drukuj

Puławy zostaną tylko z połową obwodnicy

Kategorie: Tagi:
I etap obwodnicy Puław i most na Wiśle

Kiedy oddawano pierwszy odcinek obwodnicy Puław z nowym mostem na Wiśle nikt nie spodziewał się, że zabraknie pieniędzy na drugi etap budowy

Fot. Paweł Buczkowski

Drogowcy mają już wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia II etapu budowy obwodnicy Puław. Prace jednak nie ruszą, bo brakuje pieniędzy.

 

– Otrzymaliśmy decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy II etapu obwodnicy Puław – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

 

Obejmuje on odcinek od Puław do Sielc, gdzie obwodnica ma połączyć się z krajową „siedemnastką”.

 

Drogowcy zdecydowali, że zrealizują wariant omijający zabudowania w Młynkach oraz uwzględniający budowę węzła drogowego Końskowola, którego nie było w początkowych planach budowy obwodnicy.

 

Cała inwestycja mogłaby już dziś ruszyć z kopyta. Szkopuł w tym, że w tegorocznym budżecie państwa nie ma pieniędzy na II etap obwodnicy Puław. – Czekamy, aż te środki zostaną zapisane w przyszłorocznym budżecie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

 

Pieniądze są potrzebne, żeby zapłacić właścicielom za grunty, przez które przebiegnie dalsza część obwodnicy. Czy znajdą się one w przyszłorocznym budżecie?

 

– Sprawa jest rzeczywiście bardzo trudna. Nie oszukujmy się, nie ma możliwości nieskończonego drukowania pieniędzy – mówi poseł Włodzimierz Karpiński (PO). – Ale może być tak jak w przypadku puławskiego mostu. Inne mosty w większych miastach też były bardzo potrzebne, a to nam udało się zdobyć pieniądze.

 

Poseł zapewnia, że będzie walczyć o to, żeby pieniądze na II etap obwodnicy się znalazły. – Nawet dzisiaj rozmawiałem z ministrem Grabarczykiem na ten temat (Cezary Grabarczyk – min. infrastruktury – red.) – dodaje Karpiński.

 

Interwencję w sprawie obwodnicy obiecuje też Małgorzata Sadurska (PiS). – Już dwa razy pisałam interpelacje i otrzymywałam zapewnienia, że budowa obwodnicy nie jest zagrożona – dziwi się Sadurska.

 

Posłanka przypomina, że dwa lata temu przed wyborami działacze PO zbierali w Puławach podpisy pod petycją do ówczesnego rządu PiS o przyśpieszenie prac nad budową II etapu obwodnicy. – Tymczasem teraz okazuje się, że na obwodnicę w ogóle może nie być pieniędzy. W interpelacji, którą właśnie przygotowuję, zapytam jak rząd spełni swoją obietnicę wobec mieszkańców Puław – dodaje Sadurska.

 

Prezydent Puław na razie nie chce sprawy komentować. Za to mieszkańcy Puław robią to chętnie. – To porażka, żeby miasto zostało tylko z połówką obwodnicy. Można wymyślać zakazy wjazdu do miasta dla tirów, ale najważniejsze to zbudować drugą część drogi – uważa Tomasz, zawodowy kierowca pracujący w jednej z puławskich firm.

 

Zdjęcia

  • I etap obwodnicy Puław i most na Wiśle

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
krakpitrek
krakpitrek czw., 2009-10-22 20:22

Przerwana inwestycja II etapu obwodnicy.

„Chcemy startować z budową tuż po zakończeniu prac nad I etapem obwodnicy"- takie szczytne hasła padały jeszcze nie tak dawno. No cóż, niestety nie udało się... a teraz, gdy kasy brak, inwestycja może jeszcze długo nie zostać zrealizowana. Oby nie skończyło się tylko na poszerzeniu istniejącej drogi od Alei 1000-lecia w Puławach do Żyrzyna. Ja jednak, jako niepoprawny optymista, wierzę że prędzej czy później (np. 2022), II etap puławskiej obwodnicy niewątpliwie połączy się z krajową „siedemnastką". Pozdrawiam serdecznie wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców Lubelszczyzny;-)

krakpitrek
egon
egon pt., 2009-10-23 11:38

To całkowita porażka dla

To całkowita porażka dla panującego od ...wielu wielu lat puławskiego Prezydenta!.Ładnie przecina wstęgi w towarzystwie Pana, który rozmawia w sprawie obwodnicy z kolegami w Sejmie,lecz Panie Pośle to za mało ,trzeba się zabrać do pracy,a z tym widać są problemy!!! Podobnie nasz wybitny w pisaniu projektów unijnych Marszałek. Panowie czas minął,Puławy bez obwodnicy,Nałęczów bez dotacji,Kazimierz z Kasynem ...ale przetniemy wstęgę muzeum sportu czyli Stadionu za marne kilkadziesiąt milionów. Tego nam trzeba ???

hot dog
hot dog pt., 2009-10-23 11:48

Historia bywa złośliwa...

Poniżej fragment apelu puławskiej PO z października 2007 roku :
"My, mieszkańcy Miasta Puławy, pełni obaw o przyszłość naszego miasta, bezpieczeństwo naszych dzieci, spokój starszych, apelujemy do Panów Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz Ministra Transportu Jerzego Polaczka, o zgodną z publicznymi obietnicami i zapowiedziami realizację II Etapu Obwodnicy Puław. Sprzeciwiamy się planom rezygnacji z realizacji lub odłożenia tej niezbędnej dla miasta inwestycji. (...)"

"Apelujemy o:
- realizację II Etapu Obwodnicy od 2012.
- zabezpieczenie w budżecie na 2008 rok niezbędnych środków na rozpoczęcie realizacji II Etapu Obwodnicy Puław."
Zainteresowanych zapraszamy dnia dzisiejszego (11.X.2007) o godzinie 14:00 pod Urząd Miasta Puławy...

zachęcam aktywistów z PO do powtórzenia akcji włącznie ze zbieraniem podpisów pod apelem. Głupio byłoby przejść nad tym, o tak sobie, no chyba, że tamta akcja miała na celu coś zupełnie innego niż dobro mieszkańców...

http://www.youtube.com/watch?v=pwGwap0Ozsg&feature=player_embedded
Zawisza Biały
Zawisza Biały pt., 2009-10-23 11:53

Klęska tandemu Karpiński - Grobel

Ci dwaj panowie, którzy najpierw się trochę lubili, potem mocno nienawidzili, teraz udają, że znowu się lubią a ich lubienie jest wprost proporcjonalne do liczby stanowisk, którymi mogą pohandlować (prezesi spółek, rady nadzorcze, stanowiska urzędnicze). A tak naprawdę to ich działania z ostatnich 2 lat to tragedia. Szczytem tego są wieści o obwodnicy. Poseł Karpiński nie robi nic, tylko się wozi. Mam nadzieję, że wspólnie z prezydentem zorganizują protest przeciwko temu nieudacznemu rządowi. Zapewniam, że jak to zrobią to wezmę w nim udział i nawet mogę nieść flagę Platformy a do klapy płaszcza przypnę uśmiechnięte słoneczko (znak firmowy posła). A w innych sprawach działania posła noszą znamiona szkodzenia naszej puławskiej ziemi a nie pomagania. W kolejnych wyborach pora będzie parę nazwisk przewietrzyć.

hot dog
hot dog pt., 2009-10-23 11:55

Dodam jeszcze

że z chęcią się pod takim apelem podpiszę jak i "powiecuję" pod Urzędem Miasta ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=pwGwap0Ozsg&feature=player_embedded
truskawa
truskawa pt., 2009-10-23 12:56

A co z rozwojem ściany wschodniej?

Miały być fundusze na rozwój naszego województwa. Zwłaszcza na infrastrukturę drogową, która zaniedbana jest jak mało gdzie. I co? Najlepiej jest nas zaorać, zalesić, ubrać w walonki i pokazywać reszcie UE jako skansen? A może dobudować jeszcze kilka supermarketów w centrum? Wtedy miasto się całkiem zapcha. Bez infrastruktury drogowej nie przydzie tu żaden rozsądny inwestor. Jak nie będzie miejsc pracy to będziemy się cofać w rozwoju. Ale gdzie się cofać?

hot dog
hot dog pt., 2009-10-23 13:11

- Panie Pośle Karpiński, Panie Prezydencie Grobel !!!!

- Dla Boga, Panowie !!! Larum grają! Budowa obwodnicy zagrożona ! Tysiące TIR-ów w granicach miasta ! a Wy koalicjanci się nie zrywacie ! piór nie chwytacie ? Do Premiera, Wojewody, Ministrów i Palikota nie gonicie ? Co się stało z Wami, Panowie, na Boga !!!! zaliście swej dawnej przypomnieli cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiacie, pełnych obaw o przyszłość naszego miasta, bezpieczeństwo naszych dzieci, spokój starszych mieszkańców jego….
Wezbrały puławskie piersi i płacz powszechny zerwał się w mieście, i będzie zrywał się jeszcze wielokroć, gdy każdy przypominał sobie cnotę, i głoszoną przez Nich miłość ojczyzny i ziemi puławskiej, tak ochoczo przy każdej okazji powtarzane….

http://www.youtube.com/watch?v=pwGwap0Ozsg&feature=player_embedded
truskawa
truskawa pt., 2009-10-23 14:20

Nie zapominajmy o posłance Sadurskiej ;)

@hot dog:

O pośle Palikocie - zapomnijmy ;))))

majka
majka pt., 2009-10-23 13:49

A miało być tak pięknie...

Nowy most na Wiśle, obwodnica Puław, miasteczko holenderskie - widać za bardzo bujaliśmy w chmurach! A co będzie z nowym stadionem? Też w połowie robót zabraknie kasy?

Rodaczka z Wielkopolski
Rodaczka z Wiel... pt., 2009-10-23 20:17

Most jak marzenie...

Dlatego tym bardziej szkoda, że brakuje kasy na dalszą budowę. Słów brakuje...
Chociaż od lat już tam nie mieszkam ale wciąż odwiedzam nadwiślańskie strony i śledzę, co nowego dzieje się w okolicach Puław. Nawet na otwarcie nowego mostu przyjechałam specjalnie .
Pozdrawiam

Rodaczka z Wielkopolski
konieczko
konieczko pt., 2009-10-23 21:25

Panie Pośle nie zapewniaj o

Panie Pośle nie zapewniaj o chęciach tylko w końcu pokaż że zależy ci na Puławach. Bo jak na razie to tego nie widać. Gdzie jest obiecana tak wiele razy obwodnica? A jak to było w głosowaniu nad poprawkami do budżetu? Jakoś było się przeciw sprawom dotyczącym naszego miasta. Mam nadzieję, że to ie z tego powodu że się nie mieszka w Puławach. Wszak pod Pana oknem TIR-y nie jeżdżą.
Wyborcy widzą i pamiętają.

Zuzia
Zuzia pt., 2009-10-23 21:28

Puławy z połową

Puławy z połową obwodnicy...tego się można było spodziewać po ekipie rządzącej ...realizacja miała byc zakończona do 2012 czekajmy dalej na cuda których nie widać....tzw. obiecancki cacanki....mamy piękny nowy most, kawałek obwodnicy a w miescie dalej korki a kiedy sie ta sytuacja zmieni któż to wie....?

Zuzia
Gruby
Gruby pon., 2009-10-26 06:37

"Zuzi" i innym qpamieci ;-)))

"Obwodnica Puław na zakręcie
- wtorek, 11. września 2007 , 07:54 -
I etap obwodnicy Puław, który zostanie oddany do użytku razem z nowym mostem przez Wisłę, nie rozwiąże problemów komunikacyjnych miasta. Potrzebna jest budowa II etapu obwodnicy._ _ _ Pomoc finansową w tej sprawie obiecał premier Jarosław Kaczyński w czasie lipcowej wizyty w Puławach. Jednak finansowanie inwestycji stanęło pod znakiem zapytania. _ _ _
Ponad tydzień temu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przedstawiło listę indywidualnych projektów do Programu Infrastruktura i Środowisko, które będą realizowane w latach 2007-2013. Na tej liście nie ma II etapu obwodnicy Puław. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od kilku miesięcy pracuje jednak nad dokumentacją związaną z budową II etapu obwodnicy Puław.
– Nie wstrzymujemy prac. Uważamy, że kontynuacja tej budowy jest konieczna – mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jego zdaniem, funkcjonowanie obwodnicy zredukowałoby ilość wypadków na drodze krajowej, która biegnie obecnie przez centrum Puław. Skróciłoby także czas podróży i rozładowałoby korki, które są udziałem kierowców przejeżdżających przez miasto.
Inwestycja miała być skończona do 2013 roku. Teraz stanęła pod znakiem zapytania" _ _ _ _ _ _ "Zuziu" jeżeli nie pamiętasz, która to "ekipa rządząca" skreśliła II etap naszej obwodnicy z listy projektów na lata 2007 - 2013, to przypominam, że we wrześniu 2007 r, rządziła nie obecna, a kaczystowska ekipa Jarosława Kaczyńskiego!!! _ _ _ To JARK obiecywał i dotrzymał słowa tak samo jak z tymi osławionymi 3 milionami mieszkań.
Swoje słuszne pretensje kierujesz opod złym adresem, to nie PO lecz PiS olało Puławy :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
truskawa
truskawa pon., 2009-10-26 10:20

Fakt

@Gruby:

Ekipa PiSu skreśliła ale ekipa PO nie wkleiła. Mogła poprawić a zaniechała. Tamtych się już nie rozliczy a obecni się nie przykładają. Nie chodzi o to kto komu dowali ale o to że odbywa się to kosztem najbiedniejszych rejonów naszego kraju. To my tu mieszkamy nie musimy się godzić na takie traktowanie. Dotyczy to całej infrastruktury i drogowej i kolejowej i lotniczej. Dróżki rowerowe nie rozwiążą problemu.

Gruby
Gruby pon., 2009-10-26 10:42

"truskawa" fakt - 3 mln mieszkań obiecane przez PiS

PO mogła zbudować, a nie zbudowała ;-))) _ _ _ A na powaznie, planów wieloletnich składanych do Brukseli nie zmienia sie tak łatwo, jak jednorazowe rekawiczki do pakowania pieczywa. Skoro PiS skreślił Puławy i rozdzielił forsę, to aby Puławy wpisać na listę zapewne trzeba by skreślić kogoś, kto już na liscie był, a to już nie takie łatwe, chociaż byc może mozliwe.
Moim zdaniem nasze lokalne władze podjęły słuszną decyzję przygotowywania II etapu mimo skreslenia z listy. Trzeba je więc wspierać w staraniach o środki finansowe, a nie opluwać i to przy pomocy kłamstw.

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
konieczko
konieczko pon., 2009-10-26 15:04

Gruby na pamięć padło???

Mniej masełka a pamięć będzie lepsza. To twój idol Włodzimierz i jego peowska ekipa cudotwórców obiecywała i zbierała podpisy. Więc cofnij się do zapowiedzi i obietnic Włodzia i niejakiego Grabczuka. To nikt inny jak oni robili sobie szopki z Puławian. Na konwencji Pana Flasińskiego w instytucie takowe zapewnienia padły. Więc z żalami kieruj się ludzi od Jednorękich bandytów.

Zuzia
Zuzia pon., 2009-10-26 15:09

Gruby nie jesteś na bieżąco...

odsyłam do zapoznania się z artykułem w Kurierze Lubelskim ....
http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-78387.html#d...

obwodnica będzie tylko kiedy???
pozdrawiam i czekam a realizację !

Zuzia
Gruby
Gruby wt., 2009-10-27 07:34

"Zuziu" postaraj się kojarzyc fakty i dostrzegać

związek przyczynowo skutkowy. Nie ma pieniędzy na obwodnicę, bo rząd Jarosława Kaczyńskiego wykreślił ją z programu inwestycji planowanych do finansowania!!!
Juz o tym pisałem. Ja sprawę oceniam patrząc na konkretne fakty, a nie zwystępów partyjnych propagandzistów na wyborczych mityngach. Nie jestem z Qrskiego ludu i propagandowej papki nie przyjmuję ;-)

_ _ _ "konieczce" odpuszczę i potraktuje go łagodnie, bo w jego wypowiedzi dostrzegam objawy kompleksu "Grubego" więc z wrodzonej dobroci i ateistycznego miłosierdzia dla bliźnich nie chcę, żeby popadł w ciężkie stadium tego schorzenia. Rozpoznaję objawy, bo w ciągu kilkunastu lat pyszczenia na forach niejednokrotnie napotykałem osobników zapadających na tę chorobę ;-)))*;-)))

_ _ _ Ps.
"konieczko" o maśle mogę porozmawiać w Twoim stylu na przykład na forum Kielce PL. _ _ _
http://forum.www.kielce.pl/viewforum.php?f=1&sid=b30c9ecfe3cab3c3d05ee91...
_ _ _ Jestem tam moderatorem więc bedziesz miał pełną swobode opluwania mnie, a tutaj skupmy sie na komentowaniu merytorycznym, a nie na osobistej pyskówce.
Na przykład w sprawie "jednorękich bandytów chętnie tutaj dowiem się od Ciebie _ _ _ kto z kaczystowskiego rządu Jarosława Kaczyńskiego wykreślił dopłaty z projektu ustawy ZYTY Gilowskiej? ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
piko
piko wt., 2009-10-27 12:08

Wszystkiemu PIS winne?

@Gruby:

Gruby, rząd PISU juz od 2 lat nie rządzi. Obwinianie ich o wszystko robi się niesmaczne, może widzowie Tusk Vision Network 24 by to kupili.... Platforma rządzi i mogli przez 2 lata decyzje PISu zmienić, ale wolą budować stadiony i inne tego typu bzdury...

piko
konieczko
konieczko wt., 2009-10-27 12:19

Gruby mój ty diagnosto

Więcej surowego bez krytycznego spojrzenia na świat. A będziesz mógł oceniać bez zbędnego peowskiego uwielbienia. Dla przypomnienia PiS od 2 lat nie jest przy władzy, od 2 lat nie rozdziela funduszy, od 2 lat nie jest w koalicji rządzącej, itd, itd. Więc zacznij rozumieć otoczenie. To PO w osobie Pana WK jeszcze za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że nie wierzy w zapewnienia o budowie obwodnicy. To nikt inny jak PO zapewniali że jak dojdą do władzy wybudują brakującą obwodnicę. To minister rządu Tuska Pan Grabczuk obiecał w Puławach budowę II etapu obwodnicy do 2012 r. A i żeby nie było że nie mówiłem a raczej pisałem. To głosami PO padły poprawki do budżetu które uwzględniały finansowanie inwestycji w województwie i w Puławach.
Więc pozdrawiam cię gorąco mój ty lekarzu diagnosto. A znasz takie przysłowie
" Lekarzu lecz się sam"?
A do Kielc się nie wybieram wolę nasze Puławy.

truskawa
truskawa wt., 2009-10-27 16:05

Wina PiS

Podoba mi się tok myślenia "Grubego": niema obwodnicy - PiS, nie ma kasy w budżecie PiS, światowy kryzys - PiS ... nagroda nobla dla Obamy ... ... ...PO ;))) Mi chodzi o to, iż niespełnianie obietnic polityków jest już normą i to jest niebezpieczne szkodliwą. Mogą oni paplać co się chce a i tak media zrobia PiaR, wykreują nwą rzeczywistość, a ogłupiali wyborcy zapominają o niespełnionych obietnicach łapiąc się na ich nowe wydanie. Ja się nie godzę na takie traktowanie! A kolega Gruby - no cóż - siedzi w tym po uszy.

Gruby
Gruby wt., 2009-10-27 22:26

"truskawa", cieszę sie, że Ci się podoba!

Ja tez uwielbiam taki oto tok myślenia: _ _ _ Rząd JARK-a wykreślił II etap puławskiej obwodnicy z planu na lata 2007 - 2013 więć odpowiedzialnym za to jest rząd Donka. _ _ _ Kolesie JARK-a wykreślili dopłaty z projektu Zyty Gilowskiej, rzad Tuska je przywrócił i mimo nacisków gangsterów nie zmienił ustawy tak jak kaczysci, ale to rzad Donka jest oskarżany o uleganie mafiozom.
;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
konieczko
konieczko czw., 2009-10-29 12:11

"GRUBY PRZESTAŃ P.....Ć!!!

Koleżko Gruby prosiłem tyle razy patrz na dzień dzisiejszy. Prosiłem mniej masełka a pamięć będzie lepsza. Aty nie tylko swoje, płyta się zacięła.
Więc przypomnę: oto w dniu 6 kwietnia 2009 Poseł PO Włodzimierz Karpiński złożył w sejmie interpelację nr 9084 w sprawie budowy obwodnicy Puław. Ogłoszona w dniu 23-04-2009 na 40 posiedzeniu sejmu. Natomiast w dniu 05-05-2009 nikt inny jak Radosław Stępień - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury udzielił następującej odpowiedzi:
Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury - z upoważnienia ministra -

na interpelację nr 9084

w sprawie budowy obwodnicy Puław

Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając na pismo z dnia 15 kwietnia 2009 r., nr SPS-023-9084/08, w sprawie interpelacji posła Włodzimierza Karpińskiego z dnia 31 marca 2009 r. odnośnie do budowy obwodnicy Puław (II etap), uprzejmie przekazuję następujące informacje.

Budowa obwodnicy Puław (II etap) została ujęta w ˝Programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012˝, zatwierdzonym uchwałą Rady Ministrów nr 163/2007 z dnia 25 września 2007 r. Zgodnie z założeniami ww. programu przedmiotowa inwestycja przewidziana jest na lata 2011-2012, a jej realizacja będzie kosztowała 180 000 tys. zł. Należy zaznaczyć, że obecnie resort infrastruktury pracuje nad aktualizacją ww. programu pod kątem czasu i kosztów realizacji inwestycji.

Pragnę zapewnić, że resort infrastruktury podziela opinię, iż dla sprawnego funkcjonowania układu komunikacyjnego konieczna jest budowa obwodnicy Puław (II etap). W związku z powyższym przygotowane zostały: projekt budowlany, projekt wykonawczy oraz materiały przetargowe. Aktualnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oczekuje na wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska.

Z poważaniem

Podsekretarz stanu

Radosław Stępień

Warszawa, dnia 24 kwietnia 2009 r.
Mam nadzieję że w rozsądny sposób wytłumaczysz w jaki sposób Jarosław Kaczyński były premier zaznaczam BYŁY ma możliwość wykreślenia budowy II etapu obwodnicy Puław. A może kluczyk sobie dorobił, i nocami grasuje i wykreśla?
I jeszcze raz dla przypomnienia:
"Budowa obwodnicy Puław (II etap) została ujęta w ˝Programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012˝, zatwierdzonym uchwałą Rady Ministrów nr 163/2007 z dnia 25 września 2007 r. Zgodnie z założeniami ww. programu przedmiotowa inwestycja przewidziana jest na lata 2011-2012, a jej realizacja będzie kosztowała 180 000 tys. zł."
Pozdrawiam Konieczko.

Gruby
Gruby wt., 2009-11-03 08:48

Trafiony, ale nie całkiem zatopiony ;-)))

„Konieczko” – trzeba było tak – czyli konkretnie - od razu!
Mea culpa. Zaufałem informacji z „Kuriera lubelskiego” zamiast sprawdzić dokładniej w bardziej wiarygodnych źródłach.
Odszczekuję to, co pyszczyłem na temat skreślenia inwestycji przez JARK-a i przepraszam Ciebie, a przede wszystkim Zuzie, za nieuzasadnione w tym przypadku złośliwości wobec Was i innych :-)))

_ _ _ Ale nie jestem całkiem zatopiony, bo zgodnie z uchwałą RP podpisaną przez JARK-a finansowanie tej inwestycji zaplanowano dopiero na lata 2011 – 2012, a wiec to jednak nie Donald a właśnie Jarosław jest odpowiedzialny za to,ze nie ma tych pieniędzy ani w budżecie na 2009 r. ani na 2010 r.
_ _ _ Ma więc rację poseł Karpiński mówiąc: – „Sprawa jest rzeczywiście bardzo trudna. Nie oszukujmy się, nie ma możliwości nieskończonego drukowania pieniędzy Ale może być tak jak w przypadku puławskiego mostu. Inne mosty w większych miastach też były bardzo potrzebne, a to nam udało się zdobyć pieniądze”
_ _ _ _ A posłanka Sadurska zasługuje na „Korwina” udając niedoinformowaną i zdziwioną: - „Już dwa razy pisałam interpelacje i otrzymywałam zapewnienia, że budowa obwodnicy nie jest zagrożona – dziwi się Sadurska.”

_ _ _ Gdzie tu widać zagrożenie, skoro Sadurska otrzymała informację, że zgodnie z uchwałą podjętą przez JEJ rząd budowa II etapu ma się rozpocząć dopiero w 2011 roku!!!

_ _ _ Zamiast wiec kłamliwie oskarżać rząd Tuska i PO o rzekome niedotrzymanie obietnicy należy pochwalić tych, którzy starają się, aby inwestycję rozpocząć o ponad rok WCZESNIEJ niż zaplanował PiS i Jarosław Kaczyński!!!

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
konieczko
konieczko wt., 2009-11-03 14:41

A jednak chyba zatopiony

Miło, że kolega zauważył iż to nie rząd Jarosława Kaczyńskiego stoi za kłopotami z budową obwodnicy. Ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem cytat:"A posłanka Sadurska zasługuje na „Korwina” udając niedoinformowaną i zdziwioną: - „Już dwa razy pisałam interpelacje i otrzymywałam zapewnienia, że budowa obwodnicy nie jest zagrożona – dziwi się Sadurska.” _ _ _ Gdzie tu widać zagrożenie, skoro Sadurska otrzymała informację, że zgodnie z uchwałą podjętą przez JEJ rząd budowa II etapu ma się rozpocząć dopiero w 2011 roku!!! _ _ _ Zamiast wiec kłamliwie oskarżać rząd Tuska i PO o rzekome niedotrzymanie obietnicy należy pochwalić tych, którzy starają się, aby inwestycję rozpocząć o ponad rok WCZESNIEJ niż zaplanował PiS i Jarosław Kaczyński!!!"
We wspomnianej odpowiedzi na interpelację Poseł Sadurskiej Pan Podsekretarz stanu Zbigniew Rapciak stwierdza cytat: "Zachowanie wskazanych terminów umożliwi GDDKiA wcześniejsze rozpoczęcie budowy obwodnicy już w 2010 r. " Tak więc można powiedzieć, że Pan Rapciak zapewnił o wcześniejszym terminie rozpoczęcia budowy obwodnicy. Tak więc chyba nie do końca trafne jest określenie KŁAMLIWE OSKARŻENIE.

Gruby
Gruby wt., 2009-11-03 15:49

Nie ze mną takie numery "koneczko" ;-)))

Zdania wyrwane z konetkstu i fałszujące sens całej wypowiedzi mnie nie zatapiają !!! _ _ _ A wypowiedź brzmiała tak (zaznaczenia wielkimi literami i gwiazdkami moje: _ _ _ "Resort infrastruktury zdaje sobie sprawę z istoty tej drogi dla rozwoju województw Polski wschodniej. Znalazło to odzwierciedlenie w ujęciu inwestycji polegającej na budowie II etapu obwodnicy Puław w przyjętym w dniu 25 września 2007 r. ˝Programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012˝. Obecne stanowisko Ministerstwa Infrastruktury w tej sprawie jest kontynuacją stanowiska prezentowanego wielokrotnie przez byłe Ministerstwo Transportu. Zatem należy stwierdzić, iż w chwili obecnej NIE PRZEWIDUJE SIĘ ZMIAN w ww. programie w zakresie obejmującym realizację inwestycji polegającej na budowie obwodnicy Puław.

Zgodnie z zapisami powołanego programu rozpoczęcie budowy II etapu obwodnicy Puław *nastąpi w 2011 r., natomiast jej zakończenie w roku 2012,*. W chwili obecnej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Przewiduje się, że do końca bieżącego roku przedmiotowa decyzja zostanie uzyskana. Kolejnym etapem procesu przygotowawczego będzie pozyskanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi oraz pozwolenia na budowę. Biorąc pod uwagę zaawansowany proces przygotowywania dokumentacji, należy przypuszczać, iż decyzja o ustaleniu lokalizacji drogi zostanie wydana w II kwartale 2009 r., natomiast pozwolenie na budowę w III kwartale 2009 r. Zachowanie wskazanych terminów umożliwi GDDKiA wcześniejsze rozpoczęcie budowy obwodnicy już w 2010 r.

W świetle powyższego należy zatem stwierdzić, iż w chwili obecnej *nie istnieje niebezpieczeństwo niedotrzymania terminu realizacji tej inwestycji WSKAZANEGO w ˝Programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012*˝.
_ _ _ _ Podsekretarz stanu Zbigniew Rapciak DWUKROTNIE zwraca uwagę,że zgodnie z programem przyjetym przez rzad Jarosława Kaczyńskiego inwestycja ma być realizowana w latach 2011 - 2012 i ze NIE JEST ZAGROZONA. _ _ _ _ _ _ _ Wprawdzie
p. Rapciak sygnalizuje, że po SPEŁNIENIU okreslonych warunką istnieje ewentualna MOŻLIWOŚĆ przyspieszenia realizacji i rozpoczęcia jej już w 2010 r. ale to NIE JEST OBIETNICA, że tak będzie!!!. _ _ _ _ Zwracam uwagę, że taką możliwość p. Rapciak sygnalizował 31 marca 2008 r.. A kilka miesięcy później, jesienią 2008 r. pojawiło się coś takiego jak KRYZYS ŚWIATOWY. _ _ _ Nie dziwie sie, że Ty "koneczko" tego nie zauważyłeś, ale posłanka Sadurska, to przecież mądra kobita, no i była i jest blizej rzadu. Nie dziw się więc, że ja się dziwię temu, że ona sie dziwi ;-))) _ _ _ Ps.