drukuj

Piłka nożna: Możesz trafić z podwórka na stadion

Zapisy na turniej trwają do końca marca

Fot. Materiały organizatora

Fot. redakcja

Trwają zapisy do XI edycji turnieju „Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku, który jest uznawany za oficjalne mistrzostwa Polski dziewcząt i chłopców U-10. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz UEFA.

Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców do 10 roku życia. Rozgrywki rozpoczną się od meczów na poziomie gminnym i powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich. Zespoły, które zwyciężą w etapie wojewódzkim wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, gdzie będą szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc spotkają się we wrześniu w wielkim finale. Zwycięzcy finałów zdobędą tytuł mistrzów Polski dziewcząt i chłopców U-10.

Główną nagrodą w turnieju jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów świata. Uczestnicy tegorocznej – XI edycji – powalczą o wyjazd na stadion Ajaxu Amsterdam i trening w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata.

Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, głównym celem turnieju jest wyłonienie piłkarskich talentów. – Młodzi piłkarze i piłkarki, z pewnością marzą o wielkiej karierze, grze w reprezentacji Polski oraz na największych europejskich stadionach. Gorąco im tego życzę i wierzę, że mecze turnieju o puchar Tymbarku, będą ich trampoliną do występów na najsławniejszych, piłkarskich obiektach – mówi Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark, głównego sponsora zawodów.

– Warto pamiętać, że piłka nożna to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, a zarazem świetna nauka wartości, na których można budować swoje sportowe sukcesy – dodaje Tomasz Zabielski, koordynator turnieju.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2011 r. Trenerzy lub nauczyciele w-f powinni zgłaszać drużyny składające się z od 6 do 12 zawodników (dziewcząt lub chłopców), wypełniając formularz zgłoszenia na stronie internetowej www.zpodworkanastadion.pl lub wysyłając wypełniony formularz pocztą do Działu UKS przy PZPN, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa lub faksem na nr 22 551-22-40. Każdy trener może zgłosić dowolną liczbę drużyn.

Zdjęcia

  • Zapisy na turniej trwają do końca marca

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
pulawy2010
pulawy2010 śr., 2011-03-23 12:13

...

A już myślałem, że otwierają Stadion-Pomnik w Puławach :(

...