat wyroku? Takie myślenie mógłbym i ja mieć gdybym wiedział, że wjechał w ludzi pijany kierowca z prędkością co najmniej 120 km/h bo nad takimi się nie ma co litować. A nie stary facet trzeźwy z prędkością o połowę mniejszą. Myślę, że jesteś rozgoryczonym człowiekiem, przeżywającym śmierć być może tych bliskich, ale każdy myślący racjonalnie człowiek wie, że nie tylko kierowca tira zawinił. Głownie zawinili pracownicy którzy ponieśli śmierć i taka jest prawda. Człowiek ma awarię samochodu i stawia kilka metrów wcześniej trójkąt ostrzegawczy a tu prace drogowe i zero oznakowania? Do kogo teraz te pretencje? I nie pieprz o pseudo kierowcach, którzy w porównaniu do ciebie jeżdzą tysiące km po nocach żeby zarobić na chleb. Już tak ktoś o tym pisał i popieram w 100% Ty w samochodzie posiedzisz kilka godzin, a ci "tirowcy" większość życia, więc nie wypowiadaj się bo tylko się pogrążasz człowieku. I ty też się strzec bo nie wiesz co w twoim życiu się jeszcze może wydarzyć. Może warto podziękować za coś Bogu a nie stukać w tą klawiaturę tak beznadziejnie i oceniać...

Kristop
Kristop pon., 2013-08-05 11:38

Cienki Bolek

@bolek12:

Pytasz jakim prawem to pisze - a takim, że przez swoja nieuwagę ktoś pozbawił ludzi życia. I nie obchodzi mnie ile i w jakich godzinach on jeździ. Pisałem to dlatego, że nie było innych czynników, które oprócz ewidentnego braku uwagi i błędu w sztuce popełnił kierowca. Skoro go chcesz bronić idź do rodzin ofiar i im to wytłumacz a nie mi ! A Twój styl wypowiedzi  i jakieś chore uwagi pozostawię bez komentarza, bo nie będę się do Twojego poziomu zniżać. Miłego dnia !

bolek12
bolek12 pon., 2013-08-05 12:20

Kristop

@Kristop:

Przez nieuwage... Byłeś? Widziałes? Znachorze! Siedzisz pewnie na drugim końcu Polski ale do komentowania czegoś czego sie nie widziało jesteś pierwszy... Niestety na głupotę ludzką nie ma leku. Uwazasz, że to co sie pisze to są chorę uwagi? Prawda w oczy kole!  Myślę, że z jednym masz racje "pozostawię bez komentarza"  z tym się właśnie z Tobą zgodzę nie zostawiaj już komenatarzy bo nie chce się takich głupot nawet czytać.

bolek12
bolek12 pon., 2013-08-05 12:22

Kristop

@Kristop:

Przez nieuwage... Byłeś? Widziałes? Znachorze! Siedzisz pewnie na drugim końcu Polski ale do komentowania czegoś czego sie nie widziało jesteś pierwszy... Niestety na głupotę ludzką nie ma leku. Uwazasz, że to co sie pisze to są chorę uwagi? Prawda w oczy kole!  Myślę, że z jednym masz racje "pozostawię bez komentarza"  z tym się właśnie z Tobą zgodzę nie zostawiaj już komenatarzy bo nie chce się takich głupot nawet czytać.

Bulls eye
Bulls eye sob., 2013-08-10 20:14

Bzdura

@bolek12:

O czym ty człowieku w ogóle mówisz ? Oczywiście że zawinił kierowca Tira. Nieważne jak był oznakowany bus, widoczność na drodze była świetna, wiem bo tą drogą jechałem 10 minut przed wypadkiem więc kierowca Tira widział busa co najmniej z 300m. Ile trzeba żeby zmienić pas przy 85 km/h ? Bez przesady. Nawet jakbym sie tam położył to i tak by mnie zauważył i ominął. Ewidentnie kierowca przysnął lub sie zagapił. Oznakowanie busa swoją drogą ale do cholery nie było mgły czy deszczu. Jakby uważał na drodze to nawet z pełnym załadunkiem i pełną prędkością ominąłby przeszkode lub wychamowałby. Nie wieszam psów na kierowcy ani na drogowcach. Moim zdaniem to przykry przypadek których jest pełno i nie da sie ich wyeliminować. Masz racje że bus powinien być odpowiednio oznakowany ale nawet jak nie był to i tak można go z łatwością ominąć. Kierowca nie jechał z zawrotną prędkością i długo przed wypadkiem powinien widzieć zajęty pas nawet bez oznakowań. Współczuje kierowcy który będzie miał olbrzymią skaze na psychice jak również rodzinom straconych dzieci i mężów. 

kor
audikom
audikom pon., 2013-08-05 10:59

Składam kondolencje na ręce rodzin ofiar

I stąd moje pisanie .
Panowie wspominacie o braku zabezpieczeń przy pracach drogowych i jest to na pewno główny powód tych tragedii
A  przyczyną takiego stanu rzeczy są konkursy i przetargi na wykonanie robót gdzie decydującym kryterium jest cena wykonania a nie jakość i marka wykonującego ..
Firmy aby podołać warunkom takiej konkurencji , tną koszty wyposażenia,bezpieczeństwa i szkolenia pracowników w tym zakresie , faktem jest że część pracodawców nie ma o tym pojęcia .
Podróżując po drogach europy widywałem prace drogowe zabezpieczone ogromnymi mobilnymi  tablicami świetlnymi  wielkości busa ustawianymi w odpowiedni sposób na pasach drogowych , w odpowiedniej ilości i odległości .
Potwierdzeniem braku profesjonalizmu  był także ostatni wypadek przy Kauflandzie , gdzie do usunięcia oleju i innych płynów  wyciekłych z rozbitego auta (praca na ruchliwym pasie drogowym) przyjechali pracownicy (chyba największego serwisu w okolicy) bez odpowiedniego sprzętu ( bo szufli do zgarniania śniegu i miotły nie można uznać za odpowiedni) bez kombinezonów oznakowanych do prac drogowych i zapewne bez żadnego przeszkolenia w tym zakresie. Tak jak pracowali w kanale tak wsiedli w nie oznakowane auto bez sprzętu i przyjechali pracować na ruchliwej jezdni ryzyk fizyk może przeżyjemy.
Trzeba nadmienić że taka praca przy zdarzeniu w centrum miasta powinna być potraktowana jako możliwość reklamy , pokazania profesjonalizmu tegoż serwisu a wyszło jak zwykle, styl pracy z lat 80/90 i takież jej wyniki co raz częściej tragiczne.

Podobny styl pracy dotyczy tzw. busiarzy niby cena jeszcze niższa ale jakość pracy kierowców często tragiczna, warunki ich pracy toż same .
Wspominałem już o tym na forum bez zainteresowania odpowiednich służb.

Jednak widok "zajezdni " busów i autobusów zmusza mnie do ponownego poruszenia tematu .
Jakoż że jest to  " bomba" zagrażająca okolicy i mieszkańcom tak pod względem ekologi jak i pożarowym a co za tym idzie zagrożeniem zdrowia , życia i mienia .
Widok około dziesięciu (może czasami więcej) busów , dużych autobusów ,upchniętych na małym placyku tak że kierowcy mają duże problemy z wjazdem i opuszczeniem auta woła o pomstę i reakcje co najmniej straży pożarnej ( a także innych funkcjonariuszy ) puki jeszcze nic złego się nie zdarzyło.
Przecież są odpowiednie przepisy dla zajezdni . parkingów czy im podobnych, dlaczego nie są przestrzegane .
Czy strażacy wiedzą o tym, czy mają jakieś protokóły odbioru tego obiektu pod względem p/poż .
A może "papiery mają w porządku " a okażą się one  przyklepaną , opłaconą fikcją .
Trochę wyobraźni, odpowiedzialności i inicjatywy w swej pracy panowie mundurowi przejeżdżający co wieczór  obok tej " zajezdni" . Ja też tamtędy tylko przejeżdżam i na ten widok mam ciarki ( bo mam wyobraźnie). 
Możliwe że moje pisanie co niektórym dopiecze ,  przepraszam owych,  lecz nie można przechodzić obojętnie  obok potencjalnych zagrożeń  a potem czytać ze spokojem o zaistniałych tragediach.

KK
Cezary
Cezary wt., 2013-08-06 08:27

Panowie policjanci tez

@audikom:

Panowie policjanci tez "odpowiednio" zabepoeczyli teren zdarzenia. staneli kilka metrow przed rozbitym autem, zero znakow wczesniej czy chocby trojkat.

Co.do drog na zachodzie to jak sa prace remontowe to mamy o tym info nawet 1km wczesniej na drogach szybszych a na mniejszych tez wystarczajaco wczesnie, u nas jak cos mamy to jest dobrze. Ostatnio naprawiali cos wodociagowcy, tez na lubelskiej. Zajeli jeden pas drogi. Postawili barierki w zakresie ich prac i tyle. Moze jak kiedys ich ktos skasuje to sie naucza, ze trzeba informowac na drodze.

Bulls eye
Bulls eye sob., 2013-08-10 20:19

Panowie policjanci mogli tak

@Cezary:

Panowie policjanci mogli tak stanąć panie kolego bo był zablokowany odcinek obwodnicy i nawet do nich byś nie dojechał. Bzdury opowiadasz wyssane z palca. Co do informacjii o wypadku masz racje, jesteśmy "100 lat za murzynami".

kor
Mariano
Mariano pon., 2013-08-05 12:43

Czy policja nie mogła puścić

Czy policja nie mogła puścić ruchu drugą stroną jezdni? Zamknięto na parę godzin jezdnię, na której był wypadek, a drugą można było jeździć tylko w jedną stronę. Cały ruch w stronę Radomia puszczono na stary most, później z oddali widziałem, ze chyba coś i tam sie stało, bo jakiś uprzywilejowany z włączonymi kogutami stał na moście.

Rozumiem, że trzeba było uporządkować i zbadać miejsce, ale czy w tej instytucji naprawdę nie ma myslących i przewidujących? Czy do policji to tylko średnio rozgrarniętych biorą? 

Piotr Szymański
Piotr Szymański pon., 2013-08-05 12:58

...........................

A jak mogli puścić ruch drugą stroną???? Przez barierki??? Myślenie nie boli naprawdę

Bulls eye
Bulls eye sob., 2013-08-10 20:30

Można było. Wystarczy 2

@Piotr Szymański:

Można było. Wystarczy 2 policjantów, pachołki drogowe ustawione na środkowym pasie i przenośny znak drogowy z ograniczeniem prędkości. Najwidoczniej sie nie chciało...

kor
Mariano
Mariano pon., 2013-08-05 14:00

Jeszcze przed barierkami

Jeszcze przed barierkami gamoniu.

Piotr Szymański
Piotr Szymański pon., 2013-08-05 14:07

...........................

@Mariano:

Raz ze musieli by puścić ruch od Zakładów praktycznie a dwa, że wyobrażasz sobie co by się działo?? Karambol by gamoniu był. Od Radomia jechaliby swoim pasem i nagle ktoś wjeżdża pod prąd. Brawo

Cezary
Cezary wt., 2013-08-06 08:23

jest cos takiego jak ruch

@Piotr Szymański:

jest cos takiego jak ruch wahadlowy i odpowiednia sygnalizacji swietlna. Zrobilby sie korek, i co z tego. Moze wtedy uratowaloby im zycie. Karambol o czym Ty piszesz, chyba.znasz droge do azotow z domu i z powrotem.

Piotr Szymański
Piotr Szymański wt., 2013-08-06 09:36

...........................

Lubię jak wypowiadają się tutaj ludzie nie znający w ogóle tematu. Owszem macie prawo ale po co się kompromitować???.