drukuj

Galeria Nova - otwarcie 1 grudnia. Jakie będą sklepy?

W Galerii Nova znajdzie się ok. 20 sklepów i punktów usługowych

Fot. Daniel Krawczyk

1 grudnia zostanie otwarta kolejna galeria handlowa w Puławach. W Galerii Novej jest już Centrum Chińskie, a będzie m.in. restauracja z japońskim sushi.
W projekcie nowego sklepu zostało wykorzystane naturalne położenie terenu, czyli skarpa na której obiekt został wzniesiony. Pozwoliło to na utworzenie dwóch niezależnych wejść – na parter można dostać się od strony ulicy Zielonej, a bezpośrednio na pierwsze piętro od ulicy Fieldorfa „Nila".

Na dolnej kondygnacji znajduje się Centrum Chińskie, które jest już otwarte od kilku dni. – Otworzyła je firma, która swoją siedzibę ma na Węgrzech. Właściciele zatrudnili 12 osób – informuje Jerzy Cieloch, współinwestor Galerii Nova.

Pomimo bliskiego sąsiedztwa większej Galerii Zielonej, właściciele Novej nie mieli problemów ze znalezieniem najemców i nabywców lokali. – Obiekt jest już ukończony, ale poszczególni najemcy potrzebują czasu, aby je zaaranżować i dostosować do własnych potrzeb. W tym momencie pozostały jeszcze trzy lokale do wynajęcia – dodaje Jerzy Cieloch.

Cały obiekt ma 3,6 tys. mkw. Będzie w nim około 20 sklepów i punktów usługowych: sklepy z żywnością (m.in. Fresh Market), butiki z odzieżą oraz restauracja Hana Sushi. Amatorzy japońskiego specjału dodatkowo będą mieli do dyspozycji cały taras.

Galeria Nova powstaje w okrojonym kształcie w stosunku do pierwotnych zamiarów inwestora. Przypomnijmy, że w styczniu 2007 roku na działce za Galerią Zieloną zostały wyburzone budynki po byłej jednostce wojskowej, a inwestorzy złożyli dokumenty o pozwolenie na budowę sześciokondygnacyjnej Galerii Skarpy. Jednak z uwagi na plan zagospodarowania przestrzennego, który nie zezwalał na tak dużą inwestycję, przedsiębiorcy musieli zmienić plany.

Właściciele galerii starają się jeszcze o dzierżawę sąsiadującej działki, aby w zimie zrobić na nim lodowisko.

Zdjęcia

  • W Galerii Nova znajdzie się ok. 20 sklepów i punktów usługowych
  • W Galerii Nova znajdzie się ok. 20 sklepów i punktów usługowych
  • W Galerii Nova znajdzie się ok. 20 sklepów i punktów usługowych
krawczyk.dan@gmail.com 793-437-091
Daniel Krawczyk
Autor:Daniel Krawczykgg: GG3431882

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
zenek12345
zenek12345 sob., 2012-10-13 08:22

ceny z kosmosu więc pytanie

ceny z kosmosu więc pytanie powinno brzmieć kto i za co będzie tam kupował

topos
topos sob., 2012-10-13 14:34

Jeszcze nie jest otwarte a Ty juz ceny znasz ??

@zenek12345:

No ciekawe skąd masz takie informacje, że ceny będa z kosmosu skoro jeszcze nie wiadomo kto i co będzie tam sprzedawał. Jak zwykle marudzić i narzekać  to potrafisz ale już z myśleniem gorzej. Weź Ty się człowieku ogarnij i nie pisz bzdur. A poza tym co Ciebie obchodzi jakie tam będą ceny - to jest zmartwienie dla sprzedających dobrze je skalkulować. A chętnych do kupowania nie zabraknie - codziennie tłumy sie przewalają przez GZ, Biedronke i Kauflanda. Nie ominą i nowej inwestycji.

zenek12345
zenek12345 sob., 2012-10-13 16:26

a co ciebie obchodzi co ja

@topos:

a co ciebie obchodzi co ja pisze.prawda cie boli??to moje zdanie i moge pisac co chce i jak chce i nikt ci nie karze czytac trolu internetowy.Idz i zobacz jakie są ceny na dole u chinola no a pozniej pisz te wypociny ale kredyty trzeba za coś spłacac.
Przez galerie tłumy to kiedyś sie przetaczały teraz większość sklepów ledwo przędzie lub stoją puste lokale do wynajęcia a ludzie chodza jak juz to do przereklamowanego chińskiego ciucha h&m  gdzie ceny także powalają na kolana.Większość tych sklepów utrzymują azotowcy a nie daj boże podupadną azoty i galerie wszystkie stoją puste.
Ludzie chodzą do kauflandu i biedronki by kupic jak najtaniej nie oszukujmy sie bo im nie starcza na jedzenie opłaty a gdzie ubrać sie i dzieci.
no ale nie mozna narzekac jest super niech grobel i spółka podnosi opłaty podatki buduje kolejne niewypały a my bijmy im brawo

topos
topos sob., 2012-10-13 17:11

No no jaki nerwowy sie zrobiłeś

@zenek12345:

Co znowu coś Ci się nie wyszło ?? Znowu coś spie....ś że takie nerwy ?? Weź ty się hamuj człowieku bo nerwica gotowa. Jak Ci drogo u chińczyka a w H&M to dla Ciebie kosmos ceny to znaczy, że cieniutki jesteś.
Weź te swoje defetystyczne komentarze zachowaj na zlot takich samych jak Ty nerwowych, niedowartościowanych przegranych ludzi. Weź się za robote to i na ciuchy u chinczyka będzie Cię stać a nie marudzisz tylko jak to źle w Puławach, ludzie nie mają na jedzenie, dzieci oberwane po ulicach biegają - wszędzie dno i wodorosty.
Rzygać sie chce od tego czarnowidztwa i marudzenia. Jak byś żył za komuny to byś może zauważył różnice w poziomie życia ludzi wtedy a dziś. Ale gdzie tam - jest źle, będzie gorzej bo tacy jak Ty tak twierdzą.

zenek12345
zenek12345 sob., 2012-10-13 18:56

znowu cie prawda zabolała :)

@topos:

znowu cie prawda zabolała :) w jakim ty świecie żyjesz chłopie prosty
albo jestes taki slepy albo wyjdz sprzed komputera i rozejrzyj sie dookoła ponad czubek swojego nosa.
Schowaj swoje śmieszne i żałosne teksty w siano które ci z butów wystaje.
Wyobraz sobie że mnie stać ale Są lepsze sklepy niż ty chodzisz a nie sztuką jest przepłacać i cieszyć miche że masz coś z h&m.
ale to twój mizerny poziom.Ubiór i pieniądz nie jest wyznacznikiem człowieka ale co może wiedziec taki ktoś jak ty.
Jeżeli uważasz że w Polsce jest cudownie i nie ma biedy,rodzice mają na szkołe ciuchy i jedzenie jesteśmy drugą Irlandią to myslisz ślepo jak nasz kochany premier Donald bo jestesmy sto lat za murzynami i  zmień leki albo lekarza.
niektórym to sie w głowach poprzewracało
Tych z galerii tez pewnie masz za nieudaczników bo pracują za przysłowiowa miske ryżu 6 zł za godz. 50 zł dniówkę  1100 na m-c

topos
topos sob., 2012-10-13 20:54

Co do tego komu słoma z butów wyłazi

@zenek12345:

to widać po poziomie Twoich postów. Jest takie powiedzenie, że chłop ze wsi wyjść może ale wieś z chłopa nigdy nie wyjdzie. To się w pełni odnosi do Ciebie.

Nie znasz mnie wogóle a po dwu postach wiesz jak i gdzie się ubieram i jaki mam "poziom" - no ale to juz taka Twoja cecha - po prostu głupota nie boli. Śmieszny Zenku jesteś jak nagi w pokrzywach - kończe dyskusje z Toba bo pusta ona sie robi jak Twoja głowa. Ja już ponad 50 lat po świecie chodzę i coś o życiu wiem a Ty na razie dopiero mleko z wąsów ocierasz. Jeszcze długa nauka życia przed Tobą.

P.s. Nie rozumiem tej agresji w każdym Twoim poście - Ty tak masz od urodzenia czy ktoś Cię tego nauczył ??

kusy
kusy sob., 2012-10-13 09:14

Coś mi się wydaje, że ...

inwestorzy przeinwestowali na terenach po byłej jednostce. Teraz w czasach kryzysu ciężko im będzie zamknąc bilanse i spłacić kredyty zaciągnięte na te inwestycje. Życzę im jak najlepiej bo to w większości polski kapitał. A propo to galerii Niva szkodził podobno Czeżyk  blokując wycięcie drzewa.

godziemba
godziemba sob., 2012-10-13 09:25

a np. a'propos Brico Depot, to szkodził podobno megadebeciak

@kusy:

bo tzw. "prawica puławska", handlująca w budach i barakach na zaniedbanych działkach miasta przy lubelskiej nie chciała mieć konkurencji... a może chciał tam postawić tam biurowiec dla TVK????



jam... z tego co mnie boli
Bazyl
Bazyl sob., 2012-10-13 10:21

Grobel szkodził bo chciał...

@godziemba:

Grobel szkodził bo chciał... jak wyżej,   a co chciał Czyżyk że szkodził?

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
wedrowycz
wedrowycz sob., 2012-10-13 15:16

Co Grubel chciał to wie tylko

@Bazyl:

Co Grubel chciał to wie tylko Grubel i ten co mu zapłacił:(

Bazyl
Bazyl sob., 2012-10-13 17:46

Wydaje mi się że co Grobel

@wedrowycz:

Wydaje mi się że co Grobel chciał to wie ględzięba bo wyżej napisał, okazuje się że to nie wszystko bo jeszcze i Ty coś wiesz i ten co zapłacił, ja tam na wszelki wypadek taką wiedzą bym się nie przechwalał.
A co chciał Czyżyk dalej nie wiadomo............

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
godziemba
godziemba sob., 2012-10-13 19:51

suma sumarum - nie wiadomo czy Radny Czeżyk chciał zablokować...

@Bazyl:

ale PODOBNO, porównując go z Groblem ma on całkiem odmienne motywacje, dlatego niektórzy zarzucają mu "fanatyzm i obcesowość"... no bo uczciwość i zasadniczość to dzisiaj (póki co) żadne epitety ;)))



jam... z tego co mnie boli
gin
gin sob., 2012-10-13 09:39

jak na górze będzie za drogo,

to w chińskim centrum będzie taniej. Jest nowy obiekt, są miejsca pracy,
jest podatek od nieruchomośc biznesowej, a nie krzaków. Nawet jeśli inwestorzy
nie podołają obciżzeniom, to zawsze znajdzie się ktoś kto im ulży odkupując firmę.
To jest biznes..można stracić można zarobić. Miasto i pracownicy zarabiają zawsze.

gin-niezależny radykał bez sztandaru
kusy
kusy sob., 2012-10-13 10:12

Gin zgadzam się z tobą w 100 %...

@gin:

tak właśnie toczy sie ten świat i niech jeszcze nasi włodarze to zrozumieja. Niech nie blokują ludzi myślących tak jak ty.

godziemba
godziemba sob., 2012-10-13 15:42

>>Jest nowy obiekt, są miejsca pracy, <<

@gin:

jest nowy debet na firmy krzaki, które zatrudniają tubylców na śmieciowe umowy i w zasadzie nie mają szans na przetrwanie w mieście, gdzie spada siła nabywcza...i po eksPOze będzie spadać NADAL :(((
 - ale zgodnie z globalnym planem >> znajdzie się ktoś kto im ulży odkupując firmę.<< - vide casus Galerii Zielonej ;)))

 



jam... z tego co mnie boli
Geralt
Geralt sob., 2012-10-13 11:09

Sushi:) Dziś tak trudno

Sushi:) Dziś tak trudno wyobrazić sobie tydzień bez niego...

Mephisto
Mephisto sob., 2012-10-13 12:18

Czasem to ciekawa alternatywa

Czasem to ciekawa alternatywa dla mielonego czy bigosu Geralt...

Geralt
Geralt sob., 2012-10-13 17:48

Czasem to styl życia

Czasem to styl życia Mephisto. Figurski mocno przeżył brak sushi raz w tygodniu:)

wedrowycz
wedrowycz ndz., 2012-10-14 06:49

Podejrzewam, że jego Ukrainka

@Geralt:

Podejrzewam, że jego Ukrainka przeżyła to jeszcze mocniej...

dzidek75
dzidek75 ndz., 2012-10-14 10:36

A ja

się cieszę, ze będzie sushi w Puławach, jest MC Donald i inne knajpki. Zawsze jest jakaś alternatywa, żeby wyjść z domu w weekend z dzieciakami z domu. Połazić, zjeść coś na mieście. Mogło by jeszcze być KFC w Puławach.

zenek
zenek ndz., 2012-10-14 12:10

Pewnie, ze super bo będzie

@dzidek75:

Pewnie, ze super bo będzie sushi. Szkoda tylko, że żeby się najeść z żoną i dzieciakami jak mówisz trzeba będzie zostawić 1/3 najniższej krajowej :)

_________________________________________________________________
dzidek75
dzidek75 ndz., 2012-10-14 17:45

Zenek

@zenek:

Masz rację. Dla niektórych 1/3 krajowej. Ale raz na ile można zaszaleć.

piezu
piezu ndz., 2012-10-14 16:35

jeśli zamierzasz paść dzieci w fastfoodach...

@dzidek75:

...to moje gratulacje :) MC, KFC, Telepizza i inne to mielone kości, pazury, chrzęści i mom. Smacznego i miłych wizyt u pediatrów :)

dzidek75
dzidek75 ndz., 2012-10-14 17:43

Piezu

@piezu:

Czy ty jesteś ograniczony? Napisałem, ze od czasu do czasu. Wiele razy z dzieciakami byłem w MC Donalds, KFC. Nigdy po ich jedzeniu w fastfoodach nie wylądowałem u pediatry z żadnym dzieckiem, ani nie uskarżali się na żadne bóle. Proste. A skąd wiesz, ze podają tam kości mielone, pazury i chrzęści. Podawałeś w tych fast foodach czy sprzątałeś?
To po pierwsze?

Po drugie to słuchałem w czerwcu specjalistów od żywienia w telewizji i w radiu, a także czytałem gazety w których wypowiadali się, że jeżeli jedziemy w długą wakacyjna podróż, to najlepiej jest zjeść w czasie drogi w MC Donaldsie lub KFC z uwagi, ze jest duży przemiał jedzenia i jest świeże.

A Ty pewnie swoim dzieciom podajesz schabowe ze schabu z promocji po 10 zł.  Życzę tobie zdrowego żywienia.

Polecam trawę - ale na wiosnę. Jest podobno najlepsza.

Pozdrawiam

piezu
piezu pon., 2012-10-15 12:09

niewiele wiesz na temat zdrowego żywienia...

@dzidek75:

...od czasu do czasu czy wiele razy? zdecyduj się. To, co podają w fast food'owych samozwańczych "restauracjach" to odpady, resztki, mielony mom (trudne słowo - mięso oddzielone mechanicznie) oraz przeterminowany schab z promocji odkupiony od sieci supermarketów :)
Częste jedzenie tego typu "frykasów" doprowadza do otłuszczenia społeczeństwa - vide Amerykanie.
Polecam obejrzenie paru filmów i programów na ten temat.

Nie, nie podawałem ani nie zmywałem w tych przybytkach, moja profesja nie jest głównym tematem naszej dyskusji.

Specjaliści wypowiadający się w porannych programach to, sam chyba wiesz jakiej klasy to specjaliści. Owszem, tu mają rację, bo jadąc do tropików czy w miejsca, w których kuchnia regionalna jest dla naszych układów trawiennych novum, lepiej spożywać seryjnie produkowaną żywność, ale na co dzień takie żarcie to szybka droga do wyjałowienia naszego organizmu.

Polecam odrobinę lektury na temat zdrowego żywienia, zastosowanie się do kilku zasad tam podanych, może obniży się ciśnienie i spadnie nerwowe napięcie, a tym samym i chęć do internetowego wojowania. :)

Bazyl
Bazyl pon., 2012-10-15 14:11

Bez przesady, wielkiej szkody

@piezu:

Bez przesady, wielkiej szkody nie zrobi jak od czasu do czasu wchłonie się jakiegoś Fast Food'a
MOM brzmi nie specjalnie i nie apetycznie ale co w tym szkodliwego?
Sushi, samo zdrowie Surowa ryba, ryż, chrzan wasabi, algi morskie nori, imbir mielony, pycha.........ale ja i tak wolę "ruskie" choć pewnie "piezu" powie że to dla plebsu micha,  to i tak tej surowej ryby do ust nie wezmę, brrrryyy bom nie Azjata,  czym uratuje jedną trzecią wypłaty a wy się  snobujcie sushi. Idę na wątróbkę z cebulką na smalczyku mniam mniam :)

"Przyrost mądrości daje się dokładnie mierzyć ubywaniem żółci" - Fryderyk Nietzsche
dzidek75
dzidek75 pon., 2012-10-15 16:53

Piezu

@piezu:

Sorry. Ale ja nie pisałem o tym, że jedzie się w tropiki. Tylko Wycieczka po Polsce. Proste. Ja z nikim nie wojuje

KTOSIEK
KTOSIEK ndz., 2012-10-14 17:04

A może by tak Photo Day???

A może by tak Photo Day???

Geralt
Geralt ndz., 2012-10-14 19:59

Taaa w barze sushi i miedzy

@KTOSIEK:

Taaa w barze sushi i miedzy stojakami w chinskim sklepie. Po co maja placic za reklame w komercyjnym przedsiewzieciu skoro nadgorliwy Ktosiek zrobi im sesje za darmo...

gin
gin pon., 2012-10-15 14:17

mielony, młode kartofelki i młoda kapustka

danie dnia baru (Relaks?) obok rotundy PKO w czerwcu 1976.

gin-niezależny radykał bez sztandaru
tox
tox wt., 2012-10-16 13:09

oliwa

Hejterzy do dzieła :)
całe piętro zajmie SKOK!
http://www.skokwisla.pl/pliki/modus_przen.jpg

Barbira
Barbira pon., 2012-12-03 00:39

nie siej popeliny oliwa, bo

@tox:

nie siej popeliny oliwa, bo piszesz bzdury jak mało który :P 
Skok wynajmuje tylko 1 lokal,
Przeczytałeś sobie na zdjęciu napis i wyobraziłeś resztę, tak samo jak taki jeden  - pisało na płocie d... chciał pomacać, to mu drzazga weszła :P 

.............................................................................................................................................................................. Zwycięzca się nie poddaje, poddający się nie zwycięża...
gin
gin pon., 2012-12-03 09:58

coś tu się nie zgadza...

było pozwolenie na sześć kondygnacji, ale inwestorzy zrezygnowali z tej wielkości.
 

gin-niezależny radykał bez sztandaru