drukuj

Bezpłatne porady prawne w Puławach i powiecie puławskim

Porady prawne są udzielane bezpłatnie

Fot. Archiwum

Fot. Maciej Kaczanowski

Mieszkańcy powiatu puławskiego mogą skorzystać z darmowej pomocy prawników.

Porady są udzielane przez dwa dni w tygodniu, w każdym z punktów, które znajdują się w Puławach (Urząd Gminy, ul. Dęblińska 4), Końskowoli (GOK, ul. Lubelska 93), Kurowie (Urząd Gminy, ul. Lubelska 35), Nałęczowie (Uzdrowisko Nałęczów, al. Grabowa 6) i Żyrzynie (Gminne Centrum Informacji, ul. Powstania Styczniowego 10).

Z usługi bez żadnych ograniczeń mogą również skorzystać instytucje działające na terenie powiatu, zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i organizacje pozarządowe.

Zakres porad obejmuje m.in. prawo cywilne, rodzinne, pracy, ubezpieczeń społecznych, karne, administracyjne, konsumenckie, majątkowe, pacjenta oraz poradnictwo obywatelskie dotyczące przysługujących obywatelom praw i obowiązków. Doradcy bezpłatnie pomogą rozwiązać problemy związane ze sprawami alimentacyjnymi, rozwodowymi, emerytalnymi, rentowymi, sporami majątkowymi, napiszą podanie, pozew do sądu lub pismo urzędowe, pomogą zarejestrować działalność gospodarczą, podpowiedzą także jak założyć fundację, czy stowarzyszenie, i jak zdobywać fundusze na ich działalność.

Pomoc prawniczą można uzyskać także drogą elektroniczną za pomocą E-Punktu Pomocy Prawnej/Obywatelskiej (strona www.poznajprawa.pl). Projekt realizuje Lubelski Ośrodek Samopomocy w partnerstwie z Powiatem Puławskim i Powiatem Ryckim. Szczegółowy harmonogram dyżurów prawników na stronie www.powiat.pulawy.pl

Zdjęcia

  • Porady prawne są udzielane bezpłatnie

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
UM
UM pon., 2011-04-18 02:07

Żadna nowość...

Bezpłatnych porad prawnych udziela też Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Małgorzaty Sadurskiej PiS w Puławach. Z tym, że biuro przyjmuje interesantów od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12 do 16.

Gotek
Gotek pon., 2011-04-18 06:51

Może dla Ciebie żadna,dla

@UM:

Może dla Ciebie żadna,dla mnie jednak nowość.
Poza tym, po co jechać do Puław jeśli ma się takie porady we własnej gminie( myślę tu o mieszkańcach powiatu).

Gruby
Gruby pon., 2011-04-18 06:56

No to co, że to żadna nowość?

@UM:

Wiedzacym nie zaszkodzi przypomnieć, a tych, którzy nie wiedzieli poinformować.
Marek Wieczerzak to zrobił i co ważne zrobił to profesjonalnie.

Ps.
To,że uzupełniłeś jego informacje tymi o poradach prawnych udzielanych w biurze poselskim posłanki Sadurskiej, też się chwali.

„Gruby” - * - CETERUM CENSEO KACZYZM ET ZIOBRYZM ESSE DELENDAM a radny Sławomir Adam Kamiński nie powinien zostać prezydentem Puław!!!