drukuj

Nowy basen w Szkole Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 3 w Puławach

Pływalnia w SP nr 11 w Puławach.

Fot. Beata Kowalska

Po półrocznym remoncie basen w budynku Szkoły Podstawowej nr 11 i Publicznego Gimnazjum nr 3 jest już czynny. Za blisko 4 mln złotych pochodzących z budżetu miasta i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska stał się pływalnią z prawdziwego zdarzenia.

Od teraz, dzięki specjalnemu dźwigowi, mogą z niego korzystać także osoby poruszające się na wózkach. Maluchy, które nie opanowały jeszcze sztuki pływania będą przebywały na bardzo płytkim torze.

Pozostałe pięć torów mierzy od 1,3 do 1,8 metra głębokości. Przed remontem w najgłębszym miejscu było 1,6 metra.

 

Na dnie niecki znajdują się lampy. - Będą włączane wieczorem. Podświetlając dają piękny efekt - opowiada Mirosław Kamola, dyrektor SP nr 11.

 

Wyremontowane zostały także wszystkie szatnie i natryski. Jedna jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

 

Wnętrze zaprojektowane jest w bardzo kolorowej, wesołej kolorystyce. – Teraz aż chce się pływać. Mam nadzieję, że teraz dzieci chętniej będą korzystały z zajęć na basenie. Bo z tym uczestnictwem jest różnie. Bywało i tak, że więcej osób siedziało niż pływało – opowiada Jacek Rudnik, dyrektor PG nr 3 i jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego kończący specjalność jako trener pływania.

 

By nie zmarnować potencjału, dyrektor Rudnik chce iść krok dalej niż szkolny klub sportowy i utworzyć klasę o profilu pływackim.

 

Z pływalni oprócz gospodarzy korzystają także dzieci z SP nr 4, tancerze działającego przy Jedenastce Zespołu Pieśni i Tańca „Grześ” i pracownicy różnych zakładów.

 

Dwa razy w tygodniu skorzystać będą mogli skorzystać z niego także pozostali mieszkańcy miasta, którzy wykupią karnet. Dokładna cena nie jest jeszcze znana. – Poprzednio kosztował 30 zł za dwa wejścia w miesiącu ale teraz, z powodu większego komfortu, podwyższymy tą kwotę - mówi Kamola.

Zdjęcia

  • Pływalnia w SP nr 11 w Puławach.

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać