drukuj

Nowi radni Rady Miasta Puławy (lista radnych)

Tutaj nic się nie zmienia - wszyscy radni ze zdjęcia pozostają w nowej radzie

Od lewej radni PiS: Halina Jarząbek, Teodor Powszedniak i Tomasz Panek. Dalej Sławomir Seredyn z PO (wcześniej Wspólnota Samorządowa) i Grzegorz Zamojski z PSPP (wcześniej WS).

Fot. Paweł Buczkowski

PO - 6 radnych, PiS - 8 radnych, PSPP - 8 radnych, SLD - 1 radny. Tylu radnych będą miały poszczególne kluby w nowej Radzie Miasta Puławy.

Największym zwycięzcą tegorocznych wyborów jest ugrupowanie prezydenta Janusza Grobla. Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej znacznie poprawiło swój wynik sprzed czterech lat. Wtedy miało 4 radnych. Przyciągając na swoje listy radnych byłej Wspólnoty Samorządowej zdobyli w sumie aż 8 miejsc w nowej radzie. Jednak do spokojnego rządzenia, PSPP będzie musiała kontynuować koalicję z PO, które ma 6 radnych.

Również PiS poprawiło swój wynik z poprzednich wyborów (wtedy 7 mandatów - teraz 8).

Nowa rada jest w zdecydowanej większości złożona z radnych poprzedniej kadencji - aż 16 osób i tylko 7 nowych twarzy. W nowej radzie miejsca zabrakło m.in. dla byłych radnych Michała Sadury (285 głosów) czy Waldemara Rejmaka (195 głosów).

Niewiele zwojowało też ugrupowanie Pawła Nocka (95 głosów) - Nasze Puławy Nasza Przyszłość, które zdobyło zaledwie 2,76 proc. głosów i nie miało szans na wejście do rady.

I okręg

Krzysztof Cichoń (PO) - 260 głosów
Ignacy Czeżyk (PiS) - 403
Janusz Grobel (PSPP) - 648 (kiedy zostanie prezydentem na jego miejsce wejdzie kolejna osoba z listy - Bożena Krygier - 80 głosów)
Anna Kędziora (PSPP) - 177
Ryszard Ścibior (PiS) - 201
Zbigniew Śliwiński (PSPP) - 739

II okręg

Anna Dzierżawska (PSPP) - 345
Teresa Gutowska (PO) - 329
Halina Jarząbek (PiS) - 475
Waldemar Kowalczyk (SLD) - 200
Tomasz Kraszewski (PiS) - 269
Sławomir Seredyn (PO) - 435

III okręg

Barbara Bińczak (PO) - 202
Teodor Powszedniak (PiS) - 206
Ryszard Smolak (PSPP) - 208
Elżbieta Szymańska (PSPP) - 667
Stefan Śliwczyński (PiS) - 252

IV okręg

Tamara Jadczyszyn (PO) - 242
Cezary Jędrzejczyk (PO) - 468
Tomasz Panek (PiS) - 345
Andrzej Śliwa (PiS) - 192
Ewa Wójcik (PSPP) - 601 (jeśli zostanie wiceprezydentem Puław na jej miejsce wchodzi następna osoba z listy - Jan Wawer - 119 głosów)
Grzegorz Zamojski (PSPP) - 228

Zdjęcia

  • Tutaj nic się nie zmienia - wszyscy radni ze zdjęcia pozostają w nowej radzie
buczkowski@dziennikwschodni.pl
Paweł Buczkowski
Autor:Paweł Buczkowskigg: GG2706228

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
piko
piko wt., 2010-11-23 10:22

No cóż, Puławiacy lubią "radnych nieporadnych"

Chociaż pozytywnym sygnałem jest negatywna ocena Sadury i Rejmaka i ich brak w Radzie.
Wynik wskazuje jedynie na to, że "naród" nie interesuje się tym co który Radny robi w Radzie, a kluczowym czynnikiem jest duża popularność. Najlepszym przykładem jest Pan Sliwiński - "świetny" aktor, jednakże beznadziejny radny.
Może jednak obecna nowa Rada wykaże się jakąkolwiek aktywnością i będzie zgłaszać własne uchwały a nie tylko głosować co im Grobel każe.

piko
szpak
szpak wt., 2010-11-23 12:53

Radni mogą zgłaszać uchwały jeśli im ktoś napisze.

@piko:

Sami nie mają wiedzy i kwalifikacji, posiadają je urzędnicy, wystarczy że radny zrozumie za czym głosuje. Więcej nie można wymagać.

szpak
wedrowycz
wedrowycz wt., 2010-11-23 11:37

PIS z lepszym wynikiem od PO?

PIS z lepszym wynikiem od PO? Co na to Gruby?

Gruby
Gruby wt., 2010-11-23 11:50

Przecież nie ukrywałem, że głosowałem na PSPP ;-))

@wedrowycz:

A jezeli chodzi o wybory do Rady Miasta, to na te, ktora była pod wzgledem liczby uzyskanych głosów była druga po p. Śliwińskim ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby wt., 2010-11-23 19:43

"wedrowycz", to ordynacja dała ten wynik PiS ;-)

@wedrowycz:

W wyborach do Rady Miasta najwięcej głosów zdobyło PSPP !!!
PiS był dopiero trzeci ;-)))

- PSPP - 5.357 głosów
- PO - 4.988 głosów
- PiS - 4.756 głosów

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
konieczko
konieczko wt., 2010-11-23 12:11

Gruby pretensje do garbatego,

Gruby pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.

Gruby
Gruby wt., 2010-11-23 12:43

A kto tu ma pretensje" Przeciez ja tylko spełniłem miłosierny

@konieczko:

uczynek wzgledem duszy i nieumiejetnego "wędrowycza" pouczyłem go, dlaczego PiS ma tyle samo radnych co PSPP i wiecej niż PO, chociaż uzyskał NAJMNIESZE poparcie z tych trzech ugrupowań ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
wedrowycz
wedrowycz wt., 2010-11-23 23:16

Manipulujesz wynikami. W tych

@Gruby:

Manipulujesz wynikami. W tych wyborach jak i w każdych innych liczą się wyniki a w wyniki czarno na białym pokazują kto ma więcej ludzi w radzie.

Gruby
Gruby śr., 2010-11-24 07:00

Manipulował i kłamał to kandydat PiS na prezydenta miasta,

@wedrowycz:

czyli Starosta Puławski p. Sławomir KAMIŃSKI, gdy w czasie konwencji wwyborczej PiS z udzialem innego kłamcy wyborczego - prezesa PiS Jarosława KACZYŃSKIEGO wciskał kit, ze inwestycja wiślana prezydenta Grobla, to tylko porcik dla łódek, które posiadają tylko nieliczni puławianie.

Manipulant S. KAMIŃSKI ukrywał prawde o tej inwestycji.

A ja piszac o wynikach wyborow do Rady miasta niczego nie ukrywam i pokazuje prawdę .
Wycięzca w tych wyporach jest ugrupowanie prezydenta Grobla, czyli PSPP

Wprawdzie PiS zdobyła tyle samo mandatów co PSPP, ale PSPP uzyskało w wyborach o 12,64% WIECEJ głosów.

Równa z PSPP liczbe mandatów PiS ma tylko dzieki takiej a nie inne ordynacji, a nie liczbie zdobytych głosów :-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Ruwny
Ruwny wt., 2010-11-23 12:33

Lubelszczyzna nie otwiera listy europejskiej biedy tylko dlatego

że do Unii przyjęto Rumunię i Bułgarię a ludzie ciągle glosują tu na pis wiec raczej nic się szybko nie zmieni...

Gruby
Gruby wt., 2010-11-23 12:36

Oto lista radnych w kolejności według liczby uzyskanych głosow

1 Zbigniew Śliwiński 739 PSPP
2 Elżbieta Szymańska 667 PSPP
3 Janusz Grobel 648 PSPP
4 Ewa Wójcik 601 PSPP
5 Halina Jarząbek 475 PiS
6 Cezary Jędrzejczyk 468 PO
7 Sławomir Seredyn 435 PO
8 Ignacy Czeżyk 403 PiS
9 Anna Dzierżawska 345 PSPP
10 Tomasz Panek 345 PiS
11 Teresa Gutowska 329 PO
12 Tomasz Kraszewski 269 PiS
13 Krzysztof Cichoń 260 PO
14 Stefan Śliwczyński 252 PiS
15 Tamara Jadczyszyn 242 PO
16 Grzegorz Zamojski 228 PSPP
17 Ryszard Smolak 208 PSPP
18 Teodor Powszedniak 206 PiS
19 Barbara Bińczak 202 PO
20 Ryszard Ścibior 201 PiS
21 Waldemar Kowalczyk 200 SLD
22 Andrzej Śliwa 192 PiS
23 Anna Kędziora 177 PSPP

Ps.

Mam drobne pytanie.
Dlaczego z SLD jest p. Waldemar Kowalczyk, a nie p. Tomasz Kufel, który uzyskał więcej, bo 229 głosów?

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
szpak
szpak wt., 2010-11-23 12:48

Taka jest ordynacja

@Gruby:

Liczą się głosy w okręgu a nie w jednostce administracyjnej.

szpak
Gruby
Gruby wt., 2010-11-23 12:54

Ale czy to znaczy,że okręg nr 2 jest uprzywilejowany

@szpak:

wobec okregu nr 4? ;-)

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Antyk
Antyk wt., 2010-11-23 13:55

Do Grubego

SLD należy sie jeden mandat. Uzyskuje go ten kandydat, którego okręg uzyskał najwększe poparcie. W tym wypadku lista SLD okręgu nr 2 uzyskała największe poparcie wśród wszystkich list SLD.

Antyk
Gruby
Gruby wt., 2010-11-23 19:42

Dzięki za wyjaśnienie

@Antyk:

Ale to pokazuje, jak absurdalna jest ibecna ordynacja wyborcza do samorzadow.

Moim zdaniem bardziej obiektywne byłoby głosowanie na jedna alfabetyczna liste danego komitetu dla całego miasta, potem proporcjonalny podział mandatów pomiedzy poszczegolne listy oraz przydzielenie przyznanej danemu komitetowi mandatow tymz jego listy, ktorzy zdobyli najwiecek głosow.

Nie uwłaczając tym, ktorzy wejda do rady na miejsce prezydenta Grobla i wiceprezydent Wójcik, to jednak troche to niepowazne,że w Radzie Miasta obok tego kto uzyskał 739 głosów znajdzie sie ktoś kto zdobył tylko 80 głosów poparcia.

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Antyk
Antyk wt., 2010-11-23 20:11

A jeszcze lepiej, gdyby bylo..

@Gruby:

.... 23 obwody (np. poszczególne osiedla Puław) do głosowania . W każdym obwodzie tylko jedna, alfabetycznie ułozona lista z kandydatami z tego obwodu. Radnym zostaje ten, kto otrzyma najwięcej głosów. To byłaby prawdziwa demokracja. A tak otrzymujemy w lokalu wyborczym listę z kandydatami, których w 95% wogóle nie znamy. Niestety, największe partie nie dopuszczą do zmiany ordynacji wyborczej. Obecny system wyborczy powoduje, że głosujemy na partie polityczne a nie na kandydatów.

Antyk
press27
press27 wt., 2010-11-23 17:11

Gruby-POlityczna przechrzta teraz głosuje na prawicę?

ciekawe zjawisko socjologiczne.

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał
Gruby
Gruby wt., 2010-11-23 19:28

Nie ukrywałem, że świadectwo chcrztu z kościoła "na górce"

traktuję tylko jako pamiątke z dzieciństwa ;-)))
Socjolodzy wiedza, że tylko krowa nie zmienia pogladów.
Najwyraźniej na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu nadal jest dużo.... krów
i dlatego w głosowaniu do sejmików PO wygrała z PiS tylko 12:2 ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
baoczka
baoczka śr., 2010-11-24 17:51

A do Sejmiku?

Czy można tez otrzymać listę do Sejmiku Wojewódzkiego?Czy mała kierowniczka z Czrtorycha dostała sie na listę?

Daniel Krawczyk
Daniel Krawczyk śr., 2010-11-24 18:19
Gruby
Gruby śr., 2010-11-24 19:47

Oto lista Sejmiku w kolejnosci wg. liczby uzyskanych głosow ;-)

Grabczuk Krzysztof - 27756 - PO
Sosnowski Sławomir Antoni - 18498 - PSL
Solis Tomasz Piotr - 17567 - PiS
Żuk Krzysztof Jan - 16883 - PO
Babisz Krzysztof - 15109 - PO
Pruszkowski Andrzej Marek - 14131 - PiS
Haidar Riad - 13982 - SLD
Bratkowski Arkadiusz Tomasz - 13471 - PSL
Sobczak Jacek Zdzisław - 12962 - PO
Dudziak Henryk Józef - 12356 - PSL
Olborski Andrzej Feliks - 11546 - PiS
Panasiuk Ewa Teresa - 11417 - PiS
Woźnica Zofia Anna - 10991 - PO
Wojciechowski Marek Grzegorz - 10752 - PiS
Dumkiewicz-Sprawka Ewa - 10015 - PiS
Szwaj Jerzy Ryszard - 9693 - PiS
Soboń Artur - 9126 - PiS
Kapusta Grzegorz Krzysztof - 9119 - PSL
Głuchowski Krzysztof - 8588 - PiS
Frania Jan - 8173 - PiS
Stolarczyk Ireneusz - 7641 - PSL
Rzetelski Piotr Sławomir - 6576 - PSL
Bojarski Krzysztof - 5983 - PO
Trzcińska-Staszczyk Beata Lilianna - 5961 - PO
Romańczuk Andrzej - 5808 - PSL
Czerniak Jacek Andrzej - 5611 - SLD
Mazurek Kazimierz Marian - 5522 - SLD
Broniewicz Bogusław - 5056 - PO
Zając Tomasz Piotr - 4976 - PSL
Kurzępa Irena - 4883 - SLD
Banach Artur - 4443 - PiS
Kowalik Jan - 4151 - PSL
Lisowska Bożena Grażyna - 3556 - PO

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Gruby
Gruby śr., 2010-11-24 19:52

Czy ktoś moze zabezpieczyń nam jasność

Ilu z radnych z list PiS jest już w PJN? ;-)))*;-)))

Przypominam,że wprawdzie p. Kluzik-Rostkowska nie dojechała na konwencje wyborcza PiS w Pulawach, bo gdy była w drodze dowiedziała sie od dziennikarzy TVN,ze ja prezes Lech Kaczyński wykopał z partii, ale przecież do kogoś tu jechała''' ;-)))*;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
press27
press27 czw., 2010-11-25 01:11

Nie wybrali Sadury? A on biedny tak się udzielał dziennikarsko

na MMPuławy...

_______________________________________________________________________ Polska to dziki kraj... tak mawiał ten co go ssał i robił co chciał