drukuj

Kurów. Podatek śmieciowy coraz bliżej

Kategorie: Tagi:
Podatek śmieciowy nadchodzi dużymi krokami
Dziś podczas uiszczania opłaty za wodę w ZUK-u zobaczyłem takie oto ogłoszenie:

"ZUK Kurów informuje, iż w 2013 roku opłaty za usługę komunalną (kosz) pobierane będą tylko do końca czerwca, po tej dacie Gmina będzie naliczać podatek za w/w usługę."

Jak wiadomo w całym kraju ma wejść w życie najpóźniej 1 lipca 2013 tak zwany podatek śmieciowy. Wnioskując z ogłoszenia, które widziałem w Zakładzie Komunalnym domyślam się, że ów podatek zbliża się i do naszej gminy wielkimi krokami. Pan w okienku, który pobiera opłaty poinformował mnie, iż w naszej gminie właśnie ma obowiązywać taki podatek od 1 lipca 2013 roku, lecz nie był w stanie określić, w jaki sposób będzie naliczany.

Nieoficjalnie się dowiedziałem, że są dwa projekty naliczania takiego podatku. Pierwszy to taki, iż będziemy płacić od gospodarstwa domowego, lecz kwota nie została jeszcze ustalona, drugi to opłata od domownika i w tym przypadku również nie wiadomo ile ona będzie wynosiła. Nadmienię, że w okolicznych gminach cena waha się ona od 9 do 12 zł od osoby. Obecnie za kosz płacę 15 zł. Moja rodzina składa się z 6 osób, więc biorąc pod uwagę drugi wariant podatku opłata w moim przypadku znacznie wzrośnie. Przykładowo opłata od domownika wynosić będzie 8 zł to prosty rachunek 6 osób x 8 zł = 48 zł podatku, co miesiąc. Mój budżet domowy ucierpi o 33 zł w skali miesiąca, co nie wróży nic dobrego.

Po drugie, co będzie z Zakładem Komunalnym skoro ma już nie świadczyć usług? Czyżby nadchodzący rok 2013 nie był zbyt pomyślny dla pracowników ZUK Kurów?

Korzystając z okazji życzę Wszystkim Wesołych Świąt.

Zdjęcia

  • Podatek śmieciowy nadchodzi dużymi krokami
J 23
Autor:J 23

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
kris
kris wt., 2012-12-18 13:49

ZUK

ZUK Kurów dalej będzie odbierał śmieci tylko płacić się będzie do gminy

andrzej.przychodzen.79
andrzej.przycho... wt., 2012-12-18 15:44

podatek

@kris:

Kolega nie jest chyba do końca poinformowany jak to naprawdę będzie.... Aby ZUK mógł od lipca 2013rok nadal świadczyć usługę z zakresu zbiórki odpadów komunalnych to w pierwszej kolejności musi być przekształcony w spółkę po to aby mógł wystartować w przetargu, który Gmina ogłosi na przełomie kwietnia - maja 2013. Następnie aby ZUK Kurów mógł kontynuować wywóz odpadów musi ten przetarg jeszcze wygrać....  Co do płatności to zgoda, od 1 lipca 2013 mieszkańcy Gminy Kurów będą płacić podatek do Gminy.  Zaznaczę jeszcze, że ten cały podatek śmieciowy to nie wymysł Zuk-u  ani Gminy Kurów...

Dodam jeszcze, że gdyby ludzie podpisali by umowy z firmami komunalnymi i frekwencja uczestniczących w zbiórce w każdej Gminie wynosiła by około 80% to Sejm nie musiał by wprowadzać podatku śmieciowego.

krzychu2078
krzychu2078 wt., 2012-12-18 15:26

ZUK o ile...

ZUK Kurów nadal będzie odbierać o ile... o ile wygra przetarg na odbiór śmieci, jakie wg ustawy ma obowiązek ogłosić gmina...

Pietras1988
Pietras1988 wt., 2012-12-18 15:35

To chyba nieaktualne...

@krzychu2078:

W konkurencji Dziennika Wschodniego napisali, że gmina nie będzie przekształcała ZUK w spółkę, bo jej się to nie opłaci, tak więc ta instytucja nie będzie mogła stanąć do przetargu, a co za tym idzie, ZUK prawdopodobnie nie będzie odbierał śmieci.

Piotr Siczek, http://pl.kurow.wikia.com - Twój serwis o gminie Kurów
andrzej.przychodzen.79
andrzej.przycho... wt., 2012-12-18 15:47

Nie ma tam stwierdzenia, że

@Pietras1988:

Nie ma tam stwierdzenia, że Wójt nie przekształci ZUK-u. Takich decyzji nie podejmuje się pochopnie...

Pietras1988
Pietras1988 śr., 2012-12-19 00:14

Zgadza się

@andrzej.przycho...:

Napisałem tak, jaka decyzja jest na chwilę obecną. Zobaczymy jak to będzie...

Piotr Siczek, http://pl.kurow.wikia.com - Twój serwis o gminie Kurów
gomoria
gomoria wt., 2012-12-18 19:25

Pora na radnych

a może już nie łoić więcej?
CO nam jeszcze ukradniecie katole

biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza
gebels
gebels wt., 2012-12-18 20:35

efektem tych zmian

Efektem tych zmian będzie kombinowanie i powstawanie dzikich wysypisk. Nic nie dzieje się przypadkiem , ktoś w tym ma interes.

obcy
obcy wt., 2012-12-18 20:53

jesteś tego pewny?

@gebels:

dlaczego niby mają powstawać dzikie wysypiska a ludziska mają kombinować - zapłacą podatek śmieciowy, schowają śmieci i będą je potem wywozić na dzikie wysypisko?!

MMP
gebels
gebels śr., 2012-12-19 10:42

pożyjemy zobaczymy

@obcy:

wszystko jest zależne jaką forme będzie miał podatek - jeżeli od osoby to zacznie zgłaszanie się że dzieci tu nie mieszkają itd itd i w sumie z np 6 osobowej rodziny opłata bedzie za dwie głowy mały kosz przed domem wystawiony a reszta w zimie do pieca co się da a w lecie podrzucanie do śmietników osiedlowych bądz po rowach , lasach

andrzej.przychodzen.79
andrzej.przycho... wt., 2012-12-18 22:42

Jakich dzikich wysypisk?

@gebels:

Jakich dzikich wysypisk? Skoro zapłacisz za śmieci i zabiorą je z pod twojego domu... no chyba, że  będziesz wolał zapłacić i sam wieźć je do lasu? chyba coś z tobą nie halo....

gebels
gebels śr., 2012-12-19 11:14

teraz też płacą :)

@andrzej.przycho...:

teraz też ludzie płacą :) , wszystko zależne jest od formy w jaki sposób gospodarstwa domowe będą rozliczane

andrzej.przychodzen.79
andrzej.przycho... śr., 2012-12-19 12:36

Zgadza się płacą ale tylko ci

@gebels:

Zgadza się płacą ale tylko ci co mają podpisaną umowę z ZUK-iem na odbiór odpadów, a reszta mieszkańców nie płaci ponieważ nie mają umowy... co robią z odpadami tego nikt nie wie ale wiadomo jedno dzięki takim jak oni powstają dzikie wysypiska.... Od 1 lipca 2013 roku płacic bedzie każdy bez wzgledu czy miał umowę czy jej nie miał, dzięki takiemu podatkowi dzikie wysypiska zostaną zlikwidowane.
Po co ma ktoś ryzykować i wieźć śmieci do lasu jak i tak za nie zapłaci :-)

rahciah7
rahciah7 śr., 2012-12-19 10:48

ZUK na BRUK

Wesołych i "Spokojnych"  Świąt
No to teraz zobaczymy jak się nasz ZUK weźmie za robotę! Albo do likwidacji jak nie wygra przetargu bo kryterium będzie jak zwykle cena! Powodzenia w pośredniaku mądrale z ZUKU

andrzej.przychodzen.79
andrzej.przycho... śr., 2012-12-19 12:37

Widzę, że jesteś strasznie

@rahciah7:

Widzę, że jesteś strasznie mądry....

rahciah7
rahciah7 śr., 2012-12-19 16:30

A ty strasznie się udzielasz

@andrzej.przycho...:

A ty strasznie się udzielasz w tym temacie czyżby palił się grunt pod nogami kolego z okienka !?!
Już wyobrażam sobie jak mieliby kogoś zwolnić to pewnie nie ciebie i pewnie wiesz dlaczego !

Ps.
     Proszę o nie korzystanie z internetu w celach prywatnych w godzinach pracy tylko o wykonywanie czynności służbowych !!!

J 23
J 23 śr., 2012-12-19 18:39

Twoja inteligencja mnie

@rahciah7:

Twoja inteligencja mnie poraża !!!! za 2 lata odbędą się wybory na Wójta, startuje bo twój geniusz się marnuje.... :-)

Marność nad marnościami i wszystko marność....
gomoria
gomoria śr., 2012-12-19 14:06

Biurokracja...

...zabija wszelką działalność,bo niszczy energię.
Biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza,dublowane stanowiska,bezproduktywne i niepotrzebne,bo Gmina ma księgowego i kasjera

biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza
andrzej.przychodzen.79
andrzej.przycho... śr., 2012-12-19 14:14

Takich nie mają :-) a po

@gomoria:

Takich nie mają :-) a po drugie to zwolnic księgowego i kasjera ponieważ Bożenka ma kogoś na ich miejsca hehehe

J 23
J 23 śr., 2012-12-19 14:41

Nie bądź złośliwy, koleżanka

@andrzej.przycho...:

Nie bądź złośliwy, koleżanka Bożenka ma pewnie jakiś uraz do Zuk-u. Czasami kolega nie jest tam kasjerem?? :-)

Marność nad marnościami i wszystko marność....
gomoria
gomoria czw., 2012-12-20 18:37

APOCO mi papierki

@andrzej.przycho...:

redukcja urzędników przypomina strzyżenie prosiąt:wełny mało,wrzasku dużo

biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza
J 23
J 23 śr., 2012-12-19 14:35

Bożenko idąc Twoim tokiem

@gomoria:

Bożenko idąc Twoim tokiem myślenia to księgowych z OPS-u, GOK-u Przedszkola, Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum również trzeba QUT ponieważ jest księgowy w Gminie, to nie o to chodzi i odbiegamy znacznie od tematu.

Marność nad marnościami i wszystko marność....
gomoria
gomoria czw., 2012-12-20 18:48

AOCO chodzi

@J 23:

im więcej urzędów,tym więcej czasu się marnuje
mam swój rozum i nie potrzebuję waszych paragrafów umów i papirów aby żyć
trzeba qut qut qut powystrzelać jak tvn

biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza
Kurowski
Kurowski sob., 2012-12-22 08:50

Gomoria, przydałoby ci się

@gomoria:

Gomoria, przydałoby ci się więcej samodzielności w myśleniu, mówisz znanymi zdaniami innych ludzi.Plagiaciki rzucamy, co?
Czy to co piszesz można nazwać komentarzem? Cytujesz, zlepiasz w cytaty, udajesz ,że to twoje przemyślenia tylko po to  aby dowalić. Wiesz, co to są  prawa autorskie?
Oto, co znalazłem  w wikicytatach :

"Redukcja liczby urzędników przypomina mi strzyżenie prosiąt: wełny mało, wrzasku dużo.”

Nikita Biełych , gubernator obwodu kirowskiego

Biurokracja zabija wszelką działalność, bo niszczy energię.” Jan Fedorowicz

 

Biurokracja to dobrze zrganizowana zaraza.” Cyryl Parkinson

 

gomoria
gomoria wt., 2012-12-25 07:41

to wszystko prawda i mądrości

@Kurowski:

to wszystko prawda i mądrości ludzi piętnujących bezsens tak stworzonego świata
korupcja niedorzeczne przepisy niesprawiedliwość społeczna,a bidny lud zawsze przegrany
Nie przejmuj się tak za bardzo bo  nas nie będzie a ten syf odziedziczą nasze dzieci
Głupich nie sieją więc ten ciemnogród będzie trwał jeszcze 100 lat Olać to!

biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza
kanapa
kanapa śr., 2012-12-19 14:53

.

Głupota ,niektórych naprawdę mnie przeraża. Cieszą sie, ze nakładaja na nas nowy podatek, pozniej dziwią sie, ze w kraju bida.

kazimierzanin
kazimierzanin śr., 2012-12-19 15:56

Najważniejsze że tym co

@kanapa:

Najważniejsze że tym co nakładają na nas te nowe podatki wcale nie dzieje się bida. Ani wszelkiej maści pasożytom, biurwokratom,  urzędasom i mafijnym korporacjom i złodziejskim bankom które finasujemy z naszych haraczy. My całej tej bandzie służmy i tylko i wyłacznie po to istniejemy! Taka jest niestety smutna prawda....

J 23
J 23 śr., 2012-12-19 18:37

Dzięki temu podatkowi

@kanapa:

Dzięki temu podatkowi zaoszczędzisz ale skoro tego nie pojmujesz to świadczy tylko o twojej inteligencji.

Marność nad marnościami i wszystko marność....
kanapa
kanapa ndz., 2012-12-23 08:14

^J23

@J 23:

Typowy polaczek;) wrzuty na moją inteligencję ;p Sam piszesz, że opłata wzrośnie nawet dwukrotnie, więc wytłumacz mi proszę jak wydając zamiast 15 - 30 zł, zaoszczędzę.

kanapa
kanapa śr., 2012-12-19 16:03

.

Tak jest bo lud prosty i głupi. Mysli, ze tak jest i tak byc musi, łoją w roznej masci podatkach 70% tego co zarabiamy, to jeszcza dowala podatek smieciowy, a ciemnogród sie cieszy

J 23
J 23 śr., 2012-12-19 18:33

Fajnie, że nazywasz rzeczy po

@kanapa:

Fajnie, że nazywasz rzeczy po imieniu i pasuje to do ciebie w 100%, obecnie płacimy 15zł za pojemnik 240litrów dziś mój sąsiad radny oznajmił mi, że w Gminie Kurów ma być 20zł od gospodarstwa z selektywną zbiórką i 30zł bez selektywnej, więc bedzie lepiej bo dokładamy 5zł i zabierają wszystko co wystawisz bez limitu. "kanapa" radzę zastanów się nad swoimi wypowiedziami ponieważ piszesz same pierdoły i wprowadzasz ludzi w błąd!!!!!

Podatek śmieciowy spowoduje to, że znikną dzikie wysypiska i zbiórką będzie objęta cała Gmina, dla nas mieszkańców również wyjdzie to na plus bo dokładamy 5zł i wszystko to co wystawimy z pod naszego domu znika...

Marność nad marnościami i wszystko marność....
kanapa
kanapa czw., 2012-12-20 08:18

.

@J 23:

JEzeli to co mowisz jest prawda to moge powiedziec jedno-skandal. Po 1 skoro 30 bez selektrywnej, dopłace drugie tyle. Po 2 podatek ustalony odgórnie ??od gospodarstwa domowego?? czyli babcia mieszkajaca sama zapłaci tyle samo co 6 osobowa rodzina? kpisz sobie. Socjalizm, czego to ludzie nie wymysla.

J 23
J 23 czw., 2012-12-20 09:20

Tu się z Tobą zgadzam,

@kanapa:

Tu się z Tobą zgadzam, wprowadzenie opłaty od gospodarstwa nie jest zbyt uczciwe.

Marność nad marnościami i wszystko marność....
rahciah7
rahciah7 czw., 2012-12-20 09:30

Może to trochę

@kanapa:

Może to trochę niesprawiedliwe ale jeśli moja 4 os. rodzina ma płacić 20zł za 240l. kosz a przykładowa babcia też 20zł za ten sam kosz pod warunkiem że produkujemy tyle samo śmieci to chyba sprawiedliwe ? Gorzej byłoby w przypadku opłaty za osobę np. 10zł  ja 40zł babcia 10zł za tą samą ilość wyprodukowanych śmieci ! Więc co lepsze co gorsze decyzja i tak należy do gminy i naszych radnych których sami wybraliśmy.

kazimierzanin
kazimierzanin śr., 2012-12-19 16:17

Bo lud nie jest

Bo lud nie jest zainteresowany sprawami społecznymi nawet tymi które biją go bezposrednio po żołądzie. Idź na sesje rady gminy, miasta, powiatu. Zobacz czy ktos tam przychodzi, cos chce zmienić? Przecierz tu na dole lęgną się juz najbardziej kuriozalne i ochydne projekty dotyczące nas bezposrednio. Ale nikogo to nie intersuje. Nawet lokalne tv tego nie filmuja tylko puszczaja durnoty. A radni staja się oderwani od rzeczywistości uchwalają patologię kwalfikującą się pod kryminał bo nikogo poza nimi to nie obchodzi. Ryba gnije od głowy. Więc sie nie dziw że mamy Polskę jaką mamy.

J 23
J 23 śr., 2012-12-19 18:35

Polską dowodzi kapitan

@kazimierzanin:

Polską dowodzi kapitan Tusk.... to jego wina :-) (jak zwykle)

Marność nad marnościami i wszystko marność....
kazimierzanin
kazimierzanin śr., 2012-12-19 18:51

J23 TROCHE NIETAKTEM JEST

@J 23:

J23 TROCHE NIETAKTEM JEST DAWANIE SOBIE SAMEMU PUNKTÓW. Nie osmieszaj siebie i innych urzedasów bo miara się przebiera! 

J 23
J 23 czw., 2012-12-20 09:25

Kazik ja nikogo nie obrażam a

@kazimierzanin:

Kazik ja nikogo nie obrażam a ni się nie kompromituje ale mam wrażenie, że ty to właśnie robisz wstawiając tutaj twoje wywody... Jesteś taki mądry to zasiądź w radzie gminy, miasta czy gdzie tam wolisz a wtedy pogadamy...  Już nie jeden był taki mądry jak ty, np. obecny minister zdrowia jak był w opozycji to wieszał psy a obecnie co robi? słucha jak się na nim wiesza psy!!!

Marność nad marnościami i wszystko marność....
kanapa
kanapa śr., 2012-12-19 16:37

.

Ale czy ja sie dziwie? nie. Doskonale zdaje sobie sprawe z przyczyn takiego stanu rzeczy.

observer
observer śr., 2012-12-26 17:29

KOLEJNY PODATEK !!!!

Logicznym się wydaje aby nie był to podatek, tylko odpłatność za wyprodukowane odpady. Produkujesz dużo dużo płacisz, mało mało płacisz. Na pewno nie jest wyjściem nakładanie na i tak już zubożone społeczeństwo, kolejnego podatku. Oczywiście istnieje uzasadniona obawa że ubodzy Polacy będą się pozbywać śmieci na dzikich wysypiskach za darmo. Ale nie jest wyjściem tworzenie nowych zakazów i nakazów. Wyjściem jest utworzenie ekonomicznych podstaw godnej egzystencji człowieka przez rządy krajów. Wtedy jak każdy godnie zarobi, nie będzie sobie zawracał głowy pozbywaniem się odpadów na lewo, tylko spokojnie zapłaci za usługę utylizacji odpowiednio do ilości wyprodukowanych odpadów.

J 23
J 23 czw., 2012-12-27 13:42

Nie rozumiem tego co

@observer:

Nie rozumiem tego co napisałeś!!!
Oczywiście istnieje uzasadniona obawa że ubodzy Polacy będą się pozbywać śmieci na dzikich wysypiskach za darmo. - wywiezie do lasu ale i tak za to zapłaci, wiec po co ryzykować?

Marność nad marnościami i wszystko marność....
rahciah7
rahciah7 pt., 2012-12-28 21:51

Czy był ktoś na sesji

Wiecie jakie zapadły decyzje na 21 sesji rady gminy Kurów która takowa się dziś odbyła ?