drukuj

Nabór do przedszkoli w Puławach. Wystarczy miejsc dla wszystkich

Kategorie: Tagi:
Urzędnicy zapowiadają, że w tym roku wystarczy miejsc w przedszkolach

Fot. redakcja

Od września wszystkie sześciolatki trafią do oddziałów zerówkowych w szkołach. Dzięki temu nie zabraknie miejsca w przedszkolach dla żadnego chętnego malucha.

– Mamy 12 przedszkoli, w których jest 1500 miejsc. W poszczególnych placówkach tych miejsc może zabraknąć dla wszystkich chętnych, ale globalnie mamy zapewnione miejsca dla wszystkich przedszkolaków – zapewnia Stanisław Szajowski, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta w Puławach.

Magistrat z tłokiem w przedszkolach walczył tworząc oddziały zerówkowe w szkołach. Już w ubiegłym roku wysłał do nich połowę wszystkich sześciolatków w Puławach. – W tym roku po raz pierwszy wysyłamy wszystkie dzieci w tym wieku do szkół – wyjaśnia Szajowski. – Dlatego dla 3, 4 i 5-latków miejsc nie zabraknie. Szacujemy, że jest ich mniej niż 1500. Tylko nie koniecznie muszą trafić do tej placówki, którą wybiorą rodzice.

Zapisy do przedszkoli ruszyły 1 marca. Rodzice mają czas na złożenie karty zgłoszeniowej do końca miesiąca. – Niektórzy zapisują dziecko do kilku placówek. Dlatego na początku kwietnia wraz z dyrektorami przedszkoli analizujemy tę sytuację – mówi Szajowski. – Jedyne kryterium, które stosujemy, to faktyczne zamieszkiwanie w Puławach. Przedszkola, jeśli jest taka potrzeba, ustalają dodatkowe wewnętrzne kryteria.

Wszystko wskazuje na to, że w przedszkolach w tym roku tłoku nie będzie. – Mamy 125 miejsc, w tej chwili wpłynęło do nas 60 kart od rodziców. W tym roku odchodzą dwa roczniki do szkoły, a pewnie nie zapiszemy tyle dzieci 3-letnich w ich miejsce – ubolewa Małgorzata Ciupa, dyrektor Przedszkola nr 14 przy ul. Kołłątaja 14. – Poza tym nasze przedszkole jest raczej na uboczu, nie każdemu jest po drodze, mimo że mamy bardzo dobre warunki. Mamy salę gimnastyczną i rekreacyjną, gdzie jest suchy basen z piłeczkami, huśtawki.

W Przedszkolu nr 15 przy ul. Leśnej jest 100 miejsc. Już wpłynęło 68 kart od rodziców. – 67 miejsc zajmą dzieci, które kontynuują u nas edukację. One z automatu zostaną przyjęte, ale ich rodzice również muszą wypełnić kartę – mówi Grażyna Miturska, dyrektor Przedszkola nr 15.

– Do tej pory było więcej chętnych niż miejsc. Teraz odchodzą dzieci 6-letnie i robi się luźniej – zaznacza Iwona Czech, dyrektor Przedszkola nr 7 przy ul. Norwida, gdzie jest 125 miejsc. Gdyby chętnych było więcej, wtedy w pierwszej kolejności zostaną przyjęte 5-latki. Pierwszeństwo mają także dzieci samotnych rodziców, rodziców niepełnosprawnych, pracujących i te, które kontynuują edukację w danej placówce.

W Przedszkolu nr 3 przy ul. Legionu Puławskiego, w którym jest 200 miejsc, na razie rodzice zapisali 120 dzieci. – To dlatego, że nasza placówka jest duża. Mamy 8 oddziałów przedszkolnych i 1 żłobkowy – wyjaśnia Henryka Gawdzik, wicedyrektor Przedszkola nr 3.

Problem mogą mieć rodzice dzieci, które do tej pory chodzą do Przedszkola nr 5 przy ul. Wróblewskiego. Placówka zmieni od września adres. Nowa siedziba będzie się mieścić przy ul. Słowackiego. – Dlatego trudno powiedzieć na razie, ile będzie miejsc. Poza tym niektórzy rodzice już mówią, że nowy budynek jest za daleko dla nich i przeniosą dziecko do innej placówki – mówi Alina Kwit z Przedszkola nr 5.

Komisje rekrutacyjne zakończą pracę 16 kwietnia. Listy przyjętych zostaną wywieszone w placówkach 20 kwietnia o godzinie 9.

ODDZIAŁY ŻŁOBKOWE

* Miejskie Przedszkole nr 3 przy ul. Legionu Puławskiego 8
* Miejskie Przedszkole nr 5 przy ul. Słowackiego 5a (nowy)
* Miejskie Przedszkole nr 13 przy ul. Skłodowskiej 7b
* Miejskie Przedszkole nr 16 przy ul. Krańcowej 9
* Miejskie Przedszkole nr 18 przy ul. Norwida 32 a

PROTESTY RODZICÓW SZEŚCIOLATKÓW

Rodzice dzieci z Przedszkola nr 3 w Puławach protestują przeciwko wysłaniu ich dzieci do oddziału zerówkowego w Szkole Podstawowej nr 11.

– Nadal czekamy na oficjalną odpowiedź od władz miasta. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego wytłumaczenia tej sytuacji – mówi pani Iwona, mama jednego z przedszkolaków.

List do Prezydenta Puław w sprawie Przedszkola nr 3 w Puławach

Zdaniem rodziców, dzieci nie powinny być przenoszone do szkoły, gdyż nie ma tam odpowiednich warunków dla nich. – Szkoły są przepełnione, a przedszkola teraz będą stały puste. To jest bez sensu – podnoszą rodzice. W ubiegłe wakacje wyremontowaliśmy w czynie społecznym salę naszych dzieci, myśląc, że będą z niej korzystały jeszcze dwa lata. Tym bardziej jest to przykre.

Rodzice ponad miesiąc temu wysłali list do prezydenta Puław z podpisami 80 rodziców. – Nadal zbieramy podpisy, nadal będziemy walczyć o to, by nasze dzieci zostały w przedszkolu – mówi pani Iwona.

Tymczasem miasto zapewnia, że zmiany decyzji nie będzie. – Od 7 lat przenosimy oddziały zerówkowe do szkół, by zwalniać miejsce dla młodszych dzieci. To jest ostatni rocznik. Co roku rodzice z jakiegoś przedszkola protestowali, ale gdy zaczynał się wrzesień, nie otrzymałam żadnej skargi dotyczącej tej sytuacji – podkreśla Ewa Wójcik, wiceprezydent Puław. I zapewnia, że Szkoła Podstawowa zostanie dobrze przygotowana na przyjęcie maluchów. Na ten cel w budżecie miasta zagwarantowano 250 tys. zł.

– Dzieci na pewno będą się czuły tam bezpieczne. Będą pod opieką wychowawczyń. A na pewno łatwiej później odnajdą się w szkole – uważa wiceprezydent Wójcik.

Protest rodziców przeciwko przenosinom zerówki do SP 11

Zdjęcia

  • Urzędnicy zapowiadają, że w tym roku wystarczy miejsc w przedszkolach

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Gruby
Gruby sob., 2011-03-19 10:27

Brawo Magdo! To jest rzetelna profesjonalna robota,

a nie histeryczne krzyki i oskarżenia bez znajomosci problemu, prawa i przedstawiania argumentów przeciwnej strony!

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Puławianka75
Puławianka75 sob., 2011-03-19 12:54

BEZ ZNAJOMOŚCI PROBLEMU?

@Gruby:

Słyszałam o dobrym specjaliście, jeśli chcesz mogę spytać znajomego i podam ci telefon, jemu pomógł, a było naprawdę źle...
Pozdrów Pana Prezydenta od nas...

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
Puławianka75
Puławianka75 sob., 2011-03-19 13:16

Pani Magdo!

@Puławianka75:

Dziękujemy za rzetelne pokazanie INFORMACJI O sytuacji jaka ma miejsce obecnie w przedszkolach. Mam wrażenie, że wie pani więcej na ten temat niż UM...
Puławy przekonają się może wreszcie, że miejsc nie brakuje, a w naszym przedszkolu nr 3 na dzień 18 marca jest 120 podań na 200 miejsc... A PRZECIEŻ WIELU RODZICÓW SKŁADA PO KLIKA PODAŃ W RÓŻNYCH PRZEDSZKOLACH, WIĘC NABÓR BĘDZIE MNIEJSZY JESZCZE NIŻ LICZBY WSKAZUJĄ!!!

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
Gruby
Gruby ndz., 2011-03-20 08:41

"Puławianko75", mów co chcesz, ale ja już Wam pomogłem ;-))

@Puławianka75:

Swoimi prowokacyjnymi wypowiedziami spowodowałem, że co trzeźwiejsze z Was zaczęły grzebać w przepisaćh i odkryły to, co ja znacznie wcześniej.
Między innymi to, że sporo spraw o których gardłujecie, to są typu

"Jedna pani drugiej pani w maglu powiedziała" ;-(((

Wyszło na jaw, że niektore rzekome decyzje wcale jeszcze nie są podjęte, a przynajmniej nie znajdują odbicia w dokumentach i aktach normatywnych.

Tak wiec swojego specjalistę, to może poleć ciepiącym na zespół Macierewicza, czyli tym, którym Jarosław Kaczyński i wyżej wymieniony Antoni Macierewicz skutecznie zabełtali w głowie w kitem wstawianym w sprawie wypadku lotniczego w Smoleńsku. :-(((

Ja zaś sugeruję Wam, że zamiast zbierać kolejne setki bezwartościowych podpisów, korzystniej dla Was i Waszej sprawy będzie znalezienie prawnika dobrze orientującego się w sprawach samorządowych.

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Puławianka75
Puławianka75 ndz., 2011-03-20 20:52

NIE TAKI GRUBY "STRASZNY" JAK GO MALUJĄ...

@Gruby:

to prawda, przekopaliśmy sporo papierków i jesteśmy nieżle przygotowani. Osobiście wolę pomoc typu JT, ale niech będzie...
Ale my mamy jeszcze jednego Asa nie chwaląc się.... i tu przydała się moja "profesja" czekamy tylko na odpowiedni moment, żeby wyjąć go z rękawa:)
Wracając do sweterka - czerwony i koniec

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
gin
gin ndz., 2011-03-20 21:27

taktyczny błąd Puławianko75..

@Puławianka75:

a co zrobisz jak twój as okaże się dupkiem żołędnym?
Jak się ma asa, to się nie trąbi na cały stolik.
Kobiety i poker... dokąd ten świat zmierza?

gin-niezależny radykał bez sztandaru
Puławianka75
Puławianka75 ndz., 2011-03-20 21:56

A może właśnie o to chodzi

@gin:

żeby zatrąbić? mówiąc już całkiem łopatologicznie?!!!
Taktyczny błąd czy taktycznie posunięcie? Nie zarzucaj mi, że nie myślę( między wierszami), bo zanim coś tu napiszę zastanawiam się trzy razy.
Jednak cieszy mnie Twoja wypowiedź, bo " uderz w stół, a nożyce się odezwą..." czyli wszystko zgodnie z planem....
Nie doceniacie panowie kobiet, a kobietki są przebiegłe...

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
godziemba
godziemba sob., 2011-03-19 10:39

rodzice którzy nie będą mogli znaleźć miejsca dla swych pociech

będą mieli w Puławach do dyspozycji gigantyczny stadion oraz niedługo dzielnicę rozrywek portowych. WSZYSTKO Z MYŚLĄ O LUDZIACH ;))))

(uwaga ironia - nie wierzcie statystykom, a zwłaszcza od Grobla ;)))



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby sob., 2011-03-19 10:46

Bolandyjczyku, tutaj wszyscy wiedzą, że jesteś niewierzący ;-)

@godziemba:

Przede wszystkim niewierzacy w Polskę i Polaków, w tym również w puławian.
Cóz, polskojezyczne przybłedy często tak mają, że pluja w gniazdo, ktore ich gości :-(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba sob., 2011-03-19 20:27

powyższe bzdury wynikają zapewne z tego, że sowiecki oficer

@Gruby:

słynął w młodości z lokalnego szowinizmu, obawiającego się terroryzowaniem przyjezdnych i stręczeniem ich kobiet - co niestety zostało mu do dzisiaj ;))))

zapewne dlatego też uciekł przed organami ścigania do podobnych sobie darwinistów i wybrał karierę w wojskach okupacyjnych szykowanych do absurdalnej inwazji na Niemcy i Danię przez megalomaniaków z Moskwy. najgorsze, że utrzymanie tej gigantycznej infrastruktury wojennej kosztowało Polaków tyle PKB, że do tej pory nie można podnieść systemu ubezpieczeń społecznych z dna zapaści finansowej. niestety NASZE POLSKIE emerytury przejadły takie sowieckie próżniaki vide XXX - bez wykształcenia, bez moralności, bez tożsamości...

tak więc Ariel - MASZ CEL dla swoich słusznych pretensji w ramach Szanownego Forum ;))))



jam... z tego co mnie boli
JT
JT sob., 2011-03-19 11:25

wszystko pięknie ale

pisałam w innym miejscu, że w ustawie o systemie oświaty zapisano:
"Art. 14a. 1. Rada gminy ustala sieć prowadzonych przez gminę publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych."

Na dzień dzisiejszy nie ma ŻADNEJ uchwały Rady Miasta Puławy, która sankcjonuje utworzenie oddziału przedszkolnego w jakiejkolwiek szkole podstawowej. Czyli skoro nie ma uchwały to BEZPRAWIEM jest zarówno zmuszanie rodziców protestujących umieszczeniu oddziału przedszkolnego w sp11 oraz wszystkich innych oddziałów przedszkolnych, które umieszczono w szkołach na przestrzeni 7 lat jak to się chwali P, Wójcik. Urząd złamał prawo i nadal próbuje je łamać.

Niech rodzice zapytają urząd Miasta o podstawę prawną, na której się opierają by umieścić oddział przedszkolny w szkole podstawowej, skoro Rada Gminy takiej uchwały nie podjęła jeszcze nigdy.

I to załatwia sprawę bo nie mają prawa umieszczać oddziałów przedszkolnych w szkołach bez podjęcia uchwały w tej sprawie.

Puławianka75
Puławianka75 sob., 2011-03-19 12:50

MY TO WIEMY

@JT:

mówiliśmy o tym głośno i co?

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
ABC
ABC sob., 2011-03-19 11:41

Nie ma żadnej uchwały bo już o to pytaliśmy

jak już pisałam pan Szajowski poinformował nas, że "ustalenia są zapisywane w arkuszu organizacji pracy szkoły czy przedszkola zatwierdzanym w formie zarządzenia przez organ prowadzący do 31 maja każdego roku."
Śmieszą mnie te idiotyczne argumenty, że "trzeba zrobić miejsca młodszym dzieciom". Szczególnie jak widać na przykładzie przedszkoli nr 14 i nr 3. Już widać, że będą pustki ale poczekajmy do końca marca :) Wielokrotnie rodzice podkreślali, że gdyby rzeczywiście 6-latki blokowały miejsca dla młodszych dzieci to żadnych protestów by nie było ale nic takiego nie ma miejsca a liczby mówią same za siebie !

JT
JT sob., 2011-03-19 11:59

pan Szajowski nie zna prawa?

może sobie mówić co ślina na język mu przyniesie ale skoro jest zapis w ustawie oświatowej to urząd musi go przestrzegać. Zdziwiłam się bardzo gdy odkryłam, że nie ma uchwały w tej sprawie

I nie ma na co czekać ale zapytać o to przewodniczącą komisji edukacji na posiedzeniu komisji, która ma być jak piszecie w poniedziałek. Zapis ustawy oświatowej jest jasny jak słońce. A radni od tego są w tym również p. Kędziora by strzec prawa a nie klakierować. Przecież każdy radny może złożyć interpelację w tej sprawie by urząd pisemnie podał podstawę prawną umieszczania zerówek w szkołach, której zresztą nie ma :-)

ABC
ABC sob., 2011-03-19 12:17

Masz rację

od dłuższego czasu pilnie studiujemy przepisy prawne dotyczące tego zagadnienia i w odróżnieniu od innych miast, w których decyzje o likwidacji zerówek podjęte zostały przez Radę Miasta i zapisane w formie uchwały, w Puławach nic takiego nie miało miejsca, co nas niezmiernie dziwi....

Puławianka75
Puławianka75 sob., 2011-03-19 12:46

ONI DOBRZE WIEDZĄ CO ROBIĄ....

ale liczą na to, że "ciemny" lud nie zna swoich praw oraz prawa szeroko pojętego...
NIE TYM RAZEM I NIE Z TYMI RODZICAMI!!!
Jesteśmy dobrze przygotowani i jeśli nas nie wysłucha nasza lokalna, to znajdziemy ważniejszych i uważniejszych słuchaczy.
PODKREŚLAM - NIE ZABIERAMY MIEJSC MŁODZSZYM DZIECIOM, BO W PUŁAWACH MIEJSC NIE BRAKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
Puławianka75
Puławianka75 ndz., 2011-03-20 22:32

Dzieci będą pod opieką wychowawczyń - mówi p. Wójcik

no i w razie czego oberwą właśnie one, jak coś się wydarzy, prawda? Nie nie, odpowiadaliby pomysłodawcy .... (ustawa o systemie oświaty art.5 ust.7)

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
marley
marley sob., 2011-03-19 13:27

"A na pewno łatwiej później odnajdą się w szkole "

To proponuję w ogóle zlikwidować przedszkola i 3-latki posłać do szkoły - wtedy dopiero fantastycznie się w szkole odnają i wcześniej przeżyją szok szkolny ;)

JT
JT sob., 2011-03-19 13:47

Puławianko 75

jak to co?

o ile dobrze doczytałam to w ustawie o samorządzie gminnym zapisano, że organem nadzorczym w stosunku do gminy jest m.in wojewoda
(za dużo linków - Paweł Buczkowski)

więc do wojewody można napisać by sprawę sprawdził. Uchwały rady miasta nie ma co jest łamaniem prawa a i zarządzenie prezydenta co podaje p. Szajowski nieprawnie podjęte bez uchwały można zaskarżyć..

Może... pójdźcie tą drogą... parafrazując klasyka :-)

ABC
ABC sob., 2011-03-19 14:02

Napiszemy i do wojewody

@JT:

i wyżej też napiszemy. Jesteśmy właśnie w trakcie redagowania pism :) Jeśli naszym władzom wydaje się, że można z nami pogrywać i nas olewać to się grubo mylą !
Na wczorajszym spotkaniu Posłanka Sadurska wyraźnie powiedziała, że prezydent nie jest zainteresowany rozmowami z nami. Więc my go zainteresujemy :)))))
"Władza ma służyć, a nie panować nad obywatelami" jak powiedział Tusk

marley
marley sob., 2011-03-19 15:38

CBA w Urzędzie Miasta Puławy :)

Za dużo linków na MM Puławy - Paweł Buczkowski

marley
marley sob., 2011-03-19 17:22

nie wiem dlaczego akurat ten link został usunięty

@marley:

ale niech będzie. Zainteresowanym powiem tyle, że informacja na temat wizyty CBA pojawiła się na stronie pulawy.naszemiasto .... ciekawe czego ta kontrola dotyczyła ?

wedrowycz
wedrowycz sob., 2011-03-19 18:00

Może "przetargu" na

@marley:

Może "przetargu" na zaprojektowanie logo miasta Puławy za 127 000 zł...

Puławianka75
Puławianka75 sob., 2011-03-19 20:15

CBA?

@marley:

OJOJOJ...!

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
mazi3845
mazi3845 sob., 2011-03-19 16:40

Do GRUBEGO

podobno miałeś się ujawnić wczoraj na spotkaniu w Domu Chemika z panem posłem Macierewiczem i co ? okazuje się że CIENIAS z Ciebie!!!!!!

mazi3845
Gruby
Gruby sob., 2011-03-19 19:31

"mazi3845", nie obiecywałem, że wejdę na scenę i zakrzyknę:

@mazi3845:

"Patrzajta ludy oto "Gruby"! ;-))))

Byłem, i nie ukrywałem się.
Jak zawsze miałem wpięty znaczek "KŁUS-a", czyli
Kontaktowego ŁUkładu Szklanych

Z pewnośćią zauważył mnie radny p. Czeżyk z ktorym wymienillismy ukłony.
Chyba zauważyła mnie równiez posłanka Sadurska, ale nie popisalem się refleksem i zanim zdążyłem się ukłonić odwróciła wzrok :-(

Myślę, że zidentyfikował mnie również autor artykułu p. Ireneusz Rzepkowski, występujacy w imieniu Puławskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Razem” w JANOWCU
i równocześnie pracownik posłanki Sadurskiej.

Z wrodzoną skromnością uważam, że jestem rozpoznawalny, zwłaszcza, że zawsze, gdy na takich spotkaniach zadaje pytania, to przedstawiam sie z imienia i nazwiiska, a także z pseudonimu.

A zadawałem pytania i przedstawiałem sie między innymi na spotkaniach z prof. J.R. Nowakiem, posłami Kurskim i Macierewiczem, czyli na takich spotkaniach w których uczestniczyli w większosci ci sami co wczoraj. ;-)))

Myślę też, że chyba stosunkowo łatwo zauważyć 93 kg chłopa wysokosci 190 cm pałętajacego sie po sali z aparatem fotograficznym;-)))

Wczoraj, postanowiłem posłowi Macierowiczowi darować zdrowiem, wiec nie startowałem w wyścigu do mikrofonu.
Ciesze się,że udało sie to przedstawicielom tych, co walcża o swoje dzieci w wieku przedszkolnym i niepełnosprawne.
A ja posłowi Macierewiczowi i tak dam popalić na łamach MM Puławy ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
Puławianka75
Puławianka75 sob., 2011-03-19 20:18

A ja taką miałam nadzieję....

@Gruby:

że będzie" patrzajta ludzie otom ja", a tu takie rozczarowanie.... Ale czerwony sweterek beautiful

" Zanim przemówisz - posłuchaj, zanim zareagujesz - pomyśl, zanim się poddasz - spróbuj..."
Gruby
Gruby ndz., 2011-03-20 08:48

"Puławianko75", sama widzisz, że się co do mnie mylisz ;-)*;-)

@Puławianka75:

Nie wiem, jak się nazywa ten odcień czerwieni, ale nazwanie mojego pakistańskiego sweterka czerwonym, to duże uproszczenie ;-)))*;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
feniks749
feniks749 sob., 2011-03-19 17:23

JT

Zapis ustawy oświatowej jest jasny jak słońce ale nie dla wszystkich, jak się okazuje...... albo to będzie oddział przedszkolny, tylko w inny budynku, albo dzieci te rozpoczną naukę w szkole w wieku 6 lat. W obu tych przypadkach nie wymaga to zmiany sieci szkół lub przedszkoli. Sieć dotyczy szkół/przedszkoli a nie oddziałów.

feniks
JT
JT sob., 2011-03-19 17:37

feniksie ileś tam

@feniks749:

Doczytaj sobie przepis ustawy i zobacz jak to wyglada w innych miastach zanim napiszesz bzdurę.

ABC
ABC sob., 2011-03-19 17:59

Rzeczywiście

@JT:

we wszystkich innych miastach taką decyzję podejmowała Rada Gminy podejmując uchwałę. Dlaczego u nas jest inaczej?

JT
JT sob., 2011-03-19 17:31

Panie Buczkowski

Proszę mi wskazać zapis regulaminu, który zabrania umieszczania linków do zewnętrznych stron?

W regulaminie stoi wyraźnie:

XIII. ODPOWIEDZIALNOŚC WŁAŚCICIELA/ADMINISTRATORA
9.Na Platformie mogą się znajdować linki do innych witryn WWW umożliwiające użytkownikom bezpośrednie przejście na inne strony, które są kontrolowane przez firmy inne niż Właściciel / Administrator. Ze względu na brak możliwości wpływu na zawartość lub też sposób korzystania z tych witryn, Właściciel / Administrator nie może być i nie jest odpowiedzialny za zamieszczone na nich treści, ani też za sposób ich wykorzystywania.

a także
VIII.
ZASADY KORZYSTANIA Z PORTALU

5.Dozwolone jest zamieszczanie odnośników prowadzących do udostępnianych na stronach Portalu treści, chyba, że Właściciel w formie oświadczenia postanowi inaczej. Niedopuszczalne jest zamieszczanie odnośników do udostępnianych materiałów, naruszających prawo, prawem chronione dobra osób trzecich, zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje.

Na innych stronach miast w portalu MM takie linki w komentarzach są i jakoś nie są usuwane. Podobnie zresztą wygląda to na każdym portalu gdzie jest mozliwość umieszczania komentarzy.

Linki, które zamieściłam są do oficjalnych stron i nie obrażają nikogo więc nie bardzo rozumiem z jakiego powodu zostały usunięte.

Ponadto jako dziennikarz chyba Pan doskonale wie, że czasem trzeba podać żródło czy własnie link by wypowiedź uwiarygodnić. To jest również kwestią rzetelności tego co się napisało.

Dlatego nie jest dla mnie zrozumiałe dlaczego linki, które można znaleźć w sieci i nie są obraźliwe dla nikogo, pozwala sobie Pan usuwać co nosi znamiona cenzury, która była w tym kraju za poprzedniego systemu.

Paweł Buczkowski
Paweł Buczkowski sob., 2011-03-19 21:08

Linki zewnętrzne osłabiają

@JT:

Linki zewnętrzne osłabiają naszą stronę w wyszukiwarkach internetowych. To jedyny powód, dlaczego je usuwam. Chciałbym, żebyście przywykli do tego, aby pisać o czymś, o co Wam chodzi, a nie po prostu rzucać linkiem. Nie czepiałem się tego wcześniej, ale ostatnio linków było naprawdę za dużo.

godziemba
godziemba ndz., 2011-03-20 07:57

spółki koncernu MECOM zaczynają się zachowywać dość dziwnie

@Paweł Buczkowski:

od czasu Zbrodni w Smoleńsku....

nawet Rzeczpospolita (gdzie MECOM ma 51% udziałów) też ostatnio ocieka żółcią w kwestiach Polskości i Katolicyzmu. to bardzo dziwne ponieważ, przez dłuższy czas gazeta ta dzielnie broniła prawdy o życiu publicznym w Polsce. tuby propagandowe Platformy Obywatelskiej nazywali ją z nienawiścią "gazetą pisowską". tylko dlatego, że nie była antypisowska. zdaje się, że czasy te należą teraz do przeszłości, co wynika z wypowiedzi redaktora naczelnego Lisickiego. Red. Lisicki, chętnie zapraszany do rozmów w stacjach TVN i TVN24, coraz częściej - na razie w umiarkowanym tonie - dołącza do grona osób dezawuujących słowa i poczynania Jarosława Kaczyńskiego i innych działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeczpospolita starała się być pismem pluralistycznym, gdzie obok tekstów Krasnodębskiego, Wildsteina czy Ziemkiewicza zamieszczała dalekie od obiektywizmu artykuły Kuczyńskiego. teraz, w wydaniu internetowym, na czołowym miejscu poleca się lekturę sowieckiego faszysty - Waldemara Kuczyńskiego....

<<
Słuchałem mowy Jarosława Kaczyńskiego w sejmie. Przez minutę był owieczką, ale szybko wredne genywzięły górę i biały puderek opadł ukazując znaną prawdę, w słowach i w wyrazie buźki. Po przemówieniu caudilloklub PiS wybuchł owacją na stojąco – „burnyje i prodołżajuszczijesja apłodismienty, wsie wstajut”. Jarosławie więcej takich mów, by nam nigdy nie wywietrzał do końca zapach IVRP, czyli Chwasta, jak długo będziesz w polityce.
<<

<<
Panie Prezesie, apeluję – nie jako przeciwnik, lecz jako wróg pańskiej IV RP, ale, proszę mi wierzyć, nie Pana osobiście i nie Pana partii, której część Polski potrzebuje – o zastanowienie.
(...)
Niech Pan porzuci zamysły burzenia tego, co jest, i tworzenia czegoś nowego, co Pan uważa za lepsze, ale bardzo wielu Polaków uważa za gorsze.
(...)
Gdyby to się stało, wówczas ostrość sporu politycznego, (...) gwałtownie spadnie. Na czoło wysuną się problemy bliższe codziennemu życiu kraju, zanikać zaczną polityczne wrogości rozkwitłe w klimacie zimnej wojny domowej, a pamięć o Pana zmarłym Bracie będzie mogła być kształtowana w normalnej rzeczowej dyskusji, a nie w szczęku dzid i tarcz.
<<

<<
Od kilkunastu dni głównym tematem politycznym jest gwałtowne zaostrzenie tonu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego
(...)
Lider PiS jako jedyny pośród czynnych i wpływowych polityków ma całościową (nie mylić z detaliczną) wizję państwa, odległą od tego kształtu, który ono ma obecnie. Jej zrealizowanie to cel jego życia, jej niezrealizowanie to klęska jego życia. Tą wizją jest owa IV Rzeczpospolita, której zarysy poznaliśmy i posmakowaliśmy w latach 2005 – 2007. Groźna dla wolności obywatelskich, szkodliwa dla pozycji Polski w świecie, czasami przemilczana, nigdy przez PiS nieodrzucona.
(...)
Coraz częściej więc nasuwa się pytanie, czy odpowiedzialnym za katastrofę nie jest aby Lech Kaczyński.
<<

<<
Otóż SLD i piskorczycy, koncentrując ogień na PO, brzmią dokładnie lub prawie tak samo jak PiS i nie mogą być odbierani inaczej niż jak wzmacniający ofensywę Kaczyńskich na Platformę, w istocie rzeczy, jako ich pomocnicy.

Tą drogą niczego nie osiągną, nie staną się alternatywą dla partii Tuska. Wyborcy, którzy ją popierają, jeśli nawet chcieliby takiej alternatywy, to skutecznej w pierwszym rzędzie w trzymaniu PiS z daleka od wszelkiej władzy wykonawczej, a ewentualnie w dalszej dopiero kolejności w walce z kryzysem i trosce o biednych.

Jeśli przy obecnej nienormalnej scenie politycznej chce się być alternatywą dla strony rządzącej, to trzeba w pierwszym rzędzie wykazać wiarygodnie, że swoimi działaniami nie dopomoże się antyustrojowej opozycji.To trzeba zrobić przede wszystkim, bo nie złe rządzenie Tuska, lecz niebezpieczeństwo Kaczyńskich określa postawę elektoratu PO.establishmentu Kuczyńskiego.

Ale podejścia normalne są dla normalnych sytuacji, a ona przez obecność czyhającego za płotem PiS ze swoją IV RP nie jest normalna.
<<

- to tylko niektóre przykłady buty tego prasowego czekisty...



jam... z tego co mnie boli
marley
marley sob., 2011-03-19 17:36

gin kazał usuwać linki

to pan Buczkowski usuwa. Kim jest ten gin, że ma taki posłuch ?

godziemba
godziemba sob., 2011-03-19 18:04

strasznym

@marley:

bratem w wierze ;))))))



jam... z tego co mnie boli
Paweł Buczkowski
Paweł Buczkowski sob., 2011-03-19 21:27

gin jest takim samym userem,

@marley:

gin jest takim samym userem, jak każdy z Was; generalnie jestem tu dla Was i każdego staram się słuchać i reagować na to co piszecie, chcę też z Wami rozmawiać, jeśli nie podobają Wam się moje działania, piszcie więc

JT
JT ndz., 2011-03-20 11:40

Panie Buczkowski

Pytałam o regulamin, który powinien pan znać. Tu mozna go przeczytać http://www.mmpulawy.pl/regulamin

Nie znalazłam w nim zakazu umieszczania linków a wprost przeciwnie. Ponadto podałam argumenty na uzasadnienie tego, że podanie linku jest czasem niezbędne bo wklejanie w komentarz całości treści, które są w odnośniku zewnętrznym byłoby idiotyczne. Czym innym jest wklejenie linku samego a czym innym wstawienie go dla poparcia czy uwiarygodnienia tego co się pisze. Inne portale MM nie usuwają linków w komentarzach.

Proszę do tego się odnieść a nie zasłaniać śmieszną tezą o osłabianiu strony.

Czy też może napisać do właściciela portalu w tej sprawie by wyjaśnili skoro Pan tego nie potrafi?

Paweł Buczkowski
Paweł Buczkowski ndz., 2011-03-20 13:58

Znam regulamin :) To, co

Znam regulamin :) To, co przytoczyłaś mówi bardziej o tym, że portal nie odpowiada za treści które mogą się pojawić w linkach. A z linkami chodzi po prostu o zdrowy rozsądek. Portal jest ostatnio zasypywany linkami i jako osoba odpowiedzialna za MM muszę trochę to ukrócić. Teza o osłabianiu strony linkami wcale nie jest śmieszna. Powie Ci to każdy, kto zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych.

Ps. Jeśli chcesz skontaktować się z właścicielem portalu, to kontakt znajdziesz na stronie Mediów Regionalnych. Jeśli chcesz jakiś kontakt do mojego przełożonego, napisz na buczkowski@dziennikwschodni.pl przekażę Ci adres e-mailowy.

polak
polak ndz., 2011-03-20 17:00

CBA

W naszym UM muszą się dziać jakieś strasznie ciekawe rzeczy skoro interesuje sie nimi CBA. Może przy okazji zbadają sprawę likwidacji oddziałów dla sześciolatków w puławskich przedszkolach? Skoro mają jakieś luki w jednym miejscu to może oznaczać że w całym UM nie wszystko jest w porządku. Ciekawe co poczną nasi włodarze jeśli okaże się że TAKI wspaniały Urząd jest na bakier z prawem!!! Z własnych doświadczeń wiem że zdarza się to najlepszym...:). I wiem też że niektórzy bardzo umiejętnie potrafią pozamiatać brudy po dywan, byleby był gruby...

siwy71