drukuj

Jak bezpiecznie zachować się na drodze?

Policjanci odwiedzili uczniów klasy pierwszej i drugiej

Fot. Policja

Puławscy policjanci spotkali się we wtorek z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Puławach. Uczyli jak zachowywać się bezpiecznie na drodze.
Policjanci odwiedzili uczniów klasy pierwszej i drugiej, którzy uczestniczą w akcji profilaktycznej „Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo" organizowanej razem z Zakładami Azotowymi „Puławy". Policjanci omawiali niebezpieczeństwa i zagrożenia z jakimi mogą spotkać się dzieci w kontakcie z osobami obcymi.

– Przewodnim tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przekazywali dzieciom informacje dotyczące właściwych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przypominali jaki ważny element stanowią odblaski aby po zmierzchu dziecko było widoczne dla kierowców – informuje podkom. Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji.

Dzieci otrzymały materiały edukacyjne oraz kamizelki odblaskowe.

Kolejne spotkanie z udziałem puławskich funkcjonariuszy odbyło się również we wtorek w Gimnazjum w Żyrzynie. Młodzieży rozmawiała tam z policjantem o cyberprzestępczości. Przypominano zasady oraz sposób korzystania z internetu oraz telefonii komórkowej w taki sposób aby nie paść ofiarą ani zostać przestępcą.

Zdjęcia

  • Policjanci odwiedzili uczniów klasy pierwszej i drugiej
redakcja
Autor:redakcjagg: GG1765606

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać