drukuj

KRONIKA POLICYJNA

Kategorie: Tagi:
Fot. Policja

Fot. Biały

Weekend minął upojnie. Policja zatrzymała kilku kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z nich doprowadził do wypadku.

Chcieli zwiać policjantom

PUŁAWY. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że ul. Dęblińską oplem astrą porusza się grupa nietrzeźwych mężczyzn. Podczas patrolu tej ulicy mundurowi zauważyli, że za policyjnym radiowozem w kierunku Dęblina jedzie opel.

Kiedy zatrzymali radiowóz i chcieli go skontrolować, kierowca natychmiast zawrócił i odjechał w kierunku miasta. Kilka minut później opel został zatrzymany przez inny patrol. Jak się okazało, trzej mężczyźni, mieszkańcy gm. Kozienice byli pijani. Do kierowania pojazdem przyznał się Dariusz B. Miał 1,3 promila. Jego koledzy wydmuchali 1,6 i 2,6 promila.

Kierowca stracił prawo jazdy. Za jazdę po pijanemu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

To nie ja

PUŁAWY. Mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn, którzy w sobotę w nocy poruszali się po ulicach miasta volkswagenem golfem. Byli pijani i utknęli na ul. Dęblińskiej, by…odpocząć. Co prawda auto było na poboczu, ale cała czwórka była pod wpływem alkoholu. Mieli po 1,5 promila. Wszyscy tłumaczyli mundurowym, że żaden z nich nie siedział za kierowcą, tylko ich kolega, który właśnie odszedł.

Wymusił pierwszeństwo

LEOKADIÓW. Kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą octavia. Wyjeżdżając ze stacji paliw zajechał mu drogę i doprowadził do zderzenia. Do szpitala trafiły trzy osoby. Na obserwacji w szpitalu wciąż przebywa pasażerka opla.

 

Kierowcy obydwu pojazdów zostali przebadani alkomatem. Jak się okazało kierowca opla miał ponad 1 promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia

  • Fot. Policja

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
krakpitrek
krakpitrek pon., 2009-10-26 15:41

Brak wyobraźni czy po prostu głupota?

To jakiś obłęd.... Sam jestem kierowcą i po przeczytaniu kolejnego artykułu tego typu aż strach siadać za kółko…Nie będę oryginalny jeżeli napiszę że używanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych uważane jest za jedną z głównych przyczyn śmierci i obrażeń ludzi w ruchu drogowym. Każdy o tym na pewno wie, ale nie wszyscy mają choć troszkę wyobraźni i czasami myślenie i rozsadek sprawia niektórym wiele trudności. Oczywiście nikt nie jest bez skazy ale za niektóre błędy płaci się całe życie…

krakpitrek