drukuj

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Zaproszenie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Zaproszenie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Fot. godziemba

Zaproszenie do Krucjaty przeznaczone jest dla tych Chrześcijan, którzy chcieliby swoją Modlitwą wygenerować przemiany pozytywne z punktu widzenia wspólnoty Polskich Katolików.

Krucjata wzorowana jest na Węgierskiej Inicjatywie, do której w Budapeszcie dnia 20 sierpnia 2006 r. zaprosili Wiernych arcybiskup Esztergom i węgierski prymas Peter Erdöw. Kazania wygłoszone w dniu św. Stefana, króla i patrona Węgier zawierała diagnozę stanu duchowego społeczeństwa. Obaj duchowni byli zgodni:

  • życie publiczne zostało zdominowane przez „osobiste ambicje i płaski materializm";
  • najbardziej wartościowi, szlachetni ludzie zostali zepchnięci na margines;
  • trwa wyprzedaż niedawnych ideałów;
  • stworzony został „aspołeczny kodeks zachowań pozbawiony wszelkich hamulców";
  • nie ma idei scalającej wszystkich obywateli;
  • państwo stało się ofiarą łupu partii, dla których nie liczy się dobro wspólne, a jedynie władza;
  • w gospodarce triumfuje model bezwzględnej walki drapieżników;
  • a proponowana wizja przyszłości to "relatywizm, apoteoza sukcesu, bogactwa, miraż łatwego życia bez rozterek sumienia".

Widząc kryzys ideowy i moralny węgierskiego społeczeństwa Episkopat Węgier nie pozostał bezczynny. Ogłosił Rok Odnowy Duchowej Narodu i wezwał wszystkich do krucjaty modlitewnej w intencji ojczyzny. Kardynał Erdö przypomniał słowa, jakie wypowiedział w październiku 1945 roku jego poprzednik, ówczesny prymas Węgier (więziony i torturowany przez komunistyczne władze) Jozsef Mindszenty. Otóż ten męczennik czasów stalinowskich powiedział, że będzie spokojny o los Węgier, jeżeli znajdzie się milion ludzi, którzy będą się modlić w intencji ojczyzny. Wielkim zaskoczeniem było, gdy mocno zlaicyzowane społeczeństwo węgierskie masowo odpowiedziało na to wezwanie. Około 1.200.000 Węgrów zadeklarowało, że będzie się modlić o odnowę moralną narodu. W całym kraju odnotowano niespotykane do tej pory zjawisko – proboszczowie zaczęli informować, że wierni masowo zamawiają Msze za Ojczyznę.

Polska Krucjata Różańcowa za Ojczyznę została zainicjowana na Jasnej Górze 14 lipca br. podczas ogólnopolskiego spotkania organizacyjno-informacyjnego, na które przybyło ponad 80 osób z różnych stron Polski i z różnych wspólnot modlitewnych, min. z Jasnogórskich Rodzin Różańcowych. Spotkanie oczywiście rozpoczęło się Mszą Św., którą koncelebrowało pięciu kapłanów, a homilię wygłosił ks. Łukasz Kadziński. Po Mszy Świętej ks. Stanisław Małkowski opisał zagrożenia przed jakimi stoi Polska i następnie zebrani zapoznali się z hasłem i intencją modlitewną Krucjaty. Jakub Sawicki przedstawił Sekretariat Krucjaty, sposób jego funkcjonowania oraz roli służebnej wobec osób i wspólnot przystępujących do Krucjaty.

Wszyscy zebrani byli zgodni, aby na wzór węgierski podjąć Krucjatę Różańcową w intencji Polski.

Hasło Krucjaty Różańcowej to: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi.

Intencja, w której odmawiamy przynajmniej jedną dziesiątkę dziennie lub dodajemy do dotychczas odmawianych intencji to: Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Po spotkaniu na dobry początek wspólnie odmówiono Różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez o. Bogumiła Schaba z Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Więcej szczegółów nt. Akcji tutaj: http://www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Serdecznie Zapraszam!

Zdjęcia

  • Zaproszenie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę
  • Zaproszenie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę
Katolik Narodowiec - neofita samoistny
godziemba
Autor:godziemba

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
godziemba
godziemba sob., 2011-07-23 19:42

módlmy się, gdyż najwyraźniej nadchodzi czas prześladowań

znakiem dla Chrześcijan niech będzie globalny komentarz do zamachu w Norwegii na wyspie Utoya. 22-VII-2011r dokonał go Anders Behring Breivik - MASON, a media informują jedynie o jego rzekomo skrajnie prawicowych i chrześcijańskich inklinacjach:
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/sprawca-zamachow-w-norwegii...
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/533261,zamachy_w_norwegii...

na szczęście w jego zarchiwizowanym profilu z facebooka zachowało się zdjęcie w fartuchu loży masońskiej, której był członkiem III stopnia:
http://www.solidprinciples.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/Anders-Be...

czy to nie jest dowód, że media uporczywie szukają pretekstu do prześladowań ???

czy to nie jest powód do zmartwień dla każdego Chrześcijanina ???

ps.
dla odmiany "dziennikarze" dziwnym zbiegiem okoliczności zapomnieli o fakcie, że 21-VII-2011r. Jonas Gahr Store (MSZ Norwegii) na tej samej wyspie i przed tą samą młodzieżą (do której 22-go strzelał zamachowiec) publicznie potępił Izrael i poparł Palestynę:
http://www.americanpendulum.com/2011/07/pro-palestinian-rally-at-norway-...
<<
Jonas Gahr Store: – The occupation must end, the wall must be demolished and it must happen now
21. July 2011, at. 5:42 p.m

The Foreign Minister was met with claims that Norway must recognize a Palestinian state when he visited the Labour Youth League summer camp Thursday.
<<
- nie będę tego komentował, ale proszę o niezwłoczne przekazywanie przemilczanych w mediach informacji innym Polakom - "prawda was wyzwoli"... (J 8,32).



jam... z tego co mnie boli
KSW
KSW sob., 2011-07-23 16:38

.......

Inicjatywa jak najbardziej słuszna. Ja ze swojej strony polecam takze zatroskanym o losy Ojczyzny, tę o to modlitwę http://www.legitymizm.org/litania

www.autonom.pl
godziemba
godziemba sob., 2011-07-23 17:45

piękna modlitwa, Bóg zapłać :)))

@KSW:

nie wiedziałem, że Monarchiści już wiodą prym w modlitwach o Ojczyznę ;)))



jam... z tego co mnie boli
gin
gin sob., 2011-07-23 19:51

byłaby słuszna, gdyby nie

autor, o poziomie hipokryzji graniczącej z głupotą.
Wyrządza narodowi i współwyznawcą więcej szkód niż dobrego.

gin-niezależny radykał bez sztandaru
godziemba
godziemba sob., 2011-07-23 21:00

jako Chrześcijanin muszę przyjmować obelgi z pokorą

@gin:

ale obawiam się, że gin prezentuje typ osobowości charakterystyczny dla zamachowca z Utoya. wszak ofiarami byli głównie członkowie Sosialistisk Venstreparti pod przewodnictwem Kristin Halvorsen, która namawiała do głosowania za akcją militarną przeciwko Izraelowi, w przypadku gdy ten zaatakuje Hamas w Gazie.
http://europenews.dk/en/node/41655.
owo głosowanie miałoby nastąpić wkrótce podczas corocznej konwencji, gdyż norwescy socjaliści są zbulwersowani bombardowaniami Libii i brakiem reakcji na bandytyzm Izraela.

- ergo - polecam "gina" odpowiednim służbom, które zapewne od dawna monitorują portal MMPulawy ;)))

ps.
Wczorajszy zamachowiec, zapewne w reakcji na radykalną, antysyjonistyczną postawę norweskich polityków, pisał na swoim:
„Czy nie byłoby dobrze, teraz gdy wycofano izraelskie wojska pokojowe z Gazy, skierować je do Norwegii? Benjamin Netanyahu mógłby wysłać wysłanników by stworzyć granicę i przeznaczyć południową Szwecję dla Muzułmanów”.
http://www.nationell.nu/2011/07/23/extra-sionistisk-frimurare-gripen-for...
jeszcze raz przypominam kim był ten terrorysta:
- aktywnym syjonistą i blogerem o nastawieniu antymuzułmańskim
- prowadził ekstremistyczny blog syjonistyczny Fjordman gdzie pisze m.in., że „Europa zginęła w Auschwitz”.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fjordman
- pisał też w nacjonalistycznym Realisten.se, gdzie jego publikacje mają charakter antymuzułmański, wzorując się na Winstonie Churchillu, Franzu Kafce oraz niemieckim partyzancie antynazistowskim działającym na terenie Norwegii - Max'ie Manusie.
- był masonem, członkiem loży „Søilene”.
http://forum.davidicke.com/showthread.php?p=1060062474

od razu widać, że dossier Anders'a Behring Breivik pasuje najbardziej do kota Bazyla i Gina...



jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl ndz., 2011-07-24 09:27

Ględziębo spójrz w lustro

@godziemba:

Ględziębo spójrz w lustro dossier, Anders'a Behring Breivik jak najbardziej pasuje do ciebie kabotynie Ględziębo

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
wedrowycz
wedrowycz pon., 2011-07-25 09:17

Zwłaszcza, że jego

@Bazyl:

Zwłaszcza, że jego facebookowy profil założono tuż po jego ujęciu. Nie ma to jak manipulacja faktami...

miras68
miras68 pt., 2011-12-09 19:20

"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju

@gin:

"Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego."

Józef Beck (1894–1944) – polski polityk, dyplomata, wojskowy (pułkownik dyplomowany), bliski współpracownik Józefa Piłsudskiego.

Źródło: Władysław Pobóg – Malinowski, Na rumuńskim rozdrożu (fragmenty wspomnień), Warszawa 1990, s. 81, Warszawska Oficyna Wydawnicza GRYF.

KSW
KSW sob., 2011-07-23 22:33

<<<

Drogi godziembo wyluzuj trochę. Cóż "norweskie" klimaty, mają wspólnego z ową inicjatywą, którą raczyłeś przedstawić? Więcej dystansu, pokory, mniej natomiast kaczyzmu i powinieneś mieć więcej zwolenników....Pozdrawiam

www.autonom.pl
godziemba
godziemba ndz., 2011-07-24 00:56

wybacz, ale martwi mnie fałszyzm mediów

@KSW:

i globalna nagonka na Chrześcijan.

moją intencją jest wyjaśnienie wprowadzanym systematycznie w błąd Obywatelom dlaczego ani nie jestem hipokrytą, ani osobą która szkodzi zarówno współwyznawcom jak i narodowi.

choć to niezbyt odpowiednie miejsce, to odważyłem się przedstawiać prawdę ukrywaną przed mniej dociekliwymi, by uniknąć potencjalnych sporów między oszukiwanymi Rodakami...

vide:
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/zamachy-w-norwegii/usa-zaskoczenie-ze-...
<<
Jeżeli ostatecznym celem prawicowych ekstremistów jest podważyć nasze naczelne wartości i próbować zmusić nas do porzucenia społeczeństwa tolerancyjnego i otwartego, które zbudowaliśmy w Europie, nie możemy pozwolić im zwyciężyć
<<
- w kontekście masońskich oraz syjonistycznych inklinacji zamachowca to oszustwo porównywalne z hitlerowską interpretacją podpalenia Reichstagu w 1933r., wszak Prawica to szlachetna, chrześcijańska wspólnota oparta na kulturze łacińskiej



jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl ndz., 2011-07-24 12:02

>Prawica to szlachetna,

@godziemba:

>Prawica to szlachetna, chrześcijańska wspólnota oparta na kulturze łacińskiej>

Tak tak kabotynie Ględziębo, zapomniałeś tylko dodać że oparcie bierze jeszcze w w Twoich ulubionych krucjatach;

Przeciw muzułmanom
Rekonkwista – wojny prowadzone od VIII do XV wieku na Półwyspie Iberyjskim przeciw istniejącym tam państwom islamskim.
Wyprawy krzyżowe – szereg przynajmniej siedmiu wypraw prowadzonych przeciw muzułmanom w XI, XII i XIII wieku w celu odzyskania Ziemi Świętej, a zwłaszcza Jerozolimy. Wyjątek stanowiła IV wyprawa krzyżowa, ostatecznie skierowana przeciw prawosławnemu Konstantynopolowi.
Krucjata aleksandryjska – wyprawa morska przeciw muzułmańskiej Aleksandrii w XIV wieku.
Krucjata antytatarska – nieudana wyprawa przeprowadzona pod koniec XIV wieku przeciw świeżo nawróconej na islam Złotej Ordzie.
Krucjaty antytureckie – trzy wyprawy ogłoszone przez papieży do walki z postępującym w Europie Imperium Osmańskim, m.in. wyprawa pod Warnę w 1444 roku.

Przeciw poganom

Krucjaty północne (bałtyckie) – wspólna nazwa dla szeregu zbrojnych wypraw nadbałtyckich, prowadzonych głównie przez Niemców i kraje skandynawskie od XII do XIV wieku przeciw pogańskim ludom mieszkającym na południowym i wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Można do nich zaliczyć krucjaty:
połabskie – przeciw Słowianom połabskim (m.in. Wieletom),
pruskie – przeciw bałtyckim Prusom,
liwońskie – przeciw takim ludom, jak Liwowie, Łatgalowie lub Kurowie (na terenie późniejszych Inflantów),
szwedzkie – przeciw pogańskim Finom i ewentualnie prawosławnym Nowogrodzianom,
litewskie – przeciw Litwinom i Żmudzinom (nieudane).

Przeciw innym chrześcijanom

Krucjaty albigeńskie – na początku XIII wieku na terenie Langwedocji w południowej Francji, skierowane głównie przeciwko Katarom, lecz także przeciw waldensom i innym grupom potępionym przez Kościół rzymski.
Wojny husyckie – zbrojne działania prowadzone głównie przez Zygmunta Luksemburskiego przeciwko powstaniu czeskich husytów w pierwszej połowie XV wieku.
Krucjata przeciwko waldensom – w drugiej połowie XV wieku w Alpach Zachodnich na pograniczu Francji i Sabaudii.

Przeciw katolikom

Krucjata przeciwko stedingerom – wyprawa przeciw mieszkańcom Stedingenu w północno-zachodnich Niemczech w latach 30. XIII wieku.
Krucjata aragońska – kampania na terenie Katalonii przeciw Królestwu Aragonii pod koniec XIII wieku, będąca częścią większej wojny o kontrolę nad południowymi Włochami (nieszpory sycylijskie).

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
siwy71
siwy71 ndz., 2011-07-24 13:42

Bazyl

@Bazyl:

Bardzo ładnie napisałeś ,lecz zapomniałeś podać przyczyn z jakich owe "krucjaty"stawały się realną walką .Wyprawy krzyżowe( krucjaty), to zorganizowane przez Kościół i....... Społeczeństwo Europy .......!!!!!!!.....wojny z Turkami, z Islamem. Wyprawy krzyżowe trwały od końca XI do początków XIV wieku. W wyprawach biorą udział wszystkie grupy społeczne, także dzieci. W wyniku wypraw powstają państwa krzyżowców na Bliskim wschodzie, w Afryce. W czasie trwania wypraw powstają zakony krzyżowe: Templariusze, Joannici, Krzyżacy. Było dziewięć wypraw krzyżowych, w tym: siedem rycerskich, jedna chłopska (ludowa) i jedna dziecięca.Cechą wspólną była obrona Chrześcijaństwa przed rosnącymi wpływami turków,tatarów i innych ludów pogańskich (nikt z nich nie był "święty) Europa w tamtych czasach była jednością mimo wielu lokalnych konfliktów zasadą nadrzędną była obrona chrześcijaństwa .Ba pomijając okres wypraw krzyżowych analogią do nich może być również wyprawa Jana Sobieskiego pod Wiedeń w 1683 r zagrożeniem wówczas było Imperium Osmańskie ,bitwa stoczona 11 września i 12 września 1683 roku między wojskami polsko-austriacko-niemieckimi, pod dowództwem Jana III Sobieskiego, a armią Imperium osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy zakończyła się przegraną Turcji, która nie podniosła się już po tym uderzeniu i przestała stanowić zagrożenie dla .........Chrześcijańskiej Europy.........!!!! Może mieszkańcy Europy woleliby zostać wzięci w jasyr ,zostać janczarami ,"czerniami "na posługi ???? Tyle historia ,a co do wartości zapisane zostały również w Konstytucji RP.........."zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,( od czasów chrześcijaństwa ) złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie,
świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej,
pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane,
pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,
w poczuciu odpowiedzialności przed........Bogiem ........ !!!!!....lub przed własnym sumieniem,ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej..........."
Może powinno się ją zmienić ??? To nie tylko w naszej Konstytucji jest mowa o Bogu a tym samym o Tradycji Chrześcijańskiej nowa Konstytucja Węgrów zaczyna się od słów "Boże zbaw Węgrów i obdarz ich swymi łaskami"Jak sam widzisz to temat rzeka ,a pobieżne wyliczenie "Wypraw Krzyżowych" to tylko ułamek w złożoności zagadnienia i jego obiektywnego rozumowania .

Gruby
Gruby ndz., 2011-07-24 14:08

"siwy71" obrona?

@siwy71:

A ja słyszałem, że chodziło o odzyskanie grobu Chrystusa, ktory o ile wiem nie znajduje sie w Europie ;-)))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba ndz., 2011-07-24 15:06

Krucjaty wynikły z napadów na pielgrzymów do Jerozolimy

@Gruby:

to oczywiście był pośredni skutek podboju tych ziem przez Turków seldżuckich w XIw.



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby ndz., 2011-07-24 20:27

"siwy71", Turcja "nie podniosła się" po bitwie pd Wiedniem? ;-)

@siwy71:

Czyżbyś nie wiedział , że ci "nie podnoszący się" Turcy dokładnie 25 dni po bitwie pod Wiedniem dali solidnie w doopę Sobieskiemi, który o mały figiek nie zginął w czasie raczej panicznej ucieczki?

Nasza historia jest pełna mitów, ale nie należy im zbytnio ulegać.

- * -
1. 24 VII, godz. 14:14
2. 24 VII, godz. 20:27

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 ndz., 2011-07-24 21:36

Gruby

@Gruby:

Niestety 7 października 1683 r wojska polskie zostały zaskoczone przez nacierające oddziały Kara Mehmeda fakt jest faktem lecz wojen nie wygrywa się "przegranymi" bitwami (jeżeli za bitwę można nazwać tą potyczkę ) Bardziej skupiłbym się na .bitwie pod Parkanami do której doszło 9 Października 1683 r ,(czyli w dwa dni po jak Pan to określił "daniu w dupę " lecz nie całości Polskiej Armii lecz tylko jeździe ścigającej Turków ) kiedy to Turcy podobnie jak pod Wiedniem uciekli z pola bitwy .Czyli nie żadne przekłamanie lecz kolejne zwycięstwo.Co do potęgi Tureckiej niech najlepszym przykładem jej upadku i klęski pod Wiedniem będą słowa .....Jednego z większych w Europie teoretyków wojskowości pruskiego generała Carla von Clausevitza zaliczył on Sobieskiego do najwybitniejszych wodzów wszechczasów ''Nie ma żadnej kariery dowódcy, która by bardziej obfitowałaby w czyny błyskotliwej odwagi i podziwu godnej wytrwałości, niż Sobieskiego'' Ważniejsze były jednak skutki strategiczne zwycięstwa. Przed bitwą pod Wiedniem Turcja stanowiła pierwsze lub drugie po Francji mocarstwo w świecie, jeśli chodzi o potencjał militarny. Zagrażała poważnie Europie. W latach 1663-1681 stoczyła 4 w sumie zwycięskie wojny z trzema potężnymi państwami: Austrią, Polską, Rosją i Wenecją, uzyskując w ich wyniku znaczne zdobycze terytorialne. Nawet w 1683 roku tylko dni dzieliły Wiedeń - stolicę państwa Habsburgów - od upadku. W bitwie pod Wiedniem ta potęga została złamana raz na zawsze, odtąd przestała Turcja stanowić zagrożenie dla Europy..."
Tak zagrożenie dla Chrześcijańskiej Europy ,a to nie było żadnym mitem .

gin
gin ndz., 2011-07-24 22:21

siwy71, nie twórz nowej historii.

@siwy71:

Turcy siedzieli na Bałkanach przez kolejne 200 lat i mieli się dobrze. WIekszość zmian politycznych świata zachodziła na skutekj zmian cywilizacyjnych, a nie machania szabelką. Bitwy jedynie wstrzymywały, lub przyspieszały rozwój na krótko.
Ten twój orzeł coś chudziutki. W Grecji go trzymałeś? Wymień sobie na coś tłustszego, bo nie uwierzą w twój dostatek. Bierz przykład ze mnie. Flacha zawsze pełna.

gin-niezależny radykał bez sztandaru
Gruby
Gruby pon., 2011-07-25 05:30

„siwy71”, niepoprawny mitoman z Ciebie :-(

@siwy71:

.
* Po pierwsze primo jeżeli już, to nie bitwa pod Wiedniem, lecz dopiero druga bitwa pod Parkanami zadecydowała o klęsce tureckiej wyprawy na Wiedeń..

* Po drugie primo Turcja rzeczywiście została osłabiona, ale bynajmniej nie złamana. Może przestała zagrażać Austrii, ale nie przestała zagrażać Polsce, o czym potem.

* Po trzecie primo w pierwszej bitwie pod Parkanami Kara Mechmed upokorzył zwycięzcę spod Wiednia, którego na szczęście uratowała nadciągająca polska piechota i … cesarska rajtaria. Dobrze, że król Jan III był w przeciwieństwie do wielu współczesnych Polaków wyuczalny. W drugiej bitwie pod Parkanami nie zrezygnował z udziału wojsk austriackich i rozgromił paszę budzińskiego Czarnego Mehmeda. Wprawdzie 19 dni później opanował Ostrzychom stanowiący klucz do Węgier, ale na tym się skończyło bo już nie był w stanie sięgnąć po główny cel wyprawy, czyli wyzwolenie Węgier. Zresztą Węgrzy Tokolly`ego bardzo szybko przestali lubić Polaków i skumali się z Turkami.
W ciągu miesięcznego pochodu przez Węgry wojska polskie poniosły większe straty niż w bitwach pod Wiedniem i Parkanami
* Po czwarte primo gdy Sobieski ratował naszego przyszłego zaborcę, to mimo paru drobnych zwycięstwa na Podolu, Polska nie zdołał odzyskać ziem straconych na rzecz Turcji.
Zdobyliśmy dla Austrii Ostrzychom, klucz na Węgry, ale nie odzyskaliśmy Kamieńca Podolskiego, klucza do Rzeczypospolitej., który jeszcze przez 16 lat pozostawał w rekach Tureckich.

* Po piąte primo, wprawdzie Sobieski dowodził jeszcze w kilku bitwach z Turkami (Jazłowiec 1684; Żwaniec -1684; Jassy -1686; Pereryta -1691) ale większych sukcesów nie osiągnął

* Po szóste primo chociaż klęska wyprawy na Wiedeń osłabiła Turcję, to osłabiła również Polskę. Od tego czasu rozpoczął się schyłek Sobieskiego i niestety całej Rzeczypospolitej. Osłabieni wkroczyliśmy na ścieżkę wiodąca ku rozbiorom.. W 1696 r. na scenie pojawił się nowy gracz Rosja, która zw 1896 r. zdobyła Azow a w rok później przystąpiła do Świętej Ligii. Polska przestawała się dla Austrii liczyć.
Wprawdzie w 1699 r. w traktacie Karłowickim Turcja łaskawie zwróciła nam nasz własny Kamieniec Podolski, ale to był ochłap w porównaniu ze zdobyczami Wenecji i naszych przyszłych zaborców Austrii i Rosji.

* Po siódme primo, tak trochę na marginesie - broniliśmy Austrii, a w 1688 r. oddaliśmy Rosji bezpowrotnie Kijów, który wcześniej po rozejmie andruszowskim był przecież przekazany tylko na 2 lata :-((

Tak to wyglądała rzeczywistość Mój Szanowny Oponencie i niestety mitomanie :–(((

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
siwy71
siwy71 pon., 2011-07-25 12:28

Gruby

@Gruby:

No cóż taka jest prawda lecz dlaczego zostałem ogłoszony "mitomanem" to nie wiem ,wszak któryś z nas pisał iż świętujemy tylko daty "dawania nam w dupę " i na pewno o tym nie pisałem ja ,w związku z powyższym powyższe nazewnictwo uznaję za bezpodstawne.
PS
Odnośnie Zwycięstwa pod Wiedniem to jest ono faktem ,podobnie jak faktem są straty ,niemniej jednak nie zmienia to faktu iż w historii na zawsze pozostanie ono jednym z największych zwycięstw Oręża Polskiego .ponadto skupiłem się wyłącznie na samej wyprawie wiedeńskiej ,a przytoczone przez Pana późniejsze wydarzenia historyczne to już zupełnie inna historia.

Bazyl
Bazyl ndz., 2011-07-24 18:54

Siwy

@siwy71:

Siwy ładnie to przeczytałeś, tylko zapomniałeś się odnieść do krucjat opisywanych w częściach z podtytułami "Przeciw poganom", "Przeciw innym chrześcijanom" i "Przeciw katolikom"
Czy nad Bałtykiem mieszkali islamiści? Husyci to byli Tatarzy? puknij się w banię i pomyśl zanim coś napiszesz
Dla wyznawcy islamu jesteś takim samym innowiercą, jak on dla Ciebie, a Bóg ponoć jest jeden, coś tu kurnek nie gra bo w imię obrony wiary dajecie sobie przyzwolenie na pozabijanie się,

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
siwy71
siwy71 ndz., 2011-07-24 19:52

Bazyl

@Bazyl:

Sam puknij się w "banię "albo więcej czytaj bo gdybyś to robił nie pisałbyś takich idiotyzmów .Tatarzy są potomkami plemion tworzących Złotą Ordę, większość Tatarów wyznaje islam, (obecnie również prawosławie, jednakże okres naszych wniosków dotyczył Wypraw Krzyżowych ) Wraz z Mongołami tworzyli imperium mongolskie Czyngis-Chana, by po jego rozpadzie utworzyć Złotą Ordę, nie należy ich również mylić z Mongołami bo różnice są dość znaczące oprócz języka , oba narody różniły się wyznawaną wiarą Tatarzy wyznawali islam a Mongołowie wyznają szamanizm lub buddyzm
JAK JUŻ PRZECZYTAŁEŚ TO ZROZUM ,ŻE SĄ LUDZIE MĄDRZY LECZ ZAWSZE ZNAJDĄ SIĘ MĄDRZEJSI I NIE UŻYWAJ W PRZYSZŁOŚCI EPITETÓW I INNYCH TEGO TYPU ZWROTÓW ABY POTWIERDZIĆ SWOJE BARDZO WĄTPLIWE WIADOMOŚCI Z ZAKRESU HISTORII .
PS
To nie jest złośliwość lecz dobra rada .Co do przyczyn Krucjat to można o nich Mówić godzinami lecz nie pisać bo szkoda czasu i innych Forumowiczów.

Bazyl
Bazyl pon., 2011-07-25 07:24

Siwy

@siwy71:

Siwy nie epitety tylko dobre rady, choć chyba nie dobre bo skutku nie odniosły, pisałem że krucjaty były także; Przeciw poganom, Przeciw innym chrześcijanom, Przeciw katolikom, Czy na Połabiu, Prusach, Inflantach żyli Tatarzy albo Turcy co zagrażali chrześcijaństwu?, bronili tam pielgrzymów w drodze do ziemi świętej? czy tam leży ziemia święta? Siwy to były wyprawy po łupy i strefy wpływów. Czy husyci zagrażali chrześcijaństwu? jak sami byli chrześcijanami itd itd. A Ty siwy czepiłeś Turków jak pijany płotu, Turcy przetrwali, ale gdzie są Prusowie Jadźwingowie inne skutecznie nawracane narody? tego na lekcjach katechezy o tym nie uczyli, bo widzę tam pobierałeś lekcje historii. Myślę Siwy że niejakiemu BREIVIK'owi podobały by się Twoje wpisy , a i chyba Tobie jego, też lubił Sobieskiego
http://www.tvn24.pl/-1,1711732,0,1,autor-masakry-wspomina-sobieskiego,wi...

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
godziemba
godziemba pon., 2011-07-25 08:35

zapraszał też syjonistycznego szowinistę Benjamina Netanyahu

@Bazyl:

by zrobił porządek w Norwegii - to dopiero jest znamienne, nieprawdaż ???
http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/07/prawicowosc-norwega-zamachowcy....
<<
„Czy nie byłoby dobrze, teraz gdy wycofano izraelskie wojska pokojowe z Gazy, skierować je do Norwegii? Benjamin Netanyahu mógłby wysłać wysłanników by stworzyć granicę i przeznaczyć południową Szwecję dla Muzułmanów”.
<<
- proszę się tak bardzo nie zapędzać w swych anty-chrześcijańskich popędach...



jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl pon., 2011-07-25 12:08

Ględziębo

@godziemba:

.>proszę się tak bardzo nie zapędzać w swych anty-chrześcijańskich popędach...<

Ja antychrześcijański? no chyba Cię opętało, trza wlać nad tobą wosk albo jakieś inne egzorcyzmy odprawić, chyba że według Gledziebiej nauki jedynymi chrześcijanami są papiescy.

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
siwy71
siwy71 pon., 2011-07-25 12:50

Bazyl

@Bazyl:

Turków to nie ja się czepiłem lecz Ty ,co do zakonów to było jak było czego najlepszym przykładem był Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie ( Krzyżacy ) Przez wieki prowadziliśmy z nimi wojny o zwycięstwie pod Grunwaldem nie wspomnę niemniej jednak nie zmienia to faktu na który się powołujesz o walce z chrześcijanami .Nie należy mylić walki o własne interesy materialne ,strefy wpływów z walką o zachowanie lub schrystianizowanie innych narodów .Zapobiegawczo napiszę również iż fakt przyjęcia przez Polskę chrześcijaństwa był w tamtych czasach "nobilitacją ",władcy Polski byli równi innym władcom europejskim czego dowodem był gest Ottona III .Nawiązując do czasów współczesnych można przyjęcie chrześcijaństwa porównać z przystąpieniem Polski do UE ,a z tego co wiem nie jesteś sceptycznie ustosunkowany do tego przedsięwzięcia .

Bazyl
Bazyl pon., 2011-07-25 14:42

O widzisz Siwy zaczynasz

@siwy71:

O widzisz Siwy zaczynasz pisać do rzeczy, Tak Krzyżacy prowadzili krucjatę, musiała ta krucjata nieźle wyglądać kiedy katolicka Polska wystąpiła przeciwko krzyżakom razem z poganami, bo względy religijne grały tu role pretekstu, celem były ziemie pogan i ich zniewolenie a nie ich nawracanie, taki średniowieczny "biznes". Masz także racje iż przyjęcie chrztu przez Mieszka było nobilitacją, jednak ceną tej nobilitacji było podporządkowanie kraju Watykanowi, chodziło o to aby królowie chrześcijańscy nie mieli pretekstu do krucjaty przeciw pogańskim Lachom i dobrze prawisz że to coś na podobieństwo wejścia do unii, bo to był bardziej akt polityczny niż religijny, czasami zdaje mi się że to pokutuje do dzisiaj, na zewnątrz Jezus na krzyżu, a w sercu Swarożyc. Natomiast wcale nie jestem takim entuzjastą Unii jak sugerujesz, może gdyby nie była tak mocno socjalistyczna to kto wie, ale na razie mój stosunek do niej jest jak Churchilla do demokracji;
>Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.<

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
siwy71
siwy71 wt., 2011-07-26 10:25

Bazyl

@Bazyl:

Widzisz można wymienić swoje poglądy bez używania "epitetów" ba można w nich "znaleźć "wiele wspólnego na przekór tego co lansują media .

Bazyl
Bazyl wt., 2011-07-26 11:44

Siwy,jeszcze raz powtarzam,

@siwy71:

Siwy,jeszcze raz powtarzam, nie użyłem wobec Ciebie żadnego epitetu,
Słownik Języka Polskiego;
1. epitet
znaczenie: 1. środek stylistyczny będący przymiotnikowym lub rzeczownikowym określeniem osoby lub przedmiotu; 2. potocznie: wyzwisko

A cóż znaczy zwrot "puknij się w banię" przecież nie dosłowne pukanie po głowie, lecz potocznie nie "wyzwisko" a "zrekapituluj" "dokonaj retrospekcji" i zapewniam Cię że to nie obraźliwe słowa. Jeżeli chciałbyś zobaczyć jak wyglądają epitety to zapraszam do pisaniny Ględzięby

PS
Ględzięba to też nie epitet, jeno prowda.

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
siwy71
siwy71 wt., 2011-07-26 12:20

Bazyl

@Bazyl:

Spoko dlatego słowo epitet umieściłem w cudzysłowie .

miras68
miras68 pt., 2011-12-09 19:28

Dodał bym jeszcze wydarzenia, które miały miejsce w Chorwacji,

@Bazyl:

Podczas II wojny światowej działy się tam rzeczy straszne, które można by określić jako ostatnią krucjatę w Europie. Warto o tym poczytać, bo wóczas zrozumiałe stają się konflikty z lat 90, w Jugosławi.
W google: "Katolickie eldorado"
Wrażliwym i fanatycznym odradzam lekturę tego artykułu

gin
gin pon., 2011-07-25 08:30

chyba przestaleś rozumieć slowo pisane.

Jak przeczytasz jeszcze raz p o w o l i , to zrozumiesz, że nie miał na myśli wojsk Izraela.
A poza tym wszystko w porządku? Szybki też przetrzeć?

gin-niezależny radykał bez sztandaru
godziemba
godziemba pon., 2011-07-25 08:42

czyli jego fascynacja Izraelem nie ma znaczenia ???

@gin:

i nie ma znaczenia jego chęć ukarania tych którzy grożą syjonistom ???

a rzekome chrześcijaństwo ma znaczenie ?!? bo co??? bo jest na rękę sowieckiemu ginowi???

- jeśli tak, to wszystko krasne, łącznie z natarczywą perswazją a'la AGORAnt ;)))



jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl pon., 2011-07-25 12:37

Żeby tylko chrześcijaństwo,

@godziemba:

Żeby tylko chrześcijaństwo, zobacz z kim sympatyzuje;

>Częścią manifestu jest lista europejskich partii, z którymi Breivik sympatyzował. Na liście zdecydował się zamieścić m.in. partie „konserwatywne, chrześcijańskie”, „konserwatywne pod względem kulturalnym”, nastawione przeciwko imigrantom itd. Wśród polskich partii i organizacji wymienia: -Prawo i Sprawiedliwość -Samoobrona -Liga Polskich Rodzin -Obóz Narodowo-Radykalny -Narodowe Odrodzenie Polski -Liga Obrony Suwerenności <
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szokujace-informacje-o-Polsce-w-m...
I to ma być syjonista, toż to ideologicznie Ględziębo to Twój niemal ziomal

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
godziemba
godziemba wt., 2011-07-26 12:54

niestety moje obawy potwierdzają się

nagonka na Polską Prawicę i Katolików rozwija się już bez żadnych zahamowań. ostatnio serwilistyczne wobec Tuska ABW potwierdziło swoją niekompetencję i tendencyjność. ich błędne interpretacje otoczenia zamachu na Utoya, otwierają furtkę do dyskryminacji oraz prześladowań Polskich Patriotów, a zwłaszcza Katolików o sympatiach Narodowych. przy tym warto zwrócić uwagę, że o dziwo - pseudo-analizy blogów i publikacji zamachowca z Utoya zajęły "bolandyjskim" służbom specjalnym znacznie mniej czasu niż np. ustalenie dokładnego czasu Katastrofy Smoleńskiej... znamienne nieprawdaż?

na szczęście Polscy Patrioci mieszkający w Norwegii pomogli ustalić więcej szczegółów nt. wykonawcy zamachu w Utoya. wszystko wskazuje na to, że na tragedii ofiar anty-islamskiego syjonisty Tusk stara się zbić kapitał polityczny i wygenerować nienawiść wśród Polaków. podległe mu służby ukrywają fakt, że Anders Behring Breivik był ex-żołnierzem służb specjalnych oraz samotnym masonem i najprawdopodobniej homoseksualistą. urzędnicy Bondaryka milczą nt. rozbitej rodziny protestantów, w której wychowywał się terrorysta. nikt w mediach nie drąży kwestii problemów emocjonalnych obecnego pokolenia na skutek rozpadu instytucji rodziny w krajach europy zachodniej. każdy udaje, że nie rozumie, iż właśnie braki filarów moralnych tzw. "społeczeństw otwartych" mogły być główną praprzyczyną morderstw na Utoya, a nie rzekome chrześcijaństwo, opierające się na sympatii zagubionego Norwega do Sobieskiego i wypraw krzyżowych...

Polacy - NIE DAJCIE SIĘ WKRĘCIĆ, pokornie proszę...



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba wt., 2011-07-26 17:24

wątpiącym przypominam Cud różańcowy w Austrii

http://www.pielgrzymka.konin.pl/index.php?option=com_content&view=articl...
<<
Rząd katolickiej Austrii zrozumiał, że możliwości dyplomatyczne wyczerpały się już ostatecznie. Ponad trzysta prób doprowadzenia do porozumienia zakończyło się fiaskiem. Wtedy Figl zwrócił się do ojca Pavlicka: „Pozostała już tylko modlitwa". I Krucjata zrywa się do szaleńczego ataku.
Wówczas zdarzył się cud. Austriacka delegacja, która w kwietniu 1955 r. wyjechała do Moskwy, nieoczekiwanie wraca z dokumentem gwarantującym Austrii wolność!
Wzruszony kanclerz federalny Raab ogłasza narodowi: „Chcę podziękować przede wszystkim Bogu". Nawet najwyżsi dostojnicy państwowi przypisują zmianę w polityce Rosji nie swoim zasługom, lecz Bogu i Jego Matce. To piękne, pouczające świadectwo, lekcja, którą powinni usłyszeć także ci, którzy sprawują władzę w naszym kraju. Oby kiedyś pojawił się rząd, który będzie świadom tego, że nad Wisłą rządzą nie oni, lecz Królowa Polski, a ich rola polega na przekazywaniu ludziom Jej poleceń...
<<
- tak może być i w Polsce - proszę zauważyć ilu sceptyków zadało sobie trud i oceniło tą inicjatywę w sposób najniższy z możliwych. najwyraźniej wierzą w jej skuteczność skoro aż tak zaangażowali się w jej tłamszenie ;)))



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba pt., 2011-07-29 16:03

z radością informuję, że Parafia św. Brata Alberta w Puławach

organizuje Krucjatę Różańcową za Ojczyznę w każdą 2. niedzielę miesiąca o godz. 18.00
i przypominam adres: Puławy, ul. Słowackiego 32 ;)))

http://www.naszdziennik.pl/msze-za-ojczyzne.html



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby pon., 2011-08-01 11:39

Z przyjrościa zauważam,ze podajacy sie za Polaka i narodowca

"godziemba" wybiera sobie na idoli same podejrzane i skazywane indywidua.
Jarosław Rajmundowicz, Wyszkowski, a teraz ka. Natanek :-((

Oto co o tym ostatnim mówi jego przełozony oraz prawo obowiazujace w Kosciele Katolickim:

"Kraków, dnia 20 lipca 2011 r.

Ks. dr hab. Piotr Natanek
w Grzechyni

Przekazuję Księdzu do wiadomości, że niniejszym dekretem, zgodnie z kanonem kan. 1371, 2º Kodeksu Prawa Kanonicznego wymierzam Księdzu karę suspensy za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo, mimo decyzji i upomnień, jakie były do Księdza kierowane. Oznacza to, że nie może Ksiądz sprawować żadnych czynności kapłańskich jak też i wykonywać władzy rządzenia.

Powyższą karę otrzymuje Ksiądz, ponieważ nie zastosował się do poleceń dyscyplinarnych zawartych w dekretach z dnia 28 stycznia 2010 r. (nr 213/2010 oraz 214/2010), zignorował upomnienia kanoniczne z dnia 25 maja 2007 r. (nr 1519/2007), z dnia 23 lutego 2009 r. (nr 392/2009) oraz z dnia 9 kwietnia 2010 r. (nr 867/2010), nie zareagował na wielokrotne wezwania do rozmowy z przełożonymi, kontynuuje szkodliwe wystąpienia, które zostały Księdzu zakazane, szerzy nieaprobowane przez Kościół poglądy, publicznie podważa autorytet pasterzy Kościoła, mimo zakazu w dalszym ciągu prowadzi działalność duszpasterską w Grzechyni, bezprawnie próbuje organizować nowe struktury kościelne, a ostatnio dopuścił się nieważnego asystowania przy zawarciu małżeństwa mimo braku stosownych uprawnień. Niech Ksiądz ma też na uwadze szkody, jakie swoim działaniem wyrządza gromadzonym wokół siebie wiernym i całej wspólnocie Kościoła.

Kara suspensy ma charakter poprawczy. Jeśli Ksiądz podporządkuje się decyzjom przełożonych kościelnych, podejmie drogę pokuty i naprawy wyrządzonego zła, może prosić o zwolnienie z kary.

Polecam Księdza Miłosierdziu Bożemu

Stanisław kard. Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski

ks. Piotr Majer
Kanclerz Kurii
"

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba pon., 2011-08-01 14:02

Krucjata za Ojczyznę na pewno nie jest tak samo godną inicjatywą

@Gruby:

jak np. współpraca Kardynała Dziwisza z Antideflamation League:
http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/3275-nagrod...
<<
Zaznaczył jednak, że od czasu upadku komunizmu w Polsce "został położony solidny fundament pod wychowanie naszej młodzieży na strażników pamięci zamordowanego przez niemieckich nazistów żydowskiego świata, który przez wieki istniał w naszych rodzinach, miastach, miasteczkach i wsiach".

Metropolita zaapelował do żydowskich "partnerów w dialogu" o wsparcie i wyrozumiałość - aby prócz działań godzących w los pojednania dostrzegali także zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli.

- Dziękuję raz jeszcze za tę nagrodę, którą przyjmuję nie tylko w imieniu własnym, ale w imieniu wszystkich moich współziomków i współwyznawców, dla których to nowe braterstwo chrześcijan i Żydów jest cennym darem samego Boga - powiedział kard. Dziwisz.
<<
- ergo - każdy robi co uznaje za słuszne dla swego najbliższego otoczenia. Pasterz Górali - X. Natanek np. został słusznie ukarany za nieposłuszeństwo wobec Metropolity Krakowskiego, ponieważ złamał zakazy biskupa. inna sprawa, że owe zakazy zostały mu paradoksalnie narzucone za słuszne potępianie Masonów i ich sojuszników w Kościele, którzy przecież jawnie godzą w jego Współwyznawców i demoralizują Rodaków.
niestety, X. Natanek ze szkodą dla wizerunku Kościoła Katolickiego w Polsce nie wybrał pokory wobec Hierarchy, czym wywołał jawną pogardę ze strony swych Braci. wczoraj np. po Mszy w Parafii Św. Rodziny Ksiądz Jacek wyrażał się o nim bezimiennie "ten ksiądz, no wiecie kto" itp., polecając artykuł o Natanku w "Gościu Niedzielnym" 30/2011... to było bardzo przykre - wszak potraktował Księdza niczym opętańca z Biłgoraja :(((



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba ndz., 2011-08-14 14:39

DZISIAJ tj. 14 sierpnia 2011r. o godz. 18

Parafia św. Brata Alberta w Puławach organizuje Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.

przypominam adres: Puławy, ul. Słowackiego 32 ;)))



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba pon., 2011-09-05 18:34

chyba już większość Chrześcijan widzi, że żarty się skończyły

rządowa koalicja POgan JAWNIE popiera satanizm w mediach publicznych...

zatem módlcie się GORĄCO i AKTYWNIE protestujcie zanim sługi "króla prawdy i kłamstwa" zamkną Nas w gettach i zabronią głosić Słowo Boże:
http://ksd.media.pl/component/content/article/1-news/393-ksd-protestuje-...
<<
Udział Adama „Nergala” Darskiego - zdeklarowanego satanisty i wroga chrześcijańskich wartości - w programie „The Voice of Poland”, który będzie miał emisję w TVP2 jesienią tego roku, stoi w sprzeczności z „Misją Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego”. Przede wszystkim z tymi zapisami uchwały Zarządu TVP z roku 1994 pt. „Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego”, które odwołują się do wartości chrześcijańskich i narodowych.
<<

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl/news/20,aktualnosci/249,odezwa-bisku...
<<
Nie możemy milczeć, kiedy w drastyczny sposób narusza się przywiązanie wiernych do chrześcijaństwa. Niedawno Nergal został „rozgrzeszony” przez Sąd w Gdyni za publiczne poniżenie Pisma Świętego i słowa: „...żryjcie to gówno...!”, a Kościół nazwał „zbrodniczą sektą”.

Nie możemy milczeć ani ze strachu, ani z woli przypodobania się osobistym wrogom Pana Boga, ani z motywów politycznej poprawności, czy obojętności! Nie obawiajmy się: „na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” – mówi nam Chrystus! (J16,33).
<<

Polacy Katolicy i inni Chrześcijanie podpiszcie proszę petycję przeciwko zatrudnianiu Nergala w TVP:
http://ksd.media.pl/petycja



jam... z tego co mnie boli
siwy71
siwy71 pon., 2011-09-05 21:27

To dowód że Chrześcijanie są

To dowód że Chrześcijanie są bardzo tolerancyjni wbrew temu co się o nich mówi i pisze .Gdyby "takie coś " zrobiło coś podobnego z Koranem nie zeszło by z głową na karku ze sceny ,po co sąd i beznadziejna godna politowania argumentacja wyroku .

godziemba
godziemba pt., 2011-09-09 20:37

wczoraj była 65 rocznica Poświęcenia Niepokolanemu Sercu Maryi

więc przypominam ;))
http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=6780
<<
Milion serc pałających miłością

8 września 1946 r. Episkopat polski, na czele z Prymasem kard. Augustem Hlondem, rzesze duchowieństwa oraz ponad milion wiernych wypowiedziało Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Świadkowie tego ślubowania uznali je za wydarzenie epokowe, które przejdzie do historii i zapisze się złotymi literami. „Dokonało się. Naród raz jeszcze zawarł przymierze z Bogiem” – pisała ówczesna prasa.

Korespondenci zagraniczni wyznawali, że „w żadnym z miejsc pielgrzymkowych nie widzieli tak licznych rzesz ludzkich, ani tak wysokiego napięcia ducha modlitewnego”. Publicysta Niedzieli. S. Torcik pisał w 16. numerze tygodnika z 1946 r.: „Był to milion serc, pałających miłością do Matki Bożej, milion dusz, oddanych Panu Bogu, milion mózgów, zatroskanych myślą o losach Ojczyzny i szukających u swojej Matki i Królowej – pociechy, ratunku i mocy wiary w nadejście dnia, w którym zapanuje na świecie Sprawiedliwość, Pokój i Miłość, i Prawda, i Dobro, i Piękno! Taki milion ma swoją własną wymowę i własny ciężar gatunkowy. Wartości takiego miliona nie da się ani obliczyć, ani wymierzyć, ani nawet sobie uzmysłowić! I kto na własne oczy oglądał ów milion dusz nieśmiertelnych, ten nigdy tego zapomnieć nie może!”.

W sprzeczności z entuzjazmem pism kościelnych zachowywała się oficjalna prasa – niewątpliwie celowo i świadomie – która przemilczała całe to wyjątkowe wydarzenie, nie tylko religijne, ale i społeczne. Nie poświęciła temu wydarzeniu ani jednego wiersza. Prasa lokalna w Częstochowie nie potrafiła nawet zauważyć ewenementu, że Częstochowa gościła ponad milion pielgrzymów. Była to zapowiedź postawy prasy w kolejnych latach, gdy propaganda komunistyczna będzie coraz bardziej przybierać na sile.

Akt o charakterze narodowym i powszechnym

Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi różni się znacznie od aktu papieskiego, gdyż skończyła się już wojna, zaś naród z nadzieją, chociaż nie bez lęku, patrzył w przyszłość. Akt miał wyraźnie dwie części: pierwsza miała charakter raczej narodowy, druga – bardziej powszechny.
<<
- myślę, że Polsce to wydarzenie bardzo pomogło - niewielu już pamięta o ówczesnych oprawcach, a Kościół choć opluwany i rozsadzany od środka - nadal rozkwita :)))



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba ndz., 2011-09-11 07:53

NAPRAWDĘ WARTO pomodlić się o Polskę

wystarczy przeczytać to, co już jest gotowe do wdrożenia, gdy POganie udający prawicowców zjednoczą się z sowietami i przejmą tu władzę po wyborach 2011:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/0FA39CE6B812715AC12577E400489FEF/$file/3598.pdf

wyjaśnienia szczegółowe tutaj:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20110104&id=my02.txt
<<
Na zakończenie trzeba zaznaczyć, iż wprowadzenie w życie projektów PO i prezydenta doprowadziłoby do silnego wyeksponowania rządu i premiera jako swoistego zbiorczego suwerena we wszystkich obszarach życia państwa. Powstałaby sytuacja, w której nie tyle demokracja (decyzyjna wola Narodu), ile biurokracja i eurokracja stałyby się konstytucyjnymi cechami ustroju Polski.
<<
- chcą wpisać UE do Konstytucji i przekazać NBP we władanie Brukseli - wtedy będą mogli śmiało do nas strzelać, gdy tylko zechcemy zrezygnować z eurosowietów... może niektórym będzie fajnie lecz Patriotom, a zwłaszcza Chrześcijanom może być trudno...



jam... z tego co mnie boli
Gruby
Gruby ndz., 2011-09-11 08:12

Dla Polski warto przede wszystkim PRACOWAĆ!

@godziemba:

I to by było na tyle ;-)

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!
godziemba
godziemba pon., 2011-09-12 09:46

dla Polski, to się pracowało za II.RP

@Gruby:

nawet po haniebnym zamachu "Zjuka" w 1926r....

a teraz - jak nie "bolandia-wasza-mać-sowiety", to Niemiec lub inny "innostraniec" :((((



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba pon., 2011-09-12 09:40

kolejny przyczynek do troskliwej modlitwy z Nasz Kraj

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110912&typ=sw&id=sw12.txt
<<
Oettinger uznał, że greccy urzędnicy nie są w stanie ani samodzielnie przeprowadzić prywatyzacji, ani dopilnować koniecznych reform. Proponuje więc zastąpić ich urzędnikami Unii Europejskiej.
Zdaniem komisarza należy jak najszybciej wprowadzić radykalne działania, by takie kraje jak Grecja nie wpadały w spiralę kryzysową. Dlatego w sytuacjach podbramkowych kwestiami budżetowymi i finansami w tych państwach zamiast krajowych urzędników powinni zajmować się ludzie oddelegowani przez Brukselę. Oettinger proponuje, aby na przykład prywatyzacją majątku państwowego zajęli się w całości specjaliści z UE. "Greccy urzędnicy nie dadzą rady samodzielnie i bez unijnej pomocy przeprowadzić prywatyzacji" - stwierdził w wywiadzie dla hamburskiego "Bild Zeitung" Oettinger. "Grecki rząd, jeżeli chce otrzymać solidarną pomoc finansową od innych, musiałby się zgodzić na takie rozwiązania" - dodał komisarz.
<<
- ewidentnie jest to powód do obaw o niepodległość - wszak to samo co w Grecji nie szykują nam w Kraju "tuskofaszyści" :(((



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba sob., 2011-09-17 10:06

Drugie spotkanie na Jasnej Górze

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/2011/09/drugie-spotkanie-na-jasnej...
<<
W dniu 25 września na Jasnej Górze odbędzie się drugie spotkanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

11:00 – Centralna Msza Święta w ramach Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin, odprawiana przez ks. abp Andrzeja Dzięgę.

13:30 – spotkanie w Kaplicy Różańcowej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Krucjatą.
Prosimy o modlitwę i podjęcie postu w tej intencji.
<<



jam... z tego co mnie boli
godziemba
godziemba sob., 2011-09-17 23:08

kolejny powód do modlitwy by Polacy nie zostali zniewoleni

http://www.rp.pl/artykul/718542.html
<<
Sejm przywrócił poprawkę zawężającą prawa obywatelskie. Dane na temat prywatyzowanego majątku będzie można utajniać. Nie poznamy stanowiska rządu w negocjacjach międzynarodowych

Głosami Platformy Obywatelskiej posłowie przyjęli kontrowersyjną poprawkę Senatu, która przywróciła w nieco tylko zmienionym brzmieniu powszechnie krytykowane rządowe propozycje ograniczeń w dostępie do informacji publicznej. Dzięki niej urzędy i instytucje państwowe czy samorządowe będą mogły nie udzielać wielu informacji istotnych dla obywateli.
<<
- módlmy się, abyśmy NADAL nie byli traktowani niczym "bydło"...



jam... z tego co mnie boli
wedrowycz
wedrowycz sob., 2011-09-17 23:38

Czyli donek szykuje jakąś

@godziemba:

Czyli donek szykuje jakąś większą wyprzedarz i woli, byśmy nie poznali jej szczegółów...:(

godziemba
godziemba pon., 2011-09-19 11:19

a z czego żyją akwizytorzy ?

@wedrowycz:

z prowizji ;)))



jam... z tego co mnie boli
  • 1 Strona
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4