drukuj

Szpital w Puławach dostał tomograf komputerowy od Zakładów Azotowych Puławy

Szpital w Puławach dostał tomograf komputerowy od Zakładów Azotowych Puławy

Fot. Sławomir Kłak / ZA Puławy

Szpital w Puławach wzbogacił się o nowoczesny tomograf komputerowy. Urządzenie kosztowało 1,5 mln zł, a jego zakup w całości sfinansowały Zakłady Azotowe „Puławy".
Oficjalne oddanie tomografu do użytku, z uroczystym przecięciem wstęgi, odbyło się w poniedziałek. Oprócz władz samorządowych i pracowników szpitala na uroczystości pojawił się też wiceminister administracji i cyfryzacji Włodzimierz Karpiński.

– To najnowocześniejszy tego typu sprzęt w naszym mieście, wykonano na nim już ponad sto badań – mówi Paweł Nakonieczny, wicestarosta puławski.

Dlaczego ZAP wyłożyły niemałe pieniądze na zakup tomografu? – Zdecydowaliśmy się na zwieńczenie naszych obchodów jubileuszu 50-lecia inicjatywą, która podkreśli naszą troskę o poziom życia i zdrowie mieszkańców – podkreśla Paweł Jarczewski, prezes Zakładów Azotowych „Puławy" SA. – Mamy satysfakcję z tego, że nasza działalność na polu ekologii przynosi efekty, z których jesteśmy dumni. Teraz wzmacniamy ten przekaz na rzecz zdrowia społeczności lokalnej.

Zakup tomografu to wspólna inicjatywa zakładu i stowarzyszenia Klub Puławy Kiwanis, będącego członkiem International Association of Kiwanis Club, której jednym z celów statutowych jest ochrona i promocja zdrowia.

„Tomograf jest darem społeczności Zakładów Azotowych Puławy SA, która związana jest niemal w całości z Puławami. W ten sposób spółka chce przyczynić się do poprawy warunków ochrony zdrowia i podkreślić znaczenie, jakie przykłada do spraw lokalnych, w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu" – czytamy w oficjalnym komunikacie ZAP.

Nowoczesny sprzęt trafił na wyposażenie Zakładu Diagnostyki Obrazowej szpitala w Puławach. – Dzięki niemu nie będzie już trzeba wozić pacjentów z podejrzeniem urazów wielonarządowych do Lublina – podkreślają pracownicy zakładu.

Puławscy lekarze na miejscu wykonają również pełny zakres badań klinicznych, m.in. badania mózgowia, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy wraz z wielofazowymi i dynamicznymi badaniami narządów, badania naczyń domózgowych, wewnątrzczaszkowych, dużych naczyń oraz naczyń obwodowych, badania ortopedyczne i wielourazowe.

---


Polecamy w innych portalach MM: 
Stargard i okolice w obiektywieNiezwykły kot - Mie-cio Sztorm w Ustce

Zdjęcia

  • Szpital w Puławach dostał tomograf komputerowy od Zakładów Azotowych Puławy
  • Szpital w Puławach dostał tomograf komputerowy od Zakładów Azotowych Puławy
  • Szpital w Puławach dostał tomograf komputerowy od Zakładów Azotowych Puławy
  • Szpital w Puławach dostał tomograf komputerowy od Zakładów Azotowych Puławy
  • Szpital w Puławach dostał tomograf komputerowy od Zakładów Azotowych Puławy

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
pogromcadziewic
pogromcadziewic śr., 2012-02-29 08:54

............

Przecież w Puławach w szpitalu już jest jeden tomograf ??? To co ten jest drugim ??? Czy może zastąpi tamten???

topos
topos śr., 2012-02-29 09:58

Ten tomograf zastąpił poprzedni.

@pogromcadziewic:

Stary juz się często sypał, ekspolatacja była b.droga bo częsty serwis. Dlatego nowy znowu posłuży spokojnie kilka lat, dodatkowo jest to zdecydowanie nowocześniejszy i precyzyjniejszy model. Ma większe możliwości diagnostyki.

admin
admin śr., 2012-02-29 09:00

wow

Dziękujemy posłowi Karpińskiemu - na pewno to z jego inicjatywy taki sukces. Brawo, brawo, brawo!

----------------------------------------
shortyadam
shortyadam śr., 2012-02-29 09:48

ŁUBU DUBU, NIECH ŻYJE NAM

@admin:

ŁUBU DUBU, NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU!
 BYŁO TEZ TAK: Jednym z priorytetów, jakie określiłem sobie rozpoczynając pracę w sejmie było zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dzięki bliskiej współpracy z Zakładami Azotowymi Puławy oraz Polską Grupą Energetyczną udało nam się osiągnąć porozumienie w sprawie budowy ekologicznej elektrowni w Puławach. Inwestycja warta 3,5 miliarda złotych da kilkaset wykwalifikowanych miejsc pracy w naszym rejonie. A PÓŹNIEJ TAK: Tomasz Zadroga (Prezes PGE) dodaje, że przy obecnych cenach gazu w Polsce budowa elektrowni gazowych jest nieopłacalna, dlatego PGE zrezygnowała z planów budowy bloków gazowych w Zespole Elektrowni Dolna Odra. NO ALE INICJATYWA BYŁA PRZED WYBORAMI.

godziemba
godziemba śr., 2012-02-29 13:12

tia, płezes z "hłamełyki" wygląda na fotkach psednie

@shortyadam:

jak stoi - to stoi, a jak mówi - to mówi ;)))

pamiętam, gdy powrócił zza oceanu i podbił Puławy swoim extra wozem terenowym oraz tubalnym głosem, któremu nie sposób wejść w słowo. brał szturmem kolejne stanowiska, aż poległ w starciu z MEGADEBECIAKIEM - nigdy tego nie zrozumiałem, ale widocznie szkolenie, które odebrał w "hłamełyce" nie przewidywało rywalizacji z kimś, kto nie ma - (uwaga metafory;))) - ani kształtu, ani kręgosłupa, ani nawet wizerunku...jam... z tego co mnie boli
carlos
carlos śr., 2012-02-29 16:55

o kim piszesz?

@godziemba:

o kim piszesz?

carlos
carlos śr., 2012-02-29 16:55

o kim piszesz?

@godziemba:

o kim piszesz?

KaCzYOwn3D
KaCzYOwn3D śr., 2012-02-29 13:09

...

Dla szpitala znalazły się pieniądze i to nie małe 1,5 mln zł. A dla pracowników ZAP nie ma nic. Brawo...
W gazetach trąbią, że już pracownicy dostali 15% podwyżki... a właśnie że jeszcze nie wiadomo czy coś dostaną, nieźle gazeta puławska manipuluje opinią publiczną....

zenek
zenek śr., 2012-02-29 13:10

Bo ci żyłka trzaśnie

@KaCzYOwn3D:

Bo ci żyłka trzaśnie

_________________________________________________________________
brandsterboy
brandsterboy śr., 2012-02-29 17:37

Jeszcze wam k***a mało?!

@zenek:

Jeszcze wam k***a mało?! Wysoka podstawa, socjal, dodatki, sratki. Za co? Sprawdzanie instalacji? Oglądanie filmów na laptopach? Spanie na zmianach?! Poszlibyście do normalnej pracy to byście zobaczyli jak to jest 8-12 godzin dziennie na nogach za 1500 zł brutto.

zenek
zenek śr., 2012-02-29 18:07

ale o co ty do mnie pijesz ?

@brandsterboy:

ale o co ty do mnie pijesz ?

_________________________________________________________________
KaCzYOwn3D
KaCzYOwn3D śr., 2012-02-29 22:17

...

@brandsterboy:

Oglądanie filmu na laptopach? No chyba że w biurze gdzie zarabiają po 5 tysiaków.
 Spanie na zmianach? Gdyby wszyscy tak spali nie było by produkcji...
Gdyby nie sprawdzali instalacji nie było by już Puław i okolic.
Popracuj 8 godzin przy hałasie równym odrzutowcowi czyli jakieś 130 dB i ciągłych drganiach maszyn przez kilka lat, zdejmuj 80 kilowe bele z widełek uważając żeby ręki nie urwało, chodź po schodach na 3 piętro kilkukrotnie wsypując granulat uważając żeby nie spaść...To tylko przykłady z jednego stanowiska...
Czy to normalna praca? Nie wiem, ale na pewno odpowiedzialna, i nikt mi nie wmówi że to nie jest szkodliwa i trudna praca.
A co do zarobków? Powinno być co najmniej ze 2500 tysiaka dla pracowników z długim stażem...

brandsterboy
brandsterboy śr., 2012-02-29 22:50

Jeszcze powiedz, ze

@KaCzYOwn3D:

Jeszcze powiedz, ze pracownicy na produkcji zarabiaja mniej niz 2 500 zl....

KSW
KSW śr., 2012-02-29 17:50

...

oooo proszę, kolejny znawca tematu. W realu też tak hardo k****mi rzucasz? Jak tak złota robota to kto Ci broni tu pracować?

www.autonom.pl
zenek
zenek śr., 2012-02-29 18:10

Pewnie bronią mu tam pracować

@KSW:

Pewnie bronią mu tam pracować PLECY których niestety nie ma, bo jak by miał to już dawno by tam pracował i nie narzekał. Jak większość ludzi z Puław która chętnie by się z wami zamieniła.

_________________________________________________________________
KSW
KSW śr., 2012-02-29 18:16

...

@zenek:

 Jak tak chce i jest tak zdesperowany to niech jeszcze napisze co zrobił, żeby ktoś go zauważył i przyjął do pracy. Płakał na necie i k****mi rzucał. Co do pleców to w ogóle nie będę komentował, nie wiem gdzie trzeba by mieć tak owe, żeby coś załtwić

www.autonom.pl
kolega23
kolega23 śr., 2012-02-29 18:17

Trzeba podziękować Azotom! I Pani dyrektor Herdzie.

Trzeba podziękować Azotom! za taki dar,bo tak to nazwę. Wymogi Narodowego Fundusz Zdrowia są coraz bardziej rygorystyczne, i żeby spelnić wymagania i mieć podpisany kontrakt na rok 2012, trzeba było znaleźć pieniądze na zakup tomografu komputerowego minimum 16 rzędowego!!! To jest wymóg!! Jeżeli tego  by się nie udało,to chociaż mamy stary tomograf to już na dzień dzisiejszy niespełnia wymagań, trzeba by było pacjentów wozić do Lublina ( i to bardzoczęsto są owi pacjenci w ciężkich stanach).

  Pani dyrektor Herdzie gratuluję!!!  w równy rok jak przyszła do pracy SP ZOZ Puławy to się u dało.

pika
pika czw., 2012-03-01 16:14

Tylko ten komentarz no i może

@kolega23:

Tylko ten komentarz no i może pogromcydziewic dotyczy tego artykułu. Pozostałe usunąć.

topgrzes
topgrzes śr., 2012-02-29 20:57

A ja się zastanawiam jak nasz

A ja się zastanawiam jak nasz szpital dostał certyfikat ISO, nie mając nawet windy do transportu chorych na oddział pulmonologii. A przecież to oddział z pacjentami w niejednokrotnie ciężkim stanie, których trzeba nosić po schodach, bo nie ma windy. Pani Dyrektor powinna nad tym pomyśleć. Nad dostosowaniem co najmniej jednej sali na każdym oddziale do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach także, bo tak jak jest teraz na oddziale np. wewnętrznym, woła o pomstę do nieba. I taki szpital dostaje certyfikaty...

wedrowycz
wedrowycz czw., 2012-03-01 13:23

Czy na tym tomografem badani

Czy tym tomografem badani będą również klienci, których pracownicy szpitala przyjmować będą w ramach prywatnej działalności?

miras68
miras68 czw., 2012-03-01 18:35

Oplombować i zabronić!

@wedrowycz:

Jakichś tomografów się zachciewa!