drukuj

Janowiec: Park rozrywki "Magiczne Ogrody" powstaje w Trzciankach

Inwestycje w rozrywkę mają przyciągnąć do Janowca turystów z drugiego brzegu Wisły

Inwestycje w rozrywkę mają przyciągnąć do Janowca turystów z drugiego brzegu Wisły

Fot. Paweł Buczkowski

Rodzinny park rozrywki „Magiczne Ogrody" powstaje koło Janowca. Rocznie chce przyjąć 150 tys. turystów.
Na działce w Trzciankach koło Janowca trwają już prace ziemne. Powstaje tu park rozrywki „Magiczne Ogrody". Motywem przewodnim będą postaci z baśni: smoki, elfy, wróżki, krasnoludki... Wszystkie baśniowe stwory znajdą się w ogromnym parku botanicznym z dużą ilością zieleni.

Inwestorzy na budowę parku dostali dofinansowanie z Unii – blisko 2 miliony złotych. I zastrzegają, że nie zamierzają kopiować pomysłów z Bałtowa, najbardziej znanego parku rozrywki w tej części Polski.

– To będzie zupełnie coś nowego i innego – mówi Adam Wicher, jeden z udziałowców spółki Fun Park, która buduje „Magiczne Ogrody".

Mają one przyciągać przede wszystkim turystów, którzy przyjeżdżają do położonego po drugiej stronie Wisły Kazimierza Dolnego. – Lokalizacja jest równie atrakcyjna, a działki znacznie tańsze. Poza tym dostaliśmy duże wsparcie od gminy, która zmieni plan zagospodarowania przestrzennego. W Kazimierzu nie można tego oczekiwać – mówi Wicher.

– Park jest po projektem, który wpisuje się w plan rozwoju gminy. Zmieniamy plan zagospodarowania, bo chcemy przyciągnąć więcej tego typu inwestycji – mówi Tadeusz Kocoń, wójt Janowca.

I chyba się uda. Bo równocześnie do drugiej podobnej inwestycji w gminie – w Oblasach – przymierza się jeszcze jeden inwestor. Ten stawia na nieco inne atrakcje – zamierza zbudować dom odwrócony (kominem do dołu) oraz dom pasywny, który nie potrzebuje do funkcjonowania energii elektrycznej.

– Czekamy na zmianę planu zagospodarowania – mówi Dariusz Munio, przedsiębiorca z Warszawy. – A kiedy będziemy mieli podstawy prawne do rozpoczęcia budowy, potrwa ona od 6 do 9 miesięcy – dodaje.

„Magiczne Ogrody" mają być gotowe w maju przyszłego roku. Inwestor optymistycznie szacuje ilość turystów, którzy mogą skorzystać z atrakcji: 150 tys. osób rocznie.

Również za rok ma być skończona gotowy po przebudowie należący do gminy zalew w pobliskich Janowicach. Pięknie położony w lesie zbiornik ma stać się perełką dla turystów, którzy lubią wypoczynek nad wodą. Wójt liczy, że dzięki wszystkim tym inwestycjom zarabiać zaczną także przedsiębiorczy mieszkańcy gminy. – Zaczniemy żyć z turystyki. Bo przecież będzie potrzeba znacznie więcej punktów gastronomicznych i noclegowych – cieszy się Tadeusz Kocoń.

Zdjęcia

  • Inwestycje w rozrywkę mają przyciągnąć do Janowca turystów z drugiego brzegu Wisły
buczkowski@dziennikwschodni.pl
Paweł Buczkowski
Autor:Paweł Buczkowskigg: GG2706228

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Gruby
Gruby wt., 2012-06-19 20:32

Czy to ma być taki dom? ;- )))

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!