drukuj

Piłka ręczna: Udana runda drużyn młodzieżowych KS "Azoty-Puławy"

Kategorie: Tagi:
Udana runda drużyn młodzieżowych KS "Azoty-Puławy"

Fot. Tomasz Puszka

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek lig wojewódzkich grup młodzieżowych. W rozgrywkach występowało sześć zespołów reprezentujących barwy naszego klubu.
Ze swoimi rówieśnikami na szczeblu wojewódzkim rywalizował zespół juniorów prowadzony przez trenerów Marcina Kurowskiego i Artura Kurowskiego, który święta spędzi na drugim miejscu w tabeli. Niezłymi wynikami mogą pochwalić się też drużyny juniorów młodszych, które są szkolone przez Piotra Dropka i Artura Witkowskiego.

- Nasz pierwszy zespół w tej kategorii również jest obecnie najlepszy w województwie lubelskim i mocno liczymy, że podopieczni Piotra Dropka równie dobrze prezentować się będą na arenie krajowej - mówi Ryszard Antolak, koordynator szkolenia młodzieży w KS "Azoty-Puławy".

- W kategorii młodzików mamy trzy ekipy prowadzone przez Piotra Dropka,, Zbigniewa Dorsa i Krzysztofa Tylutkiego, najlepsza z nich jest obecnie wiceliderem tabeli ligi wojewódzkiej. Zresztą wyniki wszystkich naszych drużyn młodzieżowych były w minionej rundzie zadowalające. Należy podkreślić, że w zasadzie wszystkie z nich wciąż mają realne szanse na awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych - cieszy się Ryszard Antolak, który wraz z Wojciechem Jastrzębskim i Zbigniewem Dorsem dba o rozwój sportowy czterech zespołów dzięciecych - uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

- Praca od najmłodszych lat jest bardzo ważna i daje wszystkim olbrzymią satysfakcję. Jeśli szkolenie odbywa się we właściwy sposób, trenerzy w gimnazjach, szkolący młodzież w klasach sportowych, mogą pracować z ukształtowanymi młodymi zawodnikami - kończy koordynator szkolenia młodzieży w naszym Klubie.

Łącznie szkoleniem w KS "Azoty-Puławy" objętych jest około dwustu młodych adeptów piłki ręcznej. - Liczymy, że nasi wychowankowie zasilą w przyszłości szeregi pierwszego zespołu - mówi Piotr Dropek.

---

Na zdjęciach zdjęcia grupy dzieci z rocznika 2001 i młodszych trenera Ryszarda Antolaka, której treningi odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach od 16 do 17 w sali gier Hali Sportowej MOSiR w Puławach.

Zdjęcia

  • Udana runda drużyn młodzieżowych KS "Azoty-Puławy"
  • Udana runda drużyn młodzieżowych KS "Azoty-Puławy"
  • Udana runda drużyn młodzieżowych KS "Azoty-Puławy"

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać