drukuj

Google Maps kłamie. Skąd wzięła się ulica Kaliska?

Skąd wzięła się ulica Kaliska?

Fot. Google Maps

Popularny serwis Google Maps ponownie popełnił duży błąd. Według niego jedna z głównych ulic trzech miejscowości nosi nazwę "Kaliska".

Chodzi o Puławy, Końskowolę i Kurów. Błąd pojawił się kilka dni temu i wynika zapewne z tego, że światowy potentat wprowadził możliwość edycji map przez każdego użytkownika, a ktoś zrobił sobie nieśmieszny żart.

Zdjęcia

  • Skąd wzięła się ulica Kaliska?

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
KaCzYOwn3D
KaCzYOwn3D sob., 2013-02-16 13:00

...

Jakiś koleś zrobił sobie Kaliską przez całą DK17. Google oczywiście to przyjęło lol.

paździoch
paździoch sob., 2013-02-16 21:13

Nie przez DK17,

@KaCzYOwn3D:

tylko przez DK12.

miras68
miras68 sob., 2013-02-16 22:48

Kaliska biegnie przez prawie

@KaCzYOwn3D:

Kaliska biegnie przez prawie całą Polskę - od Kalisza do ukraińskiej granicy - przed kilkaset kilometrów. Problem był już dawno zgłaszany, ale do tej pory nie zostało to naprawione. Przez jakiś czas ul. Partyzantów w Puławach w google nazywała się właśnie Plebanka. Ale i są rzeczy dobre - od jakiegoś czasu w Lublinie dostępny jest Street View

Paweł Buczkowski
Paweł Buczkowski sob., 2013-02-16 13:05

Chyba chciał dobrze

Chyba chciał dobrze zapamiętać jak dojechać do Kalisza, bo ulica Kaliska właśnie tam prowadzi przez całą Polskę.

rafal328
rafal328 sob., 2013-02-16 14:27

Chyba nie od kilku dni, lecz

Chyba nie od kilku dni, lecz kilku miesiecy...

Gotek
Gotek sob., 2013-02-16 15:12

Od razu..... kłamią, po prostu

testują czujność korzystających z mapy:)

mmKurów
mmKurów sob., 2013-02-16 15:30

Są pomyłki.

Na tej mapie, w Kurowie niezgodna z realem jest lokalizacja Biedronki, Urzędu Gminy i Komisariatu.
Daj Pietras znać do Google Maps- z pewnością poprawią.

Pietras1988
Pietras1988 sob., 2013-02-16 19:27

Owszem

@mmKurów:

Pisałem na forum google w sprawie Kaliskiej, ale polecili mi samemu zrobić edycję. Napisałem, że nie mam zamiaru się w to bawić, bo akurat wg mnie edycja na Google Maps jest trochę bardziej skomplikowana...

Piotr Siczek, http://pl.kurow.wikia.com - Twój serwis o gminie Kurów
Cezary
Cezary sob., 2013-02-16 16:38

od kilku miesiecy,

od kilku miesiecy, potwierdzam co pisze Rafal328. Swego czasu w nawigacjach tomtom ul. partyzantow byla inaczej nazwana. Automapa w Pulawach tez miala bledy w nazewnictwie. To tworza ludzie, wiec bledy sie moga trafic.

kusy
kusy sob., 2013-02-16 16:56

Celowy błąd mający...

być dowodem  kopiowania mapy. Tak robią wszystkie wydawnictwa kartograficzne by udowodnić ewentualne skopiowanie mapy i żądać zapłaty za prawa autorskie.

Edward 1
Edward 1 sob., 2013-02-16 17:50

Na mapie Igo zamiast ulicy

Na mapie Igo zamiast ulicy Głowackiego jest Żabia :). W Puławach zamiast Al. Partyzantów jest Plebanka.

Hylexuly
Hylexuly sob., 2013-02-16 23:34

Plebanka była też w TomTom,

Plebanka była też w TomTom, jak do nich napisałem, to odpowiedzieli, że nie oni robią mapę, tylko podali ma namiar na jakąś firmę, gdzie miałbym to zgłosić ... po angielsku :D

pulawizja
pulawizja ndz., 2013-02-17 16:20

Kaliska np w Lublinie występuje kilka razy

Google Maps są nieaktualne od dawna. Ulica Kaliska pojawia się od kilku miesięcy i występuje ona w przynajmniej kilkunastu miastach, w Lublinie występuje nawet kilka razy! W ogóle Google Maps posiadają dużo błędów i starych danych. Nie dawno sprawdzaliśmy jak aktualna jest mapa Puław i okazuje się, że była ona mniej więcej z czasów, gdy budowana była hala targowa. My zaprzestaliśmy już korzystać z tego serwisu mapowego na rzecz zadbanych map konkurencji. Google widocznie tak zajęło się robieniem mapy Marsa, iż zapomnieli o rodowitej Ziemi;-(

Pulawizja - wizja z Puław w Internecie
ktostam
ktostam pon., 2013-02-18 08:16

Plac

Ale nazwa Plac Fryderyka Chopina już jest wprowadzona, a problemy z nawami ulic występowały dużo wczesniej.