drukuj

Komputer z internetem za darmo dla 32 rodzin z Puław

Komputer z internetem trafi do 32 gospodarstw domowych

Fot. sqback / sxc

Fot. redakcja

32 gospodarstwa domowe dostaną komputer i darmowy Internet. Urząd Miasta rozpoczął rekrutację do projektu finansowanego ze środków unijnych.

Projekt pt. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim" jest realizowany przez samorząd województwa i gminy oraz powiaty. Na terenie Puław zestaw komputerowy, darmowy Internet oraz szkolenie z obsługi komputera zostanie przyznane 32 gospodarstwom domowym. W sumie na terenie całego województwa z pomocy skorzysta 2 795 rodzin.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest brak komputera i podłączenia do Internetu. Do udziału w projekcie urząd zaprasza osoby korzystające z pomocy społecznej, będące w trudnej sytuacji materialnej oraz niepełnosprawne.

Rekrutacja odbywa się od 16 maja do 10 czerwca. Zgłaszać można się do do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pokój 26 (Tel. 81 888 41 39) oraz do Urzędu Miasta w Puławach pokój 210 (Tel. 81 880 45 53) lub 216 (tel . 81 880 45 43).

Współpraca: Urząd Miasta Puławy

Zdjęcia

  • Komputer z internetem trafi do 32 gospodarstw domowych
buczkowski@dziennikwschodni.pl
Paweł Buczkowski
Autor:Paweł Buczkowskigg: GG2706228

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
marek
marek pon., 2011-05-23 11:36

jestem za ale.................

proszę o nazwiska osób które tę pomoc dostaną.Zweryfikujemy czy one są biedne bo znając życie to wólka,romów i kilka pasożytów z miasta już zaciera łapy.

gebels
gebels pon., 2011-05-23 15:31

marku - sam jesteś pasożytem

@marek:

marku - sam jesteś pasożytem , smutne ale prawdziwe

marek
marek wt., 2011-05-24 08:32

Gebels -wytłumaczyć ci prościej

@gebels:

Po darmowe komputery ustawią się nie ci z najniższym dochodem,z dziećmi tylko PASOŻYTY . Bo jak nazwać 2 ludzi w wieku 35 lat kt órzy NIGDY nie pracowali,zyją z zasiłków ,mieszkają w bloku komunalnym i wyciągają łapę po darowe bo im się należy?
Dać biednym ok ale nie PASOŻYTOM !!!

marek
marek wt., 2011-05-24 08:34

P.S 2

@marek:

Przykłąd--prosze bardzo. Ta z wólki co płakała,że męza zamknęli bo po pijaku jechał. Obydwoje nie pracują a w spożywczaku malboro kupują.Kurde,ja mam im internet sponsorować? Albo biedny albo naciągacz i tych drugich trzeba eliminować.

gebels
gebels wt., 2011-05-24 14:32

masz trochę racji

@marek:

masz trochę racji -ale nie uogólniaj tak od razu wszystkich do jednego kotła :) , myślisz że na innych ulicach takich cwaniaczków nie ma - każdy nauczył się aby wymieniać ogólnikowo Wólka i Romów a reszta ulic to sama arystokracja i ludzie pracujący
Co do Twojego oburzenia jest jak najbardziej zasadne jeżeli sprecyzowałeś o co Ci chodzi

manys81
manys81 pon., 2011-05-23 13:19

Powiat Puławski też

panie Pawle, Powiat Puławski również prowadzi rekrutację do tego samego projektu, tyle, że dla osób z terenu powiatu puławskiego

więcej na stronie:
http://www.pulawy.powiat.pl/interesant/index.php?option=com_content&task...

ariel
ariel pon., 2011-05-23 16:30

No to trzeba się zapisać :)

Kompa nie mam, pisze na maszynie do pisania, Internet mam jakiś wirtualny, kasy też zero więc jak za darmo to trzeba brać.

Władza z narodem, naród z torbami!!! Lenin wiecznie żywy...
oltom
oltom czw., 2011-05-26 00:02

"Urząd zaprasza" ... czyli

"Urząd zaprasza" ... czyli znowu akcja dla tych, którzy SIĘ SAMI ZGŁOSZĄ ... Pole do popisu dla wszelakich cwaniaczków i mistrzów wyłudzania pomocy socjalnej ... Ciekawe JAK urząd zweryfikuje to, czy "chętny" ma już komputer i dostęp do netu, czy też nie ... OŚWIADCZENIE ??? To gratuluję !

Kolejna akcja dla satysfakcji i "statystyki" urzędniczej, która może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością ... Moim zdaniem przyznawanie tego sprzętu nie powinno być oparte na zgłoszeniach "zainteresowanych", a na informacjach tych, co widzą, kto naprawdę jest biedny i nie ma szans na zakup własnego kompa i opłaty za internet. Takie informacje powinny być opracowane przez odpowiednie służby - kuratorów, pracowników pomocy socjalnej, a może najlepiej przez szkoły i nauczycieli ... Wtedy może naprawdę kompa dostałby ten, co by się z niego najbardziej cieszył, a nie czekał, kiedy można go już będzie sprzedać ...