drukuj

Baseny w Puławach i Dęblinie: Tłumy w ośrodku na Wólce Profeckiej

Basen na Wólce Profeckiej

Fot. Archiwum

Fot. Paweł Buczkowski

Masz wakacje? Chcesz popływać? Przygotuj się na niedogodności. Większość basenów jest nieczynna, a te, które działają są przepełnione.

Najgorzej wygląda sytuacja na basenie w Wólce Profeckiej. Wprawdzie nie można mieć zastrzeżeń, co do stanu technicznego obiektu oraz cen (5 zł bilet normalny, 3 zł ulgowy), ale liczba osób, która w miniony weekend przewinęła się przez ten kompleks wypoczynkowy była zastraszająca.

– Szacujemy, że na sobotnim otwarciu było około 1000 osób. W niedzielę ta liczba podwoiła się. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa codziennie sześciu ratowników. Pracy mają mnóstwo, bo jak oszacowaliśmy w niedzielę w dużym basenie (50 x 20 m) było jednocześnie około czterystu osób – tłumaczy Krzysztof Kłos, administrator obiektów.

Tłoczno jest również przy brodziku, na zjeżdżalni oraz na innych obiektach na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Puławy".

Wszystkiemu winien jest remont boiska MOSiR Puławy, który wymusił zamknięcie otwartych basenów przy ul. Hauke-Bossaka. – Niestety, ale będą nieczynne przez całe wakacje. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na krytą pływalnię. Młodzież może korzystać z niej po preferencyjnych cenach – mówi Antoni Rękas, dyrektor MOSiR Puławy.

Trzeba przyznać, że ceny biletów wstępu na krytą pływalnię są bardzo atrakcyjne. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym z Puław od poniedziałku do piątku w godz. 13-15 może popływać za 2 zł. – Zainteresowanie jest jednak średnie. Wiadomo, że w lecie każdy woli przebywać na świeżym powietrzu – dodaje Rękas.

O to jednak w naszym regionie jest bardzo trudno. W powiecie ryckim najbardziej atrakcyjne wydaje się być kąpielisko Eldorado w Hucie Zadybskiej. – W weekend przez nasz obiekt przewinęło się około 700 osób. Mamy bogatą ofertę. Można popływać na pontonie, łódce czy skuterze wodnym – tłumaczy Robert Ocial, pracownik Eldorado. Dodatkowym atutem jest czysta woda. – Badamy ją regularnie i nie mamy żadnych zastrzeżeń – wyjaśnia Małgorzata Rzelak z ryckiego sanepidu.

Na basenowy niedostatek cierpi Dęblin. Jedynym basenem jest obiekt w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. – Chcemy otwierać się na potrzeby mieszkańców, dlatego w czasie wakacji młodzież może wykupić karnety na 10 wejść za 55 zł – wyjaśnia płk. Zbigniew Wocheński z dęblińskiej Szkoły Orląt.

Dużo dłuższa jest lista basenów, które są w wakacje zamknięte. Wszystkie podają ten sam powód. – Spuściliśmy wodę, bo koszty utrzymania basenu w wakacje są bardzo duże. Zresztą w ciągu roku szkolnego osoby spoza naszej szkoły bardzo rzadko zaglądają na nasz obiekt – powiedziała Agnieszka Piasecka, kierownik administracyjno-gospodarczy w Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach.

Zdjęcia

  • Basen na Wólce Profeckiej

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
alkofil
alkofil czw., 2010-07-15 11:52

autor nie napisał nic o

autor nie napisał nic o innych niestreżonych kąpieliskach, a kilka takowych jest w okolicach Puław np przed i za Dęblinem

aedi
aedi pon., 2010-07-19 18:13

Huta Zadybska

Szkoda że autor nie dodał że wstęp na teren kąpieliska w Hucie Zadybskiej kosztuję 10 zł. od osoby, a plaża ma długość 100m.

aedi